Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загуба на мощност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Загуба на мощност

    Здравейте,Наложи ми се смяна на body компютъра на колата stilo 2002 jtd и след тази смяна, колата няма достатъчна мощстност да преминава през планински местности. Ако е на равнинна местнност вдига си до 170 - 180 , но не с тази пъргавина, с която съм свикнала. Примерно при изкачването на Ихтиман в посока Бургас на пета с натиснат до последно педал на газта колата не се мърда от 120 няма мощност да набере повече, когато е равнинна местност набира, но много по - бавно.Днес ще я карам на диагности в алто италия да видя дали могат да ми кажат от какво имам този проблем.Някой сбълсквал ли се със загуба на мощност. Преедварително ви благодаря за съдействието!

    #2
    моя съвет е веднага да направиш компютърна диагностика преди да си преминала към сервизи които ще ти сменят това и онова и накрая може и да няма резултат. Другия ми съвет е да помолиш някой от форума който има кабел и софтуер за диагностика да се срещнете някъде и той да ти я направи има много отзивчиви колеги във форума. Аз преди 2 години като бях във София помогнах така на един колега дойде до студентски град и ми свърших работа безвъзмездно.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    Коментар


      #3
      Да и аз това смятам да направя. Затова си записах час за диагностига в ауто италия. Надявам се да могат да направят най - пълната диагностика, защото правих една преди 1 седмица и ми казаха, че никаква грешка не показва, но колата е като спънат кон.

      Коментар


        #4
        то може да няма грешка, но някой датчик да не подава коректни стойности. От колеги тук във форума съм научил, че най-лесно става като се прави ЛОГ докато караш като се записват стойностите на предварително избрани компоненти. По този начин може да се проследи дали във всички диапазони на работа тези компоненти дават коректни стойности. До колкото знам, повечето голи изписват грешка когато някой датчик вече напълно и извън строя, но може и да греша не искам да те заблудя. Все пак казвам каквото съм чел из форума.
        Fiat Bravo 1.9 JTD 100

        Коментар


          #5
          krasita написа:
          Да и аз това смятам да направя. Затова си записах час за диагностига в ауто италия. Надявам се да могат да направят най - пълната диагностика, защото правих една преди 1 седмица и ми казаха, че никаква грешка не показва, но колата е като спънат кон.
          По най-бързия начин я отмени! Ела в неделя на среща на форума и пиши в темата за София че имаш нужда от някой с компютър и кабел.

          Коментар


            #6
            За съжаление не прочетох на време. Там са пълни некъдърници. Казаха ми колата ви е ок, но тя продължава да не дърпа. Вдига обороти но просто няма никаква мощност за по - рязък старт все едно карам магаре. В събота ще си сменя консумативите, защото са за смяна да видимда не е от горивния филтър.

            Коментар

            Working...
            X