Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колата подава сама газ Пунто1,9JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колата подава сама газ Пунто1,9JTD

    Здравейте,От около месец се появи следния проблем (Колата е Фиат Пунто 1,9 JTD 80коня 99 година):Когато карам на дълъг път при по-високи скорости най-често след изпреварване и бързо ускоряване при отпускане на педала на газта изцяло колата продължава да подава газ за около 30 секунди някъде и изведнъж рязко се усеща и спада подаването на газ.Най-често ми се случва при изпреварване на 4та и при опит да включа на 5та, освобождавам от скорост и колата се изфорсирва до към 5000-6000 оборота и нагоре. Ако веднага натисна педала на газта и го отпусна се освества и си минава в неутрална.Пуснах я на компютъра няма никакви грешки записани. Моля ако някой има идея на какво се дължи това да помогне.Много ще съм ви благодарен за помоща и изобщо насоките, че е доста неприятно понякога и определено трябва да се оправи.
    Fiat Punto JTD HLX 1999

    #2
    Ако не се лъжа педала на газта е с потенциометър* може тои нещо да се ебава! Имал съм подобен проблем но при мен беше турбото , през турбото цъцкаше масло в двигатела и сам си се форсира даже и като върна ключа нещеше да загасва :Д....
    Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
    Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

    Коментар


      #3
      Xaus написа:
      Ако не се лъжа педала на газта е с потенциометър* може тои нещо да се ебава! Имал съм подобен проблем но при мен беше турбото , през турбото цъцкаше масло в двигатела и сам си се форсира даже и като върна ключа нещеше да загасва :Д....
      при тази повреда светва дюзата и дава грешка- потенциометър

      Коментар


        #4
        iwo19 написа:
        Xaus написа:
        Ако не се лъжа педала на газта е с потенциометър* може тои нещо да се ебава! Имал съм подобен проблем но при мен беше турбото , през турбото цъцкаше масло в двигатела и сам си се форсира даже и като върна ключа нещеше да загасва :Д....
        при тази повреда светва дюзата и дава грешка- потенциометър
        Няма никаква грешка нито нещо като лампа светеща.
        Fiat Punto JTD HLX 1999

        Коментар


          #5
          насочи се към починала турбина,колкото по-рано я направиш ,толкова по-добре

          Коментар


            #6
            Това ми мина през акъла. Имал съм проблем с турбото и точно така се форсираше.... даже в един момент като загрееше като върна ключа колата продължаваше да се форсира това разбира се беше точно преди да здаде богу дух турбинката.... провери си нивото на маслото *
            Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
            Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

            Коментар


              #7
              Закачи я на ФЕС-а и погледни дали работят прекъсвачите на съединителя и спирачката преди това.
              04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

              Коментар


                #8
                vgeorgiev написа:
                Закачи я на ФЕС-а и погледни дали работят прекъсвачите на съединителя и спирачката преди това.
                Т.е да погледна дали при натиснат педал при параметрите ФЕС-а ще го отчете ?
                Fiat Punto JTD HLX 1999

                Коментар


                  #9
                  За да не пускам нова тема,моя случай е подобен.При мен съвсем бавно каране на 1 или 2 скорост колата започва да придръпва здравата все едно натиска и пускам рязко педала за газта.А дефакто аз съм подал съвсем мъничко газ и не си мърдам кракът.И аз ли да търся проблем с потенциометъра?

                  Коментар


                    #10
                    boyan_kb написа:
                    За да не пускам нова тема,моя случай е подобен.При мен съвсем бавно каране на 1 или 2 скорост колата започва да придръпва здравата все едно натиска и пускам рязко педала за газта.А дефакто аз съм подал съвсем мъничко газ и не си мърдам кракът.И аз ли да търся проблем с потенциометъра?
                    Аз нямам подобни оплаквания при мен е при подаден малко газ си е малко при много си тръгва. Проблема става при отпускане на педала на газта при мен. Тогава както съм описал има забавяне и продължава да се подава яката газ за около 10-20 секунди може и по-малко ако натисна педала веднага след като съм го пуснал и съм усетил че не намаля колата веднага се оправя всичко.
                    Fiat Punto JTD HLX 1999

                    Коментар


                      #11
                      ТУРБИНА,ПРАВИ Я ,ЧЕ МНОГО ЩЕ ТЕ БОЛИ

                      Коментар


                        #12
                        ivel написа:
                        ТУРБИНА,ПРАВИ Я ,ЧЕ МНОГО ЩЕ ТЕ БОЛИ
                        Другата седмица влиза в сервиза за смяна на ангенажен ремък и ролки. Ще кажа да погледнат турбината, но много се надявам да не си прав защото май цените там са доста високи.....
                        Fiat Punto JTD HLX 1999

                        Коментар


                          #13
                          за съжаление ти давам 99пр,че съм прав

                          Коментар


                            #14
                            ivel написа:
                            за съжаление ти давам 99пр,че съм прав
                            А няква идея от колко до колко отива ремонта да се настроя психически че това с цената от други теми горе долу попрочетах ама все пак да го чуя пак няма да откажа
                            Fiat Punto JTD HLX 1999

                            Коментар


                              #15
                              ако оста(витлото),не е опирало в корпус може да се разминеш с едни 200-300лв,ако обаче продължиш да я карашсумата нараства на 2,5-3 пъти

                              Коментар

                              Working...
                              X