Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Marea 1.9 JTD свети лампа "дюза"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Marea 1.9 JTD свети лампа "дюза"

    Лампата "дюза" светна и педала на газта не дава газ, все едно го няма. Колата върви без газ - така се прибрах от 30 км. Добре че беше все на равно. Гасих, палих - никаква разлика. Откачах акумулатора - пак същото! Ще съм благодарен за мнения и съвети!
    Фиат Мареа Комби 1.9 JTD 2001 г.

    #2
    Диагностика.

    Коментар


      #3
      потенциометър на педала на газта,малко контактен спрей и си готов,но това е само предположение и то от дистанция

      Коментар


        #4
        Без диагностика няма да стане приятел!

        Коментар


          #5
          Имал съм абсолютно същия проблем така че, още един път ЗА буксата на потенциометъра на газта, намира се като махнеш жабката, има тема в форума намери я да видиш коя точно букса трябва да напръскаш.
          Fiat Bravo JTD '99

          Коментар


            #6
            Всички са прави. Диагностика, че трябва - трябва, но аз също се присъединявам към мнението на ивел за потенциометъра на газта.Има много теми, не е трудно да я откриеш.Успех, и пиши какво е станало!
            "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

            ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
            Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

            Коментар


              #7
              Благодаря на всички за съветите! Днес запалих пак Мареата да направя едно кръгче около блока - ей така, за проба. Отначало никаква промяна. На второто кръгче пущината се оправи - тръгна като бясна все едно че нищо не е било. Угасих, запалих пак - всичко наред! Оня червения пишльок угасна!Навъртях из града двайсетина километра, гасих, палих - никакъв проблем! Дали е записала грешка в компа? Да направя профилактика, за да няма изненади пак.
              Фиат Мареа Комби 1.9 JTD 2001 г.

              Коментар


                #8
                Буксата не винаги дава хубав контакт, сигурно се е окислила, най-добре я почисти профилактично. При мен направо прекъсваше в движение - както карам изведнъж набива муцуната, натискам - отпускам газта, ефект никакъв. Все едно педала го няма и изведнъж явно даде контакт и колата се изстреля. Карам, карам, след малко пак така. Ако искаш да си съвсем убеден направи и диагностика, ако ти го изкара и като грешка значи 100% от него си е.И при мен светенето на дюзата се държеше по същия начин както описваш.
                Fiat Bravo JTD '99

                Коментар


                  #9
                  О.К. Утре ще сменям ремъци и масло и после ще я боцна на компа да видим каква грешка ще даде. Пък след това ще лъсна буксата профилактично.
                  Фиат Мареа Комби 1.9 JTD 2001 г.

                  Коментар


                    #10
                    Виж тази или тази тема.
                    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                    Коментар


                      #11
                      Намерих я тази букса и каквото можах направих с нея - чистих, търках, пръсках и я щракнах. Не си е показвала рогата тази вечер, утре ще видим как ще е. Благодарско на всички отзовали се! Много сте точни!
                      Фиат Мареа Комби 1.9 JTD 2001 г.

                      Коментар

                      Working...
                      X