Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дебитомер на Фиат Улисе 2.1 ТД

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дебитомер на Фиат Улисе 2.1 ТД

    Интересуваме каде се намира дебитомера на Фиат Улисе 2.1 ТД искам да проверя дали работи защото колата загуби мощността

    #2
    Re: Дебитомер на Фиат Улисе 2.1 ТД

    st3333 написа:
    Интересуваме каде се намира дебитомера на Фиат Улисе 2.1 ТД искам да проверя дали работи защото колата загуби мощността
    Ако знаеш функцията му ще разбереш къде е монтиран (на въздуховода между въздушният филтър и турбото) . По принцип до колкото знам аз функцията му е да измерва обема на въздухът който постъпва в двигателя през въздушният филтър . До колкото знам би трябвало ако е мъртъв като му изтеглиш буксата колата да не промени към по зле вървежа си . Това от мен , има и по знаещи . Ако нещо съм сгрешил нека някой ме поправи .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP+чип+//// powered by mitaka_neikov

    Коментар


      #3
      2.1TD е мотор на Пежо.Той не е с common rail система и мисля, че дебитомера не играе такава пряка роля за вървежа.Не съм виждал такъв мотор, само предполагам за начина му на работа спрямо фиатските TD.По-скоро си провери въздуховодите за пробив.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Re: Дебитомер на Фиат Улисе 2.1 ТД

        st3333 написа:
        Интересуваме каде се намира дебитомера на Фиат Улисе 2.1 ТД искам да проверя дали работи защото колата загуби мощността
        Приятелче, в грешна насока си.Кажи светна ли е лампа на таблото да търсим причината след диагностика!Ако не свети нищо това не значи че не ми трябват дани от "живите" от колата, т.с.пак диагностика.Колата ти е обурудвана със електронна помпа ЕПИК на Лукас, обикновено проблемите идват от там, но няма как да кажа в конкретния случай какво е станало.Заявявам ти че няма тайни за мен със тази помпа и горивна система, но от дистанция е меко казано хвърляне на боб.

        Коментар


          #5
          помпата е сменена не е електронна Лукас а са и сложили обикновенна с жило лампата си свети постоянно за чек контрол тъй като е сменена помпата но и преди си светеше но си вървеше добре съмняваме да не турбината защото като подавам газ не надува добре маркуча

          Коментар


            #6
            Това кога трябваше да го научим?!?

            Коментар

            Working...
            X