Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят? част 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    днес си почистих МАР сенсора ,беше пълен със сажди ,
    реакциите на мотора се промениха ,по добре се ускорява
    смятам и разхода ще падне
    Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
    ESP ASR CC HH MSR 6AB

    Коментар


      556.3 км с 35.7л дизел- грубо 6,5л среден разход. Добре че е извънградското, иначе разхода на градско трябва на моточасове да го смятам...
      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

      Коментар


        D. Stanev написа: Преглед на мнението
        От известно време (~3 месеца) ми се налага да карам... Хюндай Гец - 1,5 CRDI... три цилиндрово нещо с 82 к.с. Та това нещо извънградско харчи повече отколкото градско. Първите подобни данни ми поднесе жената - Благоевград-София-Бургас - 33 литра или 7/100! Уплаших се, не го бях засичал извънградско... Последното ми засичане, карах аз и се поуспокоих малко - 6,3 комбинирано каране Благоевград, Самоков, Ихтиман, АМ Тракия до Стара Загора, от там Пловдив, Асеновград, Пловдив АМ Тракия и по обратния път пак до Благоевград... Пак е повече от обичайния градски разход от 5,2-5,3, допускам до 5,5 понеже въпреки, че пълня до горе, може да има някакви разлики в зареденото количество.
        Ето затова не искам колички с малки двигатели. Много показателно е как са правени само за града или пък да ги караш с 80 извънградско.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          pakumba написа: Преглед на мнението
          Ето затова не искам колички с малки двигатели. Много показателно е как са правени само за града или пък да ги караш с 80 извънградско.
          Много е това... Нс брачеда на женаму е 307 пежо 1.6 колко коня е това не зная точно (80/100) но харчи 4/5. Ама му са чистени помпа и дюзи. И е паднало с по лотър както е горе .
          Ама съм се возил при жена му кара като баша ми...80/100 навън...
          Не е като мене я. със 140/160/170 с тд100 помагистралата вземе да излетя най накрая...
          Ко на ранитата ми има един хюндай ван 2.5 май дизел и дава 14 на сто...
          Моята е тд 100 и харчи 6 извън и 7/8 вътре.. Явно корейците за жадни...
          Последна редакция от ; 25.10.2016, 15:49.

          Коментар


            Колега точно с пежо 307 1.6 hdi 110 коня кара единия път наравно с мен от Чехия до Варна и се оказа, че 'икономичната' му кола даде разход над половин литър повече от моя с Мареа 2.4 JTD и вика, ама ти много бързо караш, аз каза друг път такъв разход не съм виждал.
            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

            Коментар


              wwalker написа: Преглед на мнението
              Колега точно с пежо 307 1.6 hdi 110 коня кара единия път наравно с мен от Чехия до Варна и се оказа, че 'икономичната' му кола даде разход над половин литър повече от моя с Мареа 2.4 JTD и вика, ама ти много бързо караш, аз каза друг път такъв разход не съм виждал.
              С колко дте карали??? И нейното мй е по млкото не 110 и тя кара по женски 70/80/90....

              Коментар


                По магистралите в Чехия, Словакия и Унгария е доста натоварено, така че ако не искаш да обираш камъните след тировете в бавната лента, се кара в бързата основно между 140 и 150, на места нагоре за кратко. На всичко отгоре в Чехия бавната лента е изградена от бетонни блокове(буквално трошачка на ходова част) и подскачаш зверси, така че задължително в бързата и потдържаш нужната скорост. След това в Румъния не е толквова натоварено на магистралите и там основно 130, а което не е магистрали е планинско и изисква доста агресивно каране и също доста села се пресичат. Моят разход се вижда в подписа.
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  wwalker написа: Преглед на мнението
                  По магистралите в Чехия, Словакия и Унгария е доста натоварено, така че ако не искаш да обираш камъните след тировете в бавната лента, се кара в бързата основно между 140 и 150, на места нагоре за кратко. На всичко отгоре в Чехия бавната лента е изградена от бетонни блокове(буквално трошачка на ходова част) и подскачаш зверси, така че задължително в бързата и потдържаш нужната скорост. След това в Румъния не е толквова натоварено на магистралите и там основно 130, а което не е магистрали е планинско и изисква доста агресивно каране и също доста села се пресичат. Моят разход се вижда в подписа.
                  Е шпорили сте ....
                  Ама на брачедката са и чистени помпа и дюзи.

                  Коментар


                    Сега се загледах п разхода по таблица

                    http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=5273
                    Разход на гориво - градско 6.1 л./100 км.
                    Разход на гориво - извънградско 4.3 л./100 км.
                    Разход на гориво - комбиниран 4.8 л./100 км.
                    http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=7205

                    Разход на гориво - градско 9 л./100 км.
                    Разход на гориво - извънградско 5.3 л./100 км.
                    Да речем, че извънградско горят еднакво, но в града с този двигател от булдозер (5 цилиндъра 2.4 130) работата е друга...


                    пс: споко аз обичкам по големия и по мощен двигател... от мене ако завишеше бих е направил с 6 цилиндъра и 3.4

                    Коментар


                      Неговата е комби. +100 грама отгоре.

                      1.9 JTD 110hp
                      Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

                      Коментар


                        О
                        Неговата е комби. +100 грама отгоре.
                        Какво като ами ако сложи добавка да е обогати малко тая нафта може да му падне още разхода...

                        Коментар


                          Да повдигна темата. Последно засичане за Декември- 9,1 градски разход с работа на място, буксуване,каране в сняг и всякакви зимни приключения по родните улици. Студено време= бавно загряване .
                          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                          Коментар


                            Стило, вагон, засечено на 500км. само градско:

                            Средна скорост - 18км/ч.
                            Среден разход за целият пробег по борд - 7.7л./100км
                            Среден разход на колонка за целият пробег - 8.9л./100км.

                            Борда винаги лъже, показва между 0.8 и 1.2л. по-малко.

                            Не съм много очарован от разхода, но като за януари, бива.
                            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                            Коментар


                              Алфа 156 sw 1,9 115кс. Градски разход в момента 10 . Става въпрос за В.Търново с зимни условия на каране на къси разстояния и понякога работата на място е над 30 мин .

                              Коментар


                                Крома - януари месец - 88км изминати, средна скорост 12 км/ч разход 16.2 л/100км.
                                Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                                Коментар

                                Working...
                                X