Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брутално висок разход на газ !!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брутално висок разход на газ !!

    Здравейте колеги,Напоследък забелязвам много висок разход на газ. Вчера например с 11л.газ изминах едва 57км градско ! По мой прости сметки това прави около 19л/100км.Автомобила е фиат брава 1.6 103к. с обикновено газово.Какъв може да бъде проблема според вас за такова рязко повишение на разхода

    #2
    Ами...по спомени колата гори 3/100 ако работи на място. Та ако си карал в големи задръствания. На мен ми се е случвало от Бъкстон до Арена Запад да пътувам близо 2 часа , а са 5 км. И така няколко дена. Разхода и беше станал 18/100. Изчакай малко време, засичай я и виж как са работите Успех
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #3
      Kay_ написа:
      Ами...по спомени колата гори 3/100 ако работи на място. Та ако си карал в големи задръствания. На мен ми се е случвало от Бъкстон до Арена Запад да пътувам близо 2 часа , а са 5 км. И така няколко дена. Разхода и беше станал 18/100. Изчакай малко време, засичай я и виж как са работите Успех
      Ежедневния ми маршрут е доста натоварен наистина, но като че ли преди не беше чак толкова висок разхода. Ще я наблюдавам колата сега известно време и евентуално ще продължа да се оплаквам в темата :P Мерси за съвета, колега.Карайте внимателно!Поздрави

      Коментар


        #4
        Каква температура държи мотора? Ревизия на АГУ -то правена ли е?
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          С обикновенна газова на ловато на мотор 1,0 моно 45к.с. при палене само на газ зимата съм и докарвал градско около 13л/100км, просто забелязах, че разхода зимата се вдига доста спрямо лятото, особенно и ако сутрин палиш на газ, а не на бензин. Предната зима засичал ли си разход ??, консумативи сменявал ли си скоро - въздушен филтър, свещи, филтрите на самата газова уредба ??
          punto HGT

          Коментар


            #6
            Колкото и да са задръстванията си е висок разхода,ако не си обслужвал изпарителя може да е в него проблема.Също така виж да нямаш от някъде изпускане на газ.
            Peugeot 307 2.0i ГИ
            ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

            Коментар


              #7
              Не го стряскайте така момчето . Като причина може дори и да е от Бензиностанцията. На мен ми се е случвало ( предполагам и на други) разхода си ми е 12/100 градско, един път ми "падне" 8-9/100 и следващия път 18-20/100. Зареждането на газ е много относително. А и ако съотношението пропан:бутан е в полза на второто......маниии ще направиш дупка в пода и ще гори като змей, а като погледнеш ауспуха...все едно караш дизел Първо да потърси в безболезнените причини...а пък после сериозните неща.П.П. S_BANKOV жив и здрав да си, че си споделил за Дани от Дружба...този човек е магьосник
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                #8
                Kay_ написа:
                Ами...по спомени колата гори 3/100 ако работи на място. Та ако си карал в големи задръствания. На мен ми се е случвало от Бъкстон до Арена Запад да пътувам близо 2 часа , а са 5 км. И така няколко дена. Разхода и беше станал 18/100. Изчакай малко време, засичай я и виж как са работите Успех
                Колега интересно ми е как колата гори 3/100 на едно място.Мисля че за работа на автомобил на едно място има малко по други мерки които според мен никой от нас не знае и не може да предположи колко гори даден автомобил на минута или на час, но не и на 100 км. на място.Ще се радвам да науча и аз нещо ново.
                Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                Коментар


                  #9
                  И на мен ми стана супер интересно как гори 3/100 на място. Може би 3 литра на 100 минути? :D
                  1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                  Коментар


                    #10
                    Хахахах....Правилна забележка момчета Говорим за 3л./час. Ама и вие сте едни....разбра се какво исках да кажа, можеше само да ме поправите без заядливата част
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      #11
                      За свещите че са за смяна за смяна са..планувал съм го скоро въздушния филтър като се замисля и той е за смяна макар че съм го сменял преди около 10000 км ама в софия... и всеки ден да се смяна няма да сбърка човек :П изпарителя и той е за обслужване..:D За изтичане на газ..уж съм гледал нямам..ама знае ли човек Направо като се замисля първо да взема да си свърша моята част от нещата и тогава да се жалвам а ? :ДБлагодаря за отговорите,колеги Бъдете ми живи и здрави !

                      Коментар


                        #12
                        Провери си и филтъра на газта, като вдигне работна температура го бутни с ръка ако не е топъл ли как да го кажа, трябва да се смени. Поне майстора така прецени :D
                        Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                        Коментар


                          #13
                          Не гори 3л/час. В зависимост от двигателя гори около 1л...при по-голям двигател може и до около 2л. Например Астра 1,8 16v гори 0,9-1.0л на час. говорим за бензин.

                          Коментар


                            #14
                            На бензин горят малко ама на газ особено с нормална уредба въобще не горят по 1-2-3л/час...
                            EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                            Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                            Коментар


                              #15
                              Ами....колкото и странно за звучи....съм го пробвал това Миналата зима 4 дена не я бях карал и заради тока препалвах 4 дена по 15 минути ( като преди това беше заредена) отидох да заредя и събра 4,4л...казах ги 3 понеже тя за 15 минути тъкмо си загрява, а не работи на място в оптимален режим. Гояорим за газ. Знам, че това не е най-точния начин да я определиш колко гори на място. Ако съм заблудил някой извин
                              ФИАТ- Пътят е само формалност
                              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                              -----------------------------------------------------
                              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                              Коментар

                              Working...
                              X