Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

TD 100 съединител

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    TD 100 съединител

    колеги търся читав притискателен диск за TD 100 PS:ще сменям съединителя, но имам само феродов диск и лагер.
    притиква смешна количка

    #2
    Каква е целта на тая тема? Искаш да ни информираш ли?

    Коментар


      #3
      В магазина потърси ли? Оги, немога да те разбера, това спам ли е или просто носталгия
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Re: TD 100 съединител

        totu написа:
        колеги търся читав притискателен диск за TD 100 PS:ще сменям съединителя, но имам само феродов диск и лагер.
        Послушай Банков и не си прави прави експерименти с втора употреба !
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #5
          Ей, че сте лошии Ако си е намерил колегата комплект за 50 лв. втора ръка и може да си го смени сам, що да взема нов? Пък и майстор да му го смени, пак ще дойде доста по-евтино.Може и колата да е за продаване, та колегата да не иска да хвърля излишни пари.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Re: TD 100 съединител

            totu написа:
            колеги търся читав притискателен диск за TD 100 PS:ще сменям съединителя, но имам само феродов диск и лагер.
            Колега, имаш лично съобщение!
            ex. Fiat Marea 1.6 16V
            ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
            Lancia Kappa 2.0 VIS

            Коментар


              #7
              M5kov написа:
              Ей, че сте лошии Ако си е намерил колегата комплект за 50 лв. втора ръка и може да си го смени сам, що да взема нов? Пък и майстор да му го смени, пак ще дойде доста по-евтино.Може и колата да е за продаване, та колегата да не иска да хвърля излишни пари.
              Абе ти май не си сменял съединител сам, и не си осъзнал че всичкататая хамалогия за едни 40-50лв. не си струва.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                и кой взема 40-50лв за съединител,че ми е много интересно,май всички бичат на 140-150лв

                Коментар


                  #9
                  Щом за половин ден работа тарифата е 150лв. няма какво да се оплаквате
                  The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                  Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                  Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                  Коментар


                    #10
                    Нещо се изгуби връзката между постовете като след 5-та ракия, та айде на здраве
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар


                      #11
                      на jtd-то смених съединителя за 6 часа.бачкането е много но няма да дам 150лв за смяна.аз работя за 40лв на ден за 9 часов работен ден и смея да твърдя че физическия труд не е по малко от смяната.вие сами си направете сметка за какво говоря.....
                      fiat bravo 1.6 16v gt
                      fiat marea 1.9 8v jtd
                      fiat punto 1.7 td
                      fiat marea 1.6 16v

                      Коментар


                        #12
                        на jtd аз лично вземам 120,но например на опел зафира цената е 150лв и затова образно казах 140-150лв,тъй като Банков твърди ,че за 40-50лв ще му го сменят

                        Коментар


                          #13
                          TD 100 съединител

                          Сега имам малко време да се включа в темата.Приплъзва ми съединителя от време на време.т.е. когато рязко ускорявам при изпреварване и при изкачване на наклон / баир/.При потегляне от място не ми придръпва. Даже миналата седмица влачих лек автомобил ( ~1000кг.) около 3-4 км. включвах втора и трета предавка, обороти до около 2000хил. за мотора - никакво приплъзване, без проблем. Стараех се да не издувам до толкова газта ,че да не започне да се чува турбото как свири. Така карам от пролетта. Като се старая да не ускорявам бързо, но ще водя семейството на почивкаи ще ми се наложи да преминавам проход през стара планина, пък и комбито ще е пълно с багаж.Купих си преди време от един познат лагер и феродов диск на валео. Колата му сдаде багажа, а беше сменял съединител преди няма и месец. Той ми предложи и претискателния диск, но аз не го пожелах защото една от пластините му беше сгъната леко на вътре. Може би като е разглабял е бързал и не се знае къде е захвърлил притискателния диск, та да се сгъне пластината на вътре. Така че се вкарах в епизод от някакъв филм.Сега си търся читав притискател, за да си направя ремонта.Не съм разглобил още колата, не знам може и в моя да има още хляб.Макар че като се замисля карам тази кола вече 120 000км., а на таблото показва 335000 км. Съединител до сега поне аз не съм сменял.Още като я взех капеше масло от семерината на к. вал, пък и от ск. кутия може да има, щото за този пробег съмй доливал 3-4 пъти масло.Може и от маслото да приплъзва, но пък си мисля, че вече доста километри има навъртяни. А бе дошло му е времето - трябва да се прави, а нямам добър притискателен диск.
                          притиква смешна количка

                          Коментар


                            #14
                            така е ,няма пълно щастие

                            Коментар


                              #15
                              Идеята на Банков беше за разликата в цената на частите, вие тръгнахте за цена на ремонт да спорите :D А така като чета за проблема на колегата, май няма да мине само със смяна на съединител. Добре ще е да подготви финансовои психически за по-голям ремонт.
                              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                              Коментар

                              Working...
                              X