Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане относно взаимозаменяемост на дебитомери.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане относно взаимозаменяемост на дебитомери.

    Здравейте, отново. Колата е 1.9 жтд 105. Проблема с въздуха, който имам от доста време си стои. При замерване с ФЕС реалните ми стойности за количеството постъпил въздух се различават доста от желаните. Примерно при желана стойност 1200, при мен показва около 700. Та въпроса ми е мога ли да сложа дебитомер от тд100 или някой друг модел? Има ли взаимозаменяемост? Видях, че са с различни каталожни номера, но все пак.Благодаря предварително.
    Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
    Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

    #2
    Освен желаните и реалните стойности, волтажа мени ли се на дебитомера?Аз мисля, че не можеш да слагаш дебитомер с друг номер различен от твоя. В тази връзка номера ти какъв е?
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

    Коментар


      #3
      Ако волтажа не стои статичен, значи дебитомера работи, но е мръсен сензораПробвай да го изчистиш със спрей, ако пак не си доволен, тогава търси нов.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Да, мени се волтажа. По спомени май стигаше до към 4 и нещо V. Другата седмица влизам в бокса за пълно обслужване и тогава ще се рови повече.
        Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
        Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

        Коментар


          #5
          tyson написа:
          Освен желаните и реалните стойности, волтажа мени ли се на дебитомера?Аз мисля, че не можеш да слагаш дебитомер с друг номер различен от твоя. В тази връзка номера ти какъв е?
          По каталог на Бош, май го дават: 0 280 218 019
          Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
          Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

          Коментар


            #6
            Предполагам си гледал това на място, напълно нормално е да видиш нещо подобно. Трябва си под товар на голяма предавка с малко обороти на двигателя за да се случва всичко по плавно.

            Коментар

            Working...
            X