Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с оборотите на Фиат брава 1,9тд 100кс.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с оборотите на Фиат брава 1,9тд 100кс.

    Здравейте на всички. Искам да благодаря предварително на всички които ще дадат мнение по моят проблем!Колата е тази от заглавието.При запалване на двигателя колата държи ниски обороти около 400. След потегляне оборотите се оправят но се форсира сама. Стига към 1800об. и след около 3-4 сек. се оправя и започва да работи нормално.Искам да добавя че почти винаги ако се запали рано сутрин го няма този проблем, но след това ако се изгаси и запали отново оборотите са ниски и се форсира (става въпрос дори след като е загрял двигателя ако се изгаси и запали са ниски и се форсира).Проблема се появи 1-2 дни след смяна на филтри и масло. Преди 9 месеца ГНП Лукас е ремонтирана в сервиза на Бош , а миналата година е сменен авансаторен клапан. Ако имате някакви идеи от какво може да се дължи ще съм много благодарен, понеже в сервиз ми казаха ще надали е от горивния филтър а е от помпата!

    #2
    Така като представяш проблема, може би има нещо общо със смяната на филтрите(горивния филтър или нещо около него което не е трябвало да се пипа), най-добре е да отидеш там където са ги сменяли и да търсиш отговор там... аз лично нямам доверие на майсторите (виждал съм какви ли не идиотщини направени дори от читави монтьори). Не е изключено’ и пак в помпата да е проблема.
    FIAT BRAVO 1.9 JTD 105, 99г.

    Коментар


      #3
      Обезвъздуши добре горивната система и пиши какъв е резултата.
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар

      Working...
      X