Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЕГР теч от тръбата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ЕГР теч от тръбата

    Колеги, лятото премахнаха софтерно ЕГР-а, след това го затапиха с ламаринка. Не знам къде точно е поставена тази ламаринка. Забелязах скоро (след обиколката из Родопите и Пирин-а (много газ по баирите)), че от фланеца на присъединяване на трбата на ЕГР-а към входния въздшен колектор има теч на нещо черно като масло. Дали ламаринката, ако е била тънка, е изгоряла?Или просто не е притегнато хбаво и с времето се е разхалбил фланеца?Дали ЕГР-а, въпреки че е премахнат, все още работи?

    #2
    Явно ламаринката не държи, опитай да натегнеш още. Ако продължава да изпуска си иска нова гарнитура/ламаринка.

    Коментар


      #3
      Колега, най-вероятно е от ламаринката. Когато аз запушвах моя, сложих една тънка като от бирена кутийка и един ден както си карам забелязах, че започна да пуши и много мудно вдигаше оборотите. Стана ми ясно, че пак нещо с ЕГР-а е станало и когато проверих ламаринката се беше пробила. Сложих малко по-дебела и да чукам на дърво вече 6 месеца нямам проблем, а старата (тънката) изкара близо 2 месеца.
      Fiat Brava 1.9 JTD, 105hp

      Коментар


        #4
        Хъмм, ламаринката значи. Но нали ЕГР-а е премахнат?! В какво положение ли е? Възможно ли е да е в отворено положение, въпреки че е изтъркан софтуерно?

        Коментар


          #5
          Не мога да ти отговоря, някой друг колега, който знае да каже. Моя не е премахнат софтуерно, а само го запуших с ламаринката и му изключих буксата.
          Fiat Brava 1.9 JTD, 105hp

          Коментар


            #6
            Humppa написа:
            Хъмм, ламаринката значи. Но нали ЕГР-а е премахнат?! В какво положение ли е? Възможно ли е да е в отворено положение, въпреки че е изтъркан софтуерно?
            Това, че е премахнат не означава, че към ламаринката няма налягане от смукателния колектор.

            Коментар

            Working...
            X