Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

AUTADATA Brava 1.9 JTD зацепване агренаж?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Да това за помпата е ясно. Единствено остана коляновият вал и продължавам да търся фиксатор за него, освен ако няма някой скрит белег някъде.Никой ли не си е сменял сам ремъка на JTD-то?
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      #17
      Нали ти писах да гледаш белезите на ремъка,два броя са-единия за коляновия,другия за разпределителния.Друго няма какво толкова да сбъркаш.Незнам дали има белег на маховика както при някои други автомобили,но може да провериш,доста вероятно е.

      Коментар


        #18
        Не знам дали си стоят още по ремъка, защото съм минал вече към 800 км. от смяната и сигурно са се изтрили.
        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

        Коментар


          #19
          Днес след работа се захванах с Пунтото. За моя радост белезите на ремъка все още личаха къде са. В тази връзка искам да направя едно уточнение, което ми направи впечатление:- белега на ремъка, който е за коляновият вал е между два зъба. На шайбата на самият вал логично е маркиран пък зъб- белега на ремъка за разпределителният вал маркира ЗЪБ, а този на шайбата на вала съответно се намира между два зъбаПравя това уточнение за да е ясно, че има значение къде ще сложите двата белега на ремъка.Резултата от цялата работа е че имаше разминаване от два зъба на коляновият вал или съответно един зъб на разпределителният. Последва зануляване на разходомера и пробно кръгче, резултатите:1) Може би една идея по добро реагиране на подаването на газ2) За изминатите общо 20 км. градско, селско и извънградско разхода ми беше- най-ниският на връщане при влизането в града - 4,76 л./100км.- средният след като паркирах в гаража - 5,05 л./100км.- средна скорост за целият маршрут 46 км./ч., като с повече от 100 км./ч. не съм каралБлагодаря на всички колеги, които се включиха в темата.
          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

          Коментар

          Working...
          X