Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свалене свещи JTD. Има ли драми?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свалене свещи JTD. Има ли драми?

    Колеги, знам че смяната на подгревни свещи крие свойте рискове. Но ми се струва, че на старите JTD 105, това че резбата е по-ниско е известен плюс. А и ще сменям свещ сменяна преди година. Би трябвало да я отвъртя по-лесно. Има ли рецепта за лесно развиване?
    Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

    #2
    На студен мотор, отвиваш лееееко и се молиш :DАко усетиш, че въртиш без да се отвива, връзвай кабела и забрави за тая свещ Отвивал съм 4 с лекота, но всичко си е до късмет.Може да я напръскаш стабилно с флаконче газ за пълнене на запалки, че да я свие малко.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Аз ги свалям на студен двигател и досега проблеми не съм имал.Успех.
      Bravo 1.9d 97г

      Коментар


        #4
        А аз ги вадя на топъл мотор, което може и да е грешка, но важното е че нямам скъсани до сега, просто трябва да се върти полека и с усет.
        Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

        Коментар


          #5
          на студен мотор ,полека и няма да имаш проблем

          Коментар


            #6
            Вярно ли се раздуват, ако не са работили дълго време? Е на мен ми свети лампата от 4 дни. едната дава безкрайно съпротивление, а една ми дава доста по-голямо от останалите две.
            Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

            Коментар


              #7
              На студен мотор и внимателно развиване.На Мареата мига лампата вече трета година, колко са изгорели не знам. Тази зима при -10 и престой от 5 дни запали без проблеми. Не смятам и да я сменям, но ако те дразни лампата е друго вече :D
              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
              Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

              Коментар


                #8
                това ми е първата дизелова кола, но зимата в най-студеният ден от годината сутринта в 6:00 температура -13, подгрева не ми е работил никога и колата запали веднага....
                Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                Коментар


                  #9
                  Според мен е излишно мъчене на двигателя. А и при JTD свещите не участват само при студен старт.
                  Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

                  Коментар


                    #10
                    Колеги смених ги. Поскърцаха малко, но тръгнаха. Голяма играчка е. Най0вече да им върнеш кабелчетата.
                    Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

                    Коментар


                      #11
                      Oще като взех моето Браво 2007г светеше индикатора на таблото за заминала свещ. В сервиза казаха, че не си заслужава риска защото е много вероятно да се скъса. Преди 1г, когато дойде време за смяна на другите свещи, вече с новите технологии и по готини инструменти специално за свещи им викам да извадят тая старата, пробваха ама като видяха как е запекла и в тоя сервиз се отказаха. Вече съм си свикнал с мигането на индикатора при палене...

                      Коментар


                        #12
                        А някой би ли казал как се сменят на 1.9жтд мареа.Как се вади кабела как се отвиват,с две думи малко описание на процедурата.
                        шофираме умно!!!!!!!
                        FIAT CROMA 1.9 MULTIJET 150

                        Коментар


                          #13
                          Първите десет теми във важни теми са точно за това. Приятно четене.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар

                          Working...
                          X