Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за настройка на газов инжекцион Мегаджет

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за настройка на газов инжекцион Мегаджет

    Питането ми е към по запознатите с този инжекцион. Колата е Рено Лагуна 2 1,6 мотор 107 коня. На мой приятел е и се боря от известно време да я настроя. Иначе с моята кола нямам проблем. Та ,компютъра е Мегаджет лайт , редуктор Томасето Аляска , реика Райл 3 ома. Дюзите са 1,9 делта P 1150 мбара. При автоматична настройка казва че са големи дюзите да намаля налягането или да намаля минималното инжекторно време. С намаляване на налягането казва че дюзите са големи и пак не ще . С намаляване на мин. инжекторно време настройката минава , но слага коефициенти от 0,8 надолу и колата умира. съответно бензиновото еку се адаптира и става зле и на бензин. Последната настройка я направих в движение , като зададох коефициенти от 1,1 до 1,3 и налягане 1150. Като цяло колата тръгна доста добре почти не се усеща разлика от бензин на газ Времената на бензин не мърдат много когато е на газ , но мен ми чопли защо не се справя с автоматични настройки. Другото което ме интересува е този ГИ корегира ли сам от показанията на ламбда сондата или просто показва графика (тя сега не е закачена) и оборотите са изчислени от бенз, инжектори , не е закачен кабела за бобината този вариант добър ли е? Като при него не работи излизането от моторна спирачка понеже като пуснеш газта заради кът оф на бензиновите инжектори показва 0 оборота. На калкулатора за дюзи на Фобос за тези коне ги дава 2,2 мм, на други калкулатори излизат 1,9 мм , като аз всъщност не знам самите дюзи на колата колко мм са . ГИ то е скоро слагано и това е заложил майстора, като то не работи добре от самото начало. Имам предположение че в същност дюзите са по големи от това което майстора е заложил в софтуера,но странното е че понижаването на налягането не помогна а го свалих до 0850 мбара,след като каза че дюзите са големи пак намалих минималното инж време и пак сложи коефициенти доста под 1.Иначе Реното е с послевателно впръскване и с бензинови времена на тихи обороти 3,6-4 мс.

    #2
    Проблема се оказа дефектна рейка. След смяната и всичко заспа.

    Коментар

    Working...
    X