Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на гориво на час 1,9 ТД

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    С тази, последната мярка, ми приличаш на бакшиш 2 стинки на мин... а иначе взимат по 15 Дайте да направим една дискусия как да се кара в задръстване, че да харчим малко?!Един 20 км курс в задръстване ми излиза като разход на 100 км извънградско
    FIAT Marea 1.9 JTD HLX

    Коментар


      #17
      колега Торнадо - поздрави за опита - това си е доста полезна информация :D
      A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
      e30 forever!

      Коментар


        #18
        Хм на мен ми се струва че това 0.7 - 0.8 литра на час е малко множко за 1.9 мотор.Едно време карах форд орион 1.8 чист дизел. Мерил съм го от бутилка на място гълташе между 350 и 400 грама за час.Вярно че нямаше хидравлика и клима които да върти ама разликата е двойна.Защо така?Това с допълването до ръбчето ми се вижда неточно, ако може някой да направи тест с бутилка и двата маркуча вътре ще е най точно.
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #19
          infineon написа:
          Хм на мен ми се струва че това 0.7 - 0.8 литра на час е малко множко за 1.9 мотор.Едно време карах форд орион 1.8 чист дизел. Мерил съм го от бутилка на място гълташе между 350 и 400 грама за час.Вярно че нямаше хидравлика и клима които да върти ама разликата е двойна.Защо така?Това с допълването до ръбчето ми се вижда неточно, ако може някой да направи тест с бутилка и двата маркуча вътре ще е най точно.
          Не знам от къде изровихте тази тема,но това което казва последния пост е истина и ориентировъчно толкова трябва да е разхода на час.

          Коментар


            #20
            Подкрепям горните мнения, Форд Ескорд 1.6 Д 88 год. 400-50 грама/час с тест от бутилка.
            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
            Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

            Коментар


              #21
              ибааааси старата тема.......... няма ли значение ,че е чист дизел? Все пак имам наблюдения,че чистия дизел харчи по-малко от турбодизеловия си аналог...
              ex.Мареа ТД100

              Коментар


                #22
                В условията на празен ход всеки турбо-дизел работи като атмосферен, а дори и при по-високи обороти - също!Темата я изровиха, защото имаше подобна тема в общия раздел, и в онази тема дадох линка към тази. Едва ли някой си е играл да рови в архивите... Ето я и онази тема:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=61785

                Коментар

                Working...
                X