Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпос за начин на действие на турбо системата при JTD 100.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпос за начин на действие на турбо системата при JTD 100.

    Здравейте колеги пак съм аз с моите въпроси но какво да направя като сефте навлизам в света на дизелите. Та мерака ми е да разбера как работи тази сложна за мен система при JTD 100 с променлива геометрия на турбото. Та ако някой има желание нека постне някое линкче към някоя тема било то и на английски не ми е проблем, за да разбера как работи тая пущина и да си направя пълна профилактика на системата, понеже обичам всичко да ми е перфектно...не казвам че има някакъв проблем просто искам едно по едно да проверявам, да почиствам разни клапани и така. Досега съм изчел доста теми из форума за грешки и проблеми но не мога да си систематизирам кое как работи и кво яде. Например как се управлява турбото, кое да гледам за да работи изправно, кои датчици, кои клапанчета. Какво е актуатор къде се намира и така нататък. Знам, че има много отзивчиви колеги с някои сме се виждали по срещите в студентски град в годините когато бях с друг фиат. Така, че ако имате желание и време споделяйте...ако ли пък не здраве да е. Благодая предварително на отзовалите се.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    Почни с диагностика на всички важни параметри.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      emzo написа:
      Почни с диагностика на всички важни параметри.
      ами то хубаво диагностиката ама като незнам кво показват стойностите............
      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

      Коментар

      Working...
      X