Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик за оборотомера Мареа ТД 100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик за оборотомера Мареа ТД 100

    От известно време ми прекъсва оборотомера и то когато е студено времето.Свалях таблото презапоих това онова но няма резултат .Къде се намира датчика за оборотомера по двигателя да проверя него и буксата еветуално.Предстои ми смяна на съединител така че ще мога да го разръчкам от долу.

    #2
    Колега ако е от датчика колата ще ти прекъсва защото авансаторния клапан взима сигнал от този датчик А датчика се намира от към страната на скоростната кутия отзад под стартера шестограм 5мм трябва да ти свърши работа успех

    Коментар


      #3
      нали не говориш за датчика за положение на коляновия вал който също се намира там?

      Коментар


        #4
        Колега датчика е само един аз имах такъв проблем и като ми падне стрелката на оборотомера колата буквално забива моцуна След смqната на датчика оборотомера бачка и колата си варви

        Коментар


          #5
          javor68 написа:
          нали не говориш за датчика за положение на коляновия вал който също се намира там?
          Да, той е. Оборотомера взема данни от ЕКУ на инжекциона. Провери буксите на ЕКУ -то. Намира се отпред под жабката (в краката на пасажера) под кечето - алуминиева кутия.
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #6
            Да знам къде е компютъра сменял съм го ,тя буксата всъшност май беше една голяма ще я напръскам с контактен шпрей и ще видим какво става, той проблема е явно контактен щом се влияе от студено и топло.Имам схема на ел инсталацията,така че ще поръчкам.

            Коментар

            Working...
            X