Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на JTD-то

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    В книжката пише максимална скорост за този мотор 185 км/ч. Моята на магистрала със 180 беше на 3500 оборота. Трябва да може още...
    Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
    www.fiat-bg.org/forum

    Коментар


      #17
      Blue написа:
      В книжката пише максимална скорост за този мотор 185 км/ч. Моята на магистрала със 180 беше на 3500 оборота. Трябва да може още...
      Сигурен ли си, че не е било леко нанадолнище 180 км/ч би трябвало да стигнеш при над 4000 оборота. На 4200 ти е максималната мощност все пак@gmg_serviceПри 180 км/ч съм чувал за разходи от порядъка на 7-8/100, но аз лично не бих карал така
      _______
      146 JTD

      Коментар


        #18
        re

        Нищо норамлно не виждам в каране с 180-190-200 !!!!
        Това разбира се не ми е нормалното шофиране.Но като собственик на Bravo 1.9 JTD от два масеца ми е любопитно какви са му възможностите т.е:Извън градско Шумен-София-Шумен 5.4(4 човека,средна скорост 110-120)Градско (В Шумен разбира се) 6.6 лШумен-Варна-Шумен 7.5 л (средна скорост 180)Максималната скорост съм я засичал на апсолютно равен участък от магистралата за Варна.
        Fiat Bravo 1.9 JTD

        Коментар


          #19
          Re: re

          gmg_service написа:
          ....(средна скорост 180)....
          Yellow_Flash_Colorz_PDT_48
          Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
          Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

          Коментар


            #20
            re

            89 километра за 28 минути.rustson,голяма част от магистралата за Варна,е в много добро състояние.Не виждам никакъв проблем кола 2000 г.,в чудесно техническо състояние,обслужена,с нови гуми да се движи с 180-200 км/ч Малко се отклоних от темата ,затова спирам до тук със скоростите.
            Fiat Bravo 1.9 JTD

            Коментар


              #21
              след като не си първи собственик и ако държиш да ползваш колата по-дълго време, по-добре не я дръж дълго време в подобен режим. FYI Ремонтът на двигателя е около 3000+ лв Подобни скорости са за по-мощни бензинови двигатели. Верно, че ЖТД-то е здрав двигател, ама все пак ...
              _______
              146 JTD

              Коментар


                #22
                Re: re

                gmg_service написа:
                89 километра за 28 минути.rustson,голяма част от магистралата за Варна,е в много добро състояние.Не виждам никакъв проблем кола 2000 г.,в чудесно техническо състояние,обслужена,с нови гуми да се движи с 180-200 км/ч Малко се отклоних от темата ,затова спирам до тук със скоростите.
                Пич, а на ония участък дето прилича на морската повърхност при буря(вълна след вълна) с колко караш? А на ония завой дето имат ограничение от 120 малко преди Варна с колко караш или ги изправяш?Когато ми направиш средна скорост 180 км/ч по тази магистрала с тази колата ще те признач за Шуми, но за момента е невъзможно.

                Коментар


                  #23
                  На мен ми е малко странно,че говорим за равен участък,но и посоката е интересна Шумен-Варна.Пробвай обратното трасе-Варна-Шумен.Там около Девня сякаш имаше едно леко надолнище и понеже е лекичко предполагам няма да е проблем да се изкачи със същата скорост.Странен е критерия за равен участък....
                  Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                  Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                  Коментар


                    #24
                    re

                    Темата отива към общи приказки.Ако някой ми каже как и къде мога да "кача" едно мое малко клипче (с което да подкова всичко написано от мен) ще се уверите. Аз спирам с коментарите
                    Fiat Bravo 1.9 JTD

                    Коментар


                      #25
                      http://www.vbox7.com/
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар

                      Working...
                      X