Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чистене на смукателен колектор на 1.9 16V JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чистене на смукателен колектор на 1.9 16V JTD

    И понеже ми предстои чистене на колектора показвам как се прави по мързеливия начин Внимание много цапат тезси сажди !!!1.Взимате един оборотен колектор ако има , при мене имаше 2.Разглабяме колектора от болчетата да го разцепим на 2 3.Изтъргваме е отвертка грубия нагар Слагаме колектора с съдомиялната с 2 таблетки пускаме на 75 градуса с пред измиване но без изсушаване за да не опекат останалите малко сажди по него след края на програмата вадим колектора и ако е останало нещо с едно телче за чинии и малко веро го дойзмиваме ето това излезе от съдомиялната И се застраховам понеже ми питаха за миялната филтрите чиниите и прочие - след това ги изплакнах филтрите на чешмата с веро но си бяха общо взето чисти хаповете все пак мият и те а после както обясних 2 хапчета ( и една закачака за почистване на съдомиални )и празна пак да се само измие ако е останало нещо отворих пак и никакъв помен и от колектор не е имала Все пак бях подготвен за след това
    Прикачени файлове
    Power Under Pressure

    #2
    Става и много по-лесно , с подходящата химия и накисване от 10-15мин.Това му е хубавото на тоз точно колектор, че се цепи на две.Дай снимки от преди
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Отдавна се каня да правя същото, но просто не знаех начина по който да го направя. Сега вече знам :D Нещо особено има ли при демонтирането или монтирането му ?
      Fiat Brava 1.9 JTD, 105hp

      Коментар


        #4
        madunko написа:
        Отдавна се каня да правя същото, но просто не знаех начина по който да го направя. Сега вече знам :D Нещо особено има ли при демонтирането или монтирането му ?
        Малеее доста трудно се мага , ремаци , ГНП то ......... бая раглабяне е не се сетих да го снимам преди да го измия но като горния е дето ти си го снимал А каква е химията или е секретна тайна , а и не вярвам че си го накиснал и е излязъл като на снимката , имало е миене и цапане малко Иначе и аз имам моточистител дето е 8 лева тубата и мие всичко но пробвах само за малко и установих ,че ще се боядисам целия , най-малкото само да го пипна и обърна не дай си боже да ми пръсне на дрехите
        Power Under Pressure

        Коментар


          #5
          WhitePower написа:
          madunko написа:
          Отдавна се каня да правя същото, но просто не знаех начина по който да го направя. Сега вече знам :D Нещо особено има ли при демонтирането или монтирането му ?
          Малеее доста трудно се мага , ремаци , ГНП то ......... бая раглабяне е не се сетих да го снимам преди да го измия но като горния е дето ти си го снимал А каква е химията или е секретна тайна , а и не вярвам че си го накиснал и е излязъл като на снимката , имало е миене и цапане малко Иначе и аз имам моточистител дето е 8 лева тубата и мие всичко но пробвах само за малко и установих ,че ще се боядисам целия , най-малкото само да го пипна и обърна не дай си боже да ми пръсне на дрехите
          Е не те разбирам:страх те е да не си изцапаш дрехите,а за съдомиалната(от където зависи в какво ще пиеш вода и ядеш)да не ти дреме.
          Bravo 1.9d 97г

          Коментар


            #6
            Обезмаслител на Wurth.Малко стъргане, да падне грубото , киснене и водоструйка с въртящ водата накрайник.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              WhitePower направо ти се възхищавам да пуснеш това в миялната Сигурно си ерген все още?
              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

              Коментар


                #8
                tyson написа:
                WhitePower направо ти се възхищавам да пуснеш това в миялната Сигурно си ерген все още?
                Хахаха мне имам 5 коли 6 членно семейство с 3 деца А мога да ви кажа ,че тиганите не са по чисти от колектора но всичко отива в канала А защо си мислите ,че нещо ще и стане на машината , тя е направена да мие гадории , дали е колектори тенджери тигани или засъхнали чинии е все тая Мие и в канала ...
                Power Under Pressure

                Коментар


                  #9
                  emzo написа:
                  Обезмаслител на Wurth.Малко стъргане, да падне грубото , киснене и водоструйка с въртящ водата накрайник.
                  И целия ставаш черен от пръските така измих една скоростна и станах като петниста хиена
                  Power Under Pressure

                  Коментар


                    #10
                    nsn написа:
                    WhitePower написа:
                    madunko написа:
                    Отдавна се каня да правя същото, но просто не знаех начина по който да го направя. Сега вече знам :D Нещо особено има ли при демонтирането или монтирането му ?
                    Малеее доста трудно се мага , ремаци , ГНП то ......... бая раглабяне е не се сетих да го снимам преди да го измия но като горния е дето ти си го снимал А каква е химията или е секретна тайна , а и не вярвам че си го накиснал и е излязъл като на снимката , имало е миене и цапане малко Иначе и аз имам моточистител дето е 8 лева тубата и мие всичко но пробвах само за малко и установих ,че ще се боядисам целия , най-малкото само да го пипна и обърна не дай си боже да ми пръсне на дрехите
                    Е не те разбирам:страх те е да не си изцапаш дрехите,а за съдомиалната(от където зависи в какво ще пиеш вода и ядеш)да не ти дреме.
                    Ма ти да не си вадиш чиниите мръсни от съдомиялната ,че да се притесняваш Идеята и е да мие , всичко излиза кристално чисто с гланц , а саждите отдавна пътуват някъде в канала По тая логика как да сложа тиган с мазно олио в съдомиялната, че ще се изцапа
                    Power Under Pressure

                    Коментар


                      #11
                      WhitePower написа:
                      nsn написа:
                      Е не те разбирам:страх те е да не си изцапаш дрехите,а за съдомиалната(от където зависи в какво ще пиеш вода и ядеш)да не ти дреме.
                      Ма ти да не си вадиш чиниите мръсни от съдомиялната ,че да се притесняваш Идеята и е да мие , всичко излиза кристално чисто с гланц , а саждите отдавна пътуват някъде в канала По тая логика как да сложа тиган с мазно олио в съдомиялната, че ще се изцапа
                      Другия път като трябва да си сменяш маслото го източи в тенджерата в която готвите,нали после ще си я измиеш :D
                      Bravo 1.9d 97г

                      Коментар


                        #12
                        Уж сме форум сериозен а се обсъждат такива глупости.Що за простотия да ползваш съдомиялна за колекторите,ми що не ги занесе на химическо чистене бе колега и след това на фризьор.
                        Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                        Коментар


                          #13
                          Който не го кефи идеята да търка на ръка , аз показах как става по лесния начин без никакви странични ефекти
                          Power Under Pressure

                          Коментар


                            #14
                            винаги човек има какво да научи,ха-ха

                            Коментар


                              #15
                              WhitePower написа:
                              А каква е химията или е секретна тайна , а и не вярвам че си го накиснал и е излязъл като на снимката , имало е миене и цапане малко Иначе и аз имам моточистител дето е 8 лева тубата и мие всичко но пробвах само за малко и установих ,че ще се боядисам целия , най-малкото само да го пипна и обърна не дай си боже да ми пръсне на дрехите
                              Преди няколко дни разбрах колко са силни препаратите за безконтактно миене. Концентрат за няколко часа сваля прахово боядисване. В момента имам в гаража стилаж, газова печка и бутилка за газова печка които трябва да се боядисат Един литър концентрат струва 2.80лв Все си мисля, че е по добре да го напръскаш с концентрат и след това да го изплакнеш с маркуча, нямаш нужда дори от водоструика.

                              Коментар

                              Working...
                              X