Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свети лампата изобразяваща дюза

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свети лампата изобразяваща дюза

    Ще започна малко по-отдалеч. Преди седмица си свалих всички гърнета. Днес реших да покарам малко без гърнета, че ми харесва как бръмчи :D Общо съм навъртял 4 км. без гърнета и съпътстващите ги тръби естествено. И сега проблема. Както си карам с около 40 максимум 45 на 2 и изведнъж ми светна лампата. Сега си мисля, че може би има нещо общо с това, че я карах без гърнетата. Въпросът е дали е от това или просто точно в този момент е дошло времето на някоя дюза ?
    Прикачени файлове
    Fiat Brava 1.9 JTD, 105hp

    #2
    Лампата ти показва че има критичен проблем, свързан с управлението и работата на двигателя, който възможно най-скоро трябва да бъде отстранен. След като светна тази лампа, нещо в поведението на колата промени ли се? След като изгаси - опита ли да я запалиш пак? Ако при следващо даване на контакт лампата продължава да свети - изобщо не опитвай да я палиш, ами я закачи към компютър.Няма значение, че си карал без гърнета, станало е съвпадение.

    Коментар


      #3
      При мен го имаше същия проблем преди месец... беше дъждовно и светна тази лампа. В поведението на колата нищо не се промени. При следващи карания от време на време светкаше. От няколко седмици изобщо не е светвала без нищо да съм правил по колата.
      Fiat Brava 1.8 16V

      Коментар


        #4
        А като си махнал всички гърнета ,да си откачал ламбда сонди случайно?

        Коментар


          #5
          kiriluz1 написа:
          А като си махнал всички гърнета ,да си откачал ламбда сонди случайно?
          Тоя мотор няма ламбда. Възможно е да има спукан маркуч след турбината или кулера да е заминал. При това каране без гърнета, изгорелите газове минават с много висока скорост през турбината и може от там да се е появил проблем. Особено ако уест-гейта е спекъл и не отваря достатъчно за да разтовари турбината.p.s. Май познах за кулера :D Ама защо си го писал в друга тема ? Нещата в твоя случай са навързани.
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #6
            Любенов, ако знаех, че са навързани нямаше да правя две отделни теми. Иначе нищо не се е променило в поведението на колата.
            Fiat Brava 1.9 JTD, 105hp

            Коментар


              #7
              madunko написа:
              Любенов, ако знаех, че са навързани нямаше да правя две отделни теми. Иначе нищо не се е променило в поведението на колата.
              О’К не се сърди Дано сме ти помогнали с разрешаването на проблема !
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар

              Working...
              X