Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Огромен разход на газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Огромен разход на газ

    Оф.. писна ми вече от тази газова. Немога да я вкарам в час и това е.Първо ми се вдигна разхода адски стабилно и на газ и на бензин. С една бутилка 25.5 литра газ минавах 110 км. Не съм много силен по математика ама ми звучи като 23 на 100. На бензин също беше стабилен разхода с около 8 литра 40 километра. Имах грешка в мап сензора. Смених го обаче остана известен проблем с разхода той падна на 15 на 100 на газ без климатик. Пренастроих я, отново 100 километра и 14 на 100 с климатик. Реших, че проблема е в настройката на Г.И защото разликата м/у бензиновите времена и газовите беше 2,5 м.с. По предписание на Емзо реших да вдигна диференциалното налягане на 1 бар понеже беше 0,8, в колектора 0,4 а в изпарителя 1,4. Пуснах си автокалибрацията и времената станаха просто перфектни на бензин на празен ход при 3 м.с. резултата на газ беше с 1.2 милисекунди отгоре. Точно когато бях сигорен, че се е получило, получих поредният шамар от съдбата. 15.5 на 100 с клима. Вързвам газова и гледам, че времената ми на бензин на празен ход са 6-7 милисекунди. Автокалибрация отново и вече разликата не е 1,2 милисекунди а две, че и нагоре. Вързах си екуто в което беше записана грешка Р0170, която до колкото разбирам може да се появи от 999 причини. Вече съм отаян и незнам какво да правя. Имам съмнения за ламбда сонда, която си прави каквото си иска. В един момент е добре - скача м/у бедна и богата. След това обръщам на бензин и забива в богата, обръщам на газ и забива в бедна, после се оправя. Моля за някакви съвети. Гаова Тамона газ с рейка Валтек на 3 ома. Изпарител Томасето. Чисто нови маркучи от изпарителя до рейката, нови свещи нов въздушен филтър, кабели на няма и 2 години. Преди колата си гореше 10 в града.Ето скрийн:
    Прикачени файлове
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    #2
    Само като прочета ,че става дума за Тамона и се досещам за emzo и неговата борба с високия разход ,но нека той сам ти отговори.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Докато не я оправиш на бензин - и на газ ще харчи много.За сондата - направи това:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...11#1161711на бензин, после ако искаш и на газ, но на отделни файлове.И дано като Банков не остане без лог темата
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        emzo написа:
        Докато не я оправиш на бензин - и на газ ще харчи много.За сондата - направи това:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...11#1161711на бензин, после ако искаш и на газ, но на отделни файлове.И дано като Банков не остане без лог темата
        Праз Тамоната устройва ли те да е лога?
        Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
        Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

        Коментар


          #5
          Убу айде на бензин и на газ.Прати ми цфг файла да го видя.Прегледа ли снадките за течове ? Клапана ? Филтрите в какво състояние са ?Отзад мирише ли на сурова газ ?Пускай я таз тамона за продан и да ти казвам, какво да вземеш
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            emzo написа:
            Убу айде на бензин и на газ.Прати ми цфг файла да го видя.Прегледа ли снадките за течове ? Клапана ? Филтрите в какво състояние са ?Отзад мирише ли на сурова газ ?Пускай я таз тамона за продан и да ти казвам, какво да вземеш
            .OSC гледам, че е файла през тамонатаТечове нямаза кой клапан говориш?филтрите са смененине мирише на газ отзад
            Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
            Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

            Коментар


              #7
              0,4 вакум в колектора е доста високо, нормално на загрял двигател и тихи обороти е към 0,3-0,33 затова са ти високи времената на бензин. Виж за смучене на въздух, като аз бих огледал всички маркучи на газта(от инжектори до колектор, до редуктор , до мап и т.н.) също така ако е с пластмасов колектор се заслушай при стъпковото двигателче (мойта от ттам дърпаше), също така маркучите по горната част на колектора.

              Коментар


                #8
                Другото, което ми идва на акъла е да изключиш корекция по налягане, че тва тУмЪсЕтУ, къфто е кенеф, може да ти кляка зверски налягането и Тамонката да обогатява като луда.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  kiriluz1 написа:
                  0,4 вакум в колектора е доста високо, нормално на загрял двигател и тихи обороти е към 0,3-0,33 затова са ти високи времената на бензин. Виж за смучене на въздух, като аз бих огледал всички маркучи на газта(от инжектори до колектор, до редуктор , до мап и т.н.) също така ако е с пластмасов колектор се заслушай при стъпковото двигателче (мойта от ттам дърпаше), също така маркучите по горната част на колектора.
                  Брава 1.6

                  Коментар


                    #10
                    Стига с таз Тамона бе.На бащата на Митсубишито вече 10к км и разхода си му е 7 ивън и 10 в града.То е 1.6 100к.с.Не ще да е в Тамоната проблема.
                    FIAT BRAVO 1.6
                    FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                    LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                    Коментар

                    Working...
                    X