Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

колеги какво означава тази лампа?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    колеги какво означава тази лампа?

    моля за помощ светва след 20 км пробег в нормално положение нивото мна маслото е посредата!
    Прикачени файлове
    Grande punto/Doblo maxi

    #2
    http://download.fiat-bg.org/Books/Gr..._Manual_BG.pdf
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      колега благодаря за информацията в приложения файл ще ми е доста полезна но под капака нямам такъв символ
      Grande punto/Doblo maxi

      Коментар


        #4
        много тъпо зададен въпрос,какво трябва да ти отговорим-тази лампа е за нивото на маслото,предупреждава,че е малко,но това на контакт при всяко палене,ако си мислиш,че ще спукаш картер и тя ще светне в движение,то се лъжеш.

        Коментар


          #5
          Хич не я гледай тая лампа, моята си премигва когато си иска а маслото не мърда.

          Коментар


            #6
            кола

            Може датчика да прави проблем или буксата му.Има и друго цедката на маслената помпа да е запушена.Като светне и дадеш рязко газ гасне ли .
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              засега доляхме масло и се оправи ще карам така една седмица и ако проблема е изчезнал ще ви информирам.на комп показа ниско ниво на маслото
              Grande punto/Doblo maxi

              Коментар


                #8
                rosko_k написа:
                засега доляхме масло и се оправи ще карам така една седмица и ако проблема е изчезнал ще ви информирам.на комп показа ниско ниво на маслото
                Има си сонда (щека, клечка или както там му казваш) за нивото на маслото, гледай нея ! Ако чакаш на компа и ламБите :D , ще ти се наложи да чакаш и пред сервизите Проверявай и антифриза, спирачната течност и хидравличното масло, ако си с хидравлика а не електроусилвател за волана.
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #9
                  ivel написа:
                  много тъпо зададен въпрос,какво трябва да ти отговорим-тази лампа е за нивото на маслото,предупреждава,че е малко,но това на контакт при всяко палене,ако си мислиш,че ще спукаш картер и тя ще светне в движение,то се лъжеш.
                  Относно тъпо зададения въпрос...ми от тъп човек тъпи въпроси.Ако знаех какво е и как да го опиша нямаше да питам за съвет та нали затова са тези раздели във форума!
                  Grande punto/Doblo maxi

                  Коментар


                    #10
                    Dido_Lyubenov написа:
                    rosko_k написа:
                    засега доляхме масло и се оправи ще карам така една седмица и ако проблема е изчезнал ще ви информирам.на комп показа ниско ниво на маслото
                    Има си сонда (щека, клечка или както там му казваш) за нивото на маслото, гледай нея ! Ако чакаш на компа и ламБите :D , ще ти се наложи да чакаш и пред сервизите Проверявай и антифриза, спирачната течност и хидравличното масло, ако си с хидравлика а не електроусилвател за волана.
                    ми странното беше че в покой на щека показваше мн малко под средно положение явно при загрят двигател картера остаа на сухо и от там светва датчика.Вярно маслото е на 9600 км но все пак е 5/30 селения и тези километри са нищо за него.За сега с доливането и показания в покой на щеката почти догоре е добре ще си обади след няколко дена каране ако не светне ясно от какво е било.А на тия лампи невярвам ама си е стряскащо като ти сетне нещо в червено на таблото,особенно като звънне жената с думите "ми светна тука една лампа на таблото"хахахахаха
                    Grande punto/Doblo maxi

                    Коментар


                      #11
                      rosko_k написа:
                      Dido_Lyubenov написа:
                      rosko_k написа:
                      засега доляхме масло и се оправи ще карам така една седмица и ако проблема е изчезнал ще ви информирам.на комп показа ниско ниво на маслото
                      Има си сонда (щека, клечка или както там му казваш) за нивото на маслото, гледай нея ! Ако чакаш на компа и ламБите :D , ще ти се наложи да чакаш и пред сервизите Проверявай и антифриза, спирачната течност и хидравличното масло, ако си с хидравлика а не електроусилвател за волана.
                      ми странното беше че в покой на щека показваше мн малко под средно положение явно при загрят двигател картера остаа на сухо и от там светва датчика.Вярно маслото е на 9600 км но все пак е 5/30 селения и тези километри са нищо за него.За сега с доливането и показания в покой на щеката почти догоре е добре ще си обади след няколко дена каране ако не светне ясно от какво е било.А на тия лампи невярвам ама си е стряскащо като ти сетне нещо в червено на таблото,особенно като звънне жената с думите "ми светна тука една лампа на таблото"хахахахаха
                      Какво масло ти дават по каталог за тази кола ? 5W30 да не му идва много тънко на този ДВГ ? Не е нормално да ти светва лампата за маслото като загрее колата, освен ако има проблем с мазането. Сравни дължината на сондата за маслото и тръбичката с такива на друг ФИАТ със същия ДВГ. Виждал съм бус със сменена сонда, ама неподходяща, да прави същите "номера". Оказа се че сондата е по-дълга и лъже за нивото на маслото в картера.
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        #12
                        на следваша смяна ще пробвам с 5/40 на елф.А за щеката незнам дали е сменяна но не ми се вярва поне като я гледам си е тази.Ако някой има линк към някой сайт за коя кола какво масло дават ще е полезна информация аз докато рових не открих нищо.
                        Grande punto/Doblo maxi

                        Коментар


                          #13
                          Кастрол дават 4,2л точно 5W-30 за Grande Punto 1.9 Multijet (88 kW) и смяна на 30 000 или 2г.
                          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                          Коментар

                          Working...
                          X