Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с ламда контрол MILLENNIUM/ REG-MATIC

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с ламда контрол MILLENNIUM/ REG-MATIC

    Здравеите нов съм във форума колата мие BRAVO 1.8 16v с газ но е Италианско испълнение и не е газов инжекцион а с ламда контрол и искам да ви попитам Проблема е следния преди два дена спрях загасих колата и след това повече не запали имах изгорял бушон и съответно беше ми изгоряла и помпата.Пуснахме и принудително газ и е прибрах.На следващея ден сменихме помпата и решихме да я запалим но уви неиска да запали и ми свети някаква лампа с ключ няма ток до помпата.Поразпитах насам натам и ми казаха ,че ламда контрола можело да прави проблемите.Ако е така някой знае ли от каде може да се намери ламда контрол на MILLENNIUM/ REG-MATIC това на снимката е цялата система.Моля помогнете ми Yellow_Flash_Colorz_PDT_13
    Прикачени файлове

    #2
    Проблемът не е в ламбдаконтрола! Имаш записана грешка и затова ти свети чека на двигателя. Може и имобилайзера да прави номера.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      dudulia написа:
      Проблемът не е в ламбдаконтрола! Имаш записана грешка и затова ти свети чека на двигателя. Може и имобилайзера да прави номера.
      Тцъ, релето на помпата е заминало , ако помпата е изголяла от липса на бензин мога да се обзаложа че е това.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Лампата с ключ не е ли код лампата, и да не би да имаш проблем с имобилайзера?

        Коментар


          #5
          kiriluz1 написа:
          Лампата с ключ не е ли код лампата, и да не би да имаш проблем с имобилайзера?
          Лампата светва заради помпата. Релето е заминало, намери го и го смени, мисля че бяха две релета някъде зад жабката, едното беше голямо с червена линия по спомени.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Има две релета с червена лента кое от двете да сменя или и двете

            Коментар


              #7
              S_BANKOV написа:
              kiriluz1 написа:
              Лампата с ключ не е ли код лампата, и да не би да имаш проблем с имобилайзера?
              Лампата светва заради помпата. Релето е заминало, намери го и го смени, мисля че бяха две релета някъде зад жабката, едното беше голямо с червена линия по спомени.
              По-скоро заради имобилайзера няма да има ток на помпата, а не обратното - проблем с имобилайзера, защото няма ток на помпата. Някак си.. няма логика.
              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

              Коментар


                #8
                Не иска да си познае ключа за това не пали,нямаш ли друг за проба?
                ex. punto elx 1.2i
                Lancia Libra 1.6

                Коментар


                  #9
                  Е то му трябват комплект ЕКУ+имо+ключ. Всяко едно от тези звена по отделно е безполезно (освне ако ЕКУ-то не е хаквано).
                  "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                  Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                  Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                  Коментар


                    #10
                    Synthy написа:
                    S_BANKOV написа:
                    kiriluz1 написа:
                    Лампата с ключ не е ли код лампата, и да не би да имаш проблем с имобилайзера?
                    Лампата светва заради помпата. Релето е заминало, намери го и го смени, мисля че бяха две релета някъде зад жабката, едното беше голямо с червена линия по спомени.
                    По-скоро заради имобилайзера няма да има ток на помпата, а не обратното - проблем с имобилайзера, защото няма ток на помпата. Някак си.. няма логика.
                    Сега ще ти обясня какво точно става, помпата изгоряла с бушона, сменена е но релето не е сменено, колегата върти за да запали, тя съответно не пали заради релето което не подава ток на помпата, АБ си заминава / без да сме сигурни колко време е карано с нея и в какво състояние е/ и затова светва имобилайзера.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      Имах в предвид,че проблемът може да е в самият ключ.Затова питах дали няма друг за проба а не компа то ако проблема е при него наистина трябва да се смени всичко.
                      ex. punto elx 1.2i
                      Lancia Libra 1.6

                      Коментар


                        #12
                        Проблема е решен Едното реле под жабката правеше проблем и от там всички бели.Много благодаря на S_BANKOV,имаш една почерпка от мен колега))

                        Коментар


                          #13
                          vrednoto написа:
                          Проблема е решен Едното реле под жабката правеше проблем и от там всички бели.Много благодаря на S_BANKOV,имаш една почерпка от мен колега))
                          Е щом си от Пещера, бих приел почерпка от мускатовата Шегувам се, важното е че още една италянка е отново на пистата
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар

                          Working...
                          X