Ако загрява бавно и изпарителя не изпарява газта и блъска неизпарена газ и 30 на 100 може да му гори.
Реклама
Collapse
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Прекалено голям разход на газ Купе 2.0 16в
Collapse
X
-
Напълно съм съгласен. Моето ТИпо миналата година гореше 25 при температури от -20 градуса и каране на къси разтояния. Като се има предвид че го греех по 10 мин. на място . Направо разхода си беше не на км. а на час.emzo написа:Ако загрява бавно и изпарителя не изпарява газта и блъска неизпарена газ и 30 на 100 може да му гори.не подценявайте италианските коли
Tipo 1.6 (149.C2.046)
Коментар
-
Картона който слагаш отпред е добър показател за термостата. Явно няма друг начин да се стоплиш вътре. Ако е така си за термостат. Може да пробваш като запалиш колата и я оставиш малко да се стопли до толкова че ти да усещаш топлото по маркучите и проверяваш дали и радиатора ти се е затоплил. Ако е така значи термостата ти е отворен. Той трябва да се отваря едва когато двигателя достигне работната си температура . По принцип на някои коли показател за слабо парно е и запушен радиатор на парно , но ме съмнява. Ефтиния вариант за смяна на термостат го описах малко по назад в темата.не подценявайте италианските коли
Tipo 1.6 (149.C2.046)
Коментар
-
Моето си работеше нормално топлеше си когато загрее колата, до момента в който не го обърнах да духа на студено за през деня и вечерта си го направих пак на топло обаче от тогава почна да духа хладно дори да е на 90 градуса колата. И днес се разровичках изпод таблото където намерих един маркуч явно по който си върви топлата вода/въздух (незнам точно каквоanttonn написа:Пак да се включа-това,че ми е слабо парното-показател ли е за некоректно работещ термостат???
да допълня,че слагам картон отпред-зимата
) и на него има едно коляновидно рамо което всъщност мърда когато въртя копчето за топло и студено, та същото рамо се оказа че не отива до края когато го завъртя на топло и го побутнах с пръст да си отиде до края и започна да си духа нормално топличко. Така че не е изключено и при теб да се получава нещо подобно. Ако нямаш такава далавера под таблото огледай някъде под капака може би... или колегите ако знаят нещо повече по въпроса да помагат.
Коментар
Реклама
Collapse

Коментар