Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Mimgaz Feroni или Voltran Това е въпроса :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Mimgaz Feroni или Voltran Това е въпроса :)

    Знам че всеки ще започне сега, ама що не си сложиш например Lovato...емиии щото не ми е по джоба. До сега съм с ферони от както си купих колата си е с него и след като я купих съм минал някъде към 20к км. и мисля че вече му е време да се смени .... последните 3 4 месеца ми се завиши разхода и то доста 15,16,18...даже и дваисе и нещо.Къде ли не ходих за настройка нищо не става.Само за сравнение Зимата при същия маршрут ми даваше 12 13 л градско, а сега хем е топло пък завишен разход (за протокола зареждам на една и съща бензиностанция на една и съща колонка... Сменил съм (Кабели Свещи Филтър. Въздушен филтър Въздуховодите са здрави) термостата си работи нормално . Общо взето всичко е елиминирано до изпарителя. Да спомена само... губи ми вода течове няма никъде смених капачката на казанчето.. пак губи... което пак ме навежда на мисълта за изпарителя. Въпроса е кой от тези турски копия е най-читав за да си го сменя Поздрави
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .


    #2
    За Волтран се чуват доста кофти мнения, от Mimgas повечето хора са доволни. Защо не си купиш Ловато втора употреба и не му смениш мембраните? Ще ти излезе около 40лв и имаш истински изапарител. С моя на 8-9 години разхода ми е 14-15 литра в София, колата е 144 коня. Турски изпарител никога не бих си купил. Все едно да си смениш карбуратора WEBER с някакво турски менте - как ти звучи?
    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

    Коментар


      #3
      Tempras написа:
      З Защо не си купиш Ловато втора употреба и не му смениш мембраните? Ще ти излезе около 40лв и имаш истински изапарител.
      Ми кой ще продаде читав Ловато който да е за смяна на мембрани,ако беше за мембрани собственика им щеше да си ги смени а не да го продава тва ми е логиката. И все пак си мисля за нов турски.
      Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
      И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
      .

      Коментар


        #4
        Волтрана мисля че е най-сполучливото менте :D Поне аз карах 2 години с Волтран в София преди да стане за смет. Разход на газ 14/100 - лято 16/100 - зима, като карам на сравнително къси разстояния (не повече от 10 км в посока). Извънградско твърдо 9. Колата е Фиат Брава 1.8 16V.Поздрави!
        1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
        2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

        Коментар


          #5
          Волтрана мисля че е най-сполучливото менте :D Поне аз карах 2 години с Волтран в София преди да стане за смет. Разход на газ 14/100 - лято 16/100 - зима, като карам на сравнително къси разстояния (не повече от 10 км в посока). Извънградско твърдо 9. Колата е Фиат Брава 1.8 16V.Поздрави!
          1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
          2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

          Коментар


            #6
            cs_aleksandar написа:
            Tempras написа:
            З Защо не си купиш Ловато втора употреба и не му смениш мембраните? Ще ти излезе около 40лв и имаш истински изапарител.
            Ми кой ще продаде читав Ловато който да е за смяна на мембрани,ако беше за мембрани собственика им щеше да си ги смени а не да го продава тва ми е логиката. И все пак си мисля за нов турски.
            Примерно аз можеше да ти продам до скоро читаво Ловато, дето и без смяна на мембрани си работеше добре, но го взе приятел. Смяната на мембрани е препоръчителна, но не е задължителна ако си работи. Кой ще ти го продаде ли - някой който си продава колата на части, примерно. Или някой който изхвърля обикновената уредба за да мине на инжекционна.
            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

            Коментар


              #7
              Ако ще е старо, по-добре BRC. От изброените аз бих купил Мимгаз.
              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

              Коментар


                #8
                Смених изпарителя купих си Torelli... Продавача каза Torelli Mimgaz Feroni от един завод излизат,частите са едни и същи само името е различно.Всичко беше много хубаво в началото неможах да си позная колата така хубаво набираше даже и звука и се измени малко имаше ряз.... Не мога да кажа за момента обаче какъв е разхода и държанието му понеже 30 мин след смяната скъсах ангренаж.Така че за момента пиша в раздел Бензинови двигатели
                Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                .

                Коментар


                  #9
                  Нали колега от форума продаваше BRC всичко от колата комплект за 30 лв да беше писал по рано сега видях
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар

                  Working...
                  X