Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Капе нафта оттук ... Вижте си авансаторите, ако не палите!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    А, как да разберем дали бачка?
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #17
      Vladim написа:
      А, как да разберем дали бачка?
      Ами не трака, както казват колегите, двигателя си работи равномерно и вече трета сутрин пали от раз. Два месеца не палеше, заради тоя авансатор. Сега съм много щастлив, че колицата ми си бачка добре, само, че не мога да си обясня, зашо разхода ми пак е 10 л градско. Вярно, че не рядко я натискам до 3000-3200 оборота. Аз не мога да карам до 2200 оборота.

      Коментар


        #18
        каде се намира това авансаторче
        Fiat Marea 1,9TD100

        Коментар


          #19
          reiban написа:
          каде се намира това авансаторче
          Колега, не четеш :D Виж ми първия пост - на снимката е номер 3

          Коментар


            #20
            колеги нещо май не са ни в ред колите.Неможе тоя дизел да дава такъв разход всекисе хваща за главата като му кажа Дайте обяснение аз не я натискам толкова, до 2000 макс и сменям
            Fiat Bravo 1.9 TD100

            Коментар


              #21
              Anaboliy написа:
              колеги нещо май не са ни в ред колите.Неможе тоя дизел да дава такъв разход всекисе хваща за главата като му кажа Дайте обяснение аз не я натискам толкова, до 2000 макс и сменям
              Аз вече си го обяснявам с нафтата - боклук независимо каква е!

              Коментар


                #22
                Anaboliy написа:
                колеги нещо май не са ни в ред колите.Неможе тоя дизел да дава такъв разход всекисе хваща за главата като му кажа Дайте обяснение аз не я натискам толкова, до 2000 макс и сменям
                Чак пък да не може! При положение, че по книжка гори 8.5 градско не виждам нищо странно в това да гори 10 при положение, че се пържи! Аз лично не мога да карам до 2000 оборота, колата е, като мъртвец, а пък си е друго да те дръпне турбото рязко!
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #23
                  Vladim написа:
                  Anaboliy написа:
                  колеги нещо май не са ни в ред колите.Неможе тоя дизел да дава такъв разход всекисе хваща за главата като му кажа Дайте обяснение аз не я натискам толкова, до 2000 макс и сменям
                  Чак пък да не може! При положение, че по книжка гори 8.5 градско не виждам нищо странно в това да гори 10 при положение, че се пържи! Аз лично не мога да карам до 2000 оборота, колата е, като мъртвец, а пък си е друго да те дръпне турбото рязко!
                  И аз нямам нерви да я чакам да се мръдне Между другото, когато се кара на висока предевка с ниска скорост гори повече - толкова колкото и при 3000 оборота. Колега ти си жив пример за това - караш до 2000 об. и пак си с висок разход.Аз бях писал, когато пробвах един път и повече няма да повторя да мина от София до Русе със скорост до 100 км/ч. Резултатът беше незадоволителен и на връщане си карах със 130-140км/ч и кола даде минимална разлика. Изводът е, че няма смисъл от тънкани. Само нерви се хабят. Ами гори, що не вървиш пеш?

                  Коментар


                    #24
                    ми незнам колеги на вас колко ви дава средно, значи аз сега лятото бях около 9-9и малко , но миналата зима си беше твъро 10! не че и аз не я натискам но се старая известно време след кат съм минал през лукоила и още е прясна следата от дадените 100 лв за гориво Незнам що но всеки казва нещо не ти е наред неможело толко да харчи. Не че ми е проблем все пак ми върши работа,но се дразня на всички разбирачи
                    Fiat Bravo 1.9 TD100

                    Коментар


                      #25
                      Anaboliy написа:
                      ми незнам колеги на вас колко ви дава средно, значи аз сега лятото бях около 9-9и малко , но миналата зима си беше твъро 10! не че и аз не я натискам но се старая известно време след кат съм минал през лукоила и още е прясна следата от дадените 100 лв за гориво Незнам що но всеки казва нещо не ти е наред неможело толко да харчи. Не че ми е проблем все пак ми върши работа,но се дразня на всички разбирачи
                      Ами виж с каква средна скорост се движим в София. Как да не правим 10/100км.Между другото така ми е изгодно да си обяснявам нещата :D А някой знае за евентуален проблем да сподели!

                      Коментар


                        #26
                        над 7/100 нафта разход не съм правил никога, карам поне по 40-50км на ден в София
                        ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

                        Коментар


                          #27
                          BRAVO написа:
                          над 7/100 нафта разход не съм правил никога, карам поне по 40-50км на ден в София
                          Kакъв мотор?
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #28
                            1.9JTD и 1.9D, почти еднакъв разход и на двата
                            ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

                            Коментар


                              #29
                              И на мен Мареата ми се срува че гори много - около 10-10,5 градско - мотора е 2,4Тд.Извънградско ми гори 8 при по здраво каране, при около 100 не сум я засичал - имам я отскоро. Темпрата която карах - 1,9Тд ми гореше много малко - около 7,5 градско и 6 извънградско.Ако някои кара Мареа 2,4Тд да сподели какъв разход му дава.
                              Alfa 156 2.4JTD ~180p.s., Alfa 145 1.9 JTD~140p.s., MAREA 2.4TD124p.s., TEMPRA 1.9 TD-92p.s., TIPO 1.6 2act-90p.s.

                              Коментар


                                #30
                                BRAVO написа:
                                1.9JTD и 1.9D, почти еднакъв разход и на двата
                                Е да де, ама при TD100 нещата са малко по-различни!
                                Frontera Sport, X20SE март 1998

                                Коментар

                                Working...
                                X