Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вижте и да ми кажете този клапан за какво е?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    reiban написа:
    на мен ми се струва че идва от черното от долната му страна но сега ще сляза до колата да проверя пак
    А така, виж пак внимателно.

    Коментар


      #17
      Сега пак погледнах колата и видях че това маркуче излиза от това черното което е на помпата. Ето и снимка. Нека някой ако може да провери на неговата кола как е и да ми каже къде трябва да го мушна то ва маркуче.Мерси
      Прикачени файлове
      Fiat Marea 1,9TD100

      Коментар


        #18
        Това черното е устройството което ти вдига оборотите при първоначално запускане на студен двигател на около 1100 след това то отпуска жилото и оборотите падат на 800-900
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #19
          да но маркуча който излиза от него къде отива
          Fiat Marea 1,9TD100

          Коментар


            #20
            След 15 мин ще ти дам отговор слизам при колата с фенерчето.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #21
              Няма и 15 мин това маркуче влиза на това което съм оградил с червен цвят и най вече стрелката пада се отдолу отзад.Клапана се нарича "Fast idle device"
              Прикачени файлове
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #22
                мерси утре ще го проверя и ще пробвам да го вкарам
                Fiat Marea 1,9TD100

                Коментар


                  #23
                  А също така да те питам запознат ли си каква роля игра този клапан.И дали влиае нещо на двг-то като е изкаран този маркуч.
                  Fiat Marea 1,9TD100

                  Коментар


                    #24
                    При първоначално запускане на двигатела този клапан посредством жилото което също се вижда на снимката подава повече гориво на ДВГ докато той достигне определена работна температура около 40 градуса.След това той отпуска жилото и оборотите падат на минималните.При теб оборотите сигурно са ти около1000 и не се променят изобщо.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #25
                      Ами аз си ги направих около 900 като натегнах или отпуснах жилото не се сещам но наистина не се променят, утре ще пробвам да го вкарам и ще пиша ако има промени.
                      Fiat Marea 1,9TD100

                      Коментар


                        #26
                        Tornado написа:
                        При първоначално запускане на двигатела този клапан посредством жилото което също се вижда на снимката подава повече гориво на ДВГ докато той достигне определена работна температура около 40 градуса.След това той отпуска жилото и оборотите падат на минималните.При теб оборотите сигурно са ти около1000 и не се променят изобщо.
                        Tornado, виж ми първия пост!Тази снимка е на твоята кола и на това клапанче, за което говориш, ти също нямаш маркуче. Защо?????Погледни снимката!

                        Коментар


                          #27
                          doofiat има такова маркуче със сигурност даже днес го мушнах в този клапан който ми каза Tornado, той влиза отдолната страна ама отстран там влиза и още едномаркуче ама то си е отдоло ,и ми се промениха оборотите сега ще видя като изстине колата каква ще е разликата защото тя беше загряла.Със синята стрелка 1 е това което излиза от черното на помпата и влиза странично а с 2 е другото , не го погледнах от каде идва то влиза отдоло.
                          Прикачени файлове
                          Fiat Marea 1,9TD100

                          Коментар


                            #28
                            Опаааааа, явно съм сгрешил. Извинявам се

                            Коментар


                              #29
                              Опаааа тъкмо щях да пиша нищо всеки греши понякога.Нали затова сме тук да си помагаме.И относно отпускането на жилото от рейбан сега ако ти работи всичко ще се наложи да го понатегнеш за да са ти по високи при първоначално запускане т.е. студен двигател.
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар


                                #30
                                ами на мен сега като запаля са на 600 после като покарам малко стават на 900 мо утре смятам да ги регулирам.
                                Fiat Marea 1,9TD100

                                Коментар

                                Working...
                                X