Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с газовата ми уредба Landi Renzo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с газовата ми уредба Landi Renzo

    Значи всичко си беше нормално до като ,ми падна на оферта да си напълня резервоара с бензин и така 1 месец карах на бензин само без да използвам газовата уредба и така накрая когато останах с малко бензин реших да заредя газ защото ми е много по изгодно.И така сложих 20 тина литра газ и когато реших да обърна на газ колата угасна в движение,не ще да тръгне газта и това е .При мен на газ се обръща когато на свободна дам газ и така над 3000 оборота обръща на газ.
    Прикачени файлове

    #2
    още информация

    исках да попитам дали някой има идея какво може да е станало и дали аз сам бих могъл да го отстраня,благодаря предварително на всички които ще се включат в темата ми.Намирам се в Италия и гледам да спестя ако мога първо защото тука е нещо страшно с тия механици.При повечето при които съм отишъл ми казаха че била стара като динозаврите и не искат да се захващат.Само 1 стар майстор намерих и той ми каза след нова година да го търся .

    Коментар


      #3
      здр

      значи колата е Фиат Пунто 60 ,1,2 кб и 65 кончета

      Коментар


        #4
        Явно няма захранване с газ, провери първо бушоните. после провери дали стига ток до клапаните.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Ако по електриката всичко е ОК провери филтъра на газовия клапан.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            почисти клемите на двата сини клапана и пробвай пак
            Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
            Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

            Коментар


              #7
              Аз до колкото виждам това е сбор от няколко газови. :D Първо това не е ЛАНДИ РЕНЦО а е само ЛАНДИ. Електрониката *ламбда контрола* е ЛЕС 95 а изпълнителния механизам е за по стария тип което не може да се управлява с тази електроника. Най вероятно иска да се настрой и да се провери дали всичко е наред а и да смени степ-мотора за да може да се управлява от електрониката.

              Коментар


                #8
                qnisZ написа:
                Аз до колкото виждам това е сбор от няколко газови. :D Първо това не е ЛАНДИ РЕНЦО а е само ЛАНДИ. Електрониката *ламбда контрола* е ЛЕС 95 а изпълнителния механизам е за по стария тип което не може да се управлява с тази електроника. Най вероятно иска да се настрой и да се провери дали всичко е наред а и да смени степ-мотора за да може да се управлява от електрониката.
                Ми незнам дали е сбор от няколко ,така са я взели нашите от първия собственик преди 6 години.До сега си е вървяла нормално ,но както казах 1 месец и малко я карах само на бензин и после след като реших да я карам пак на газ ,не искаше вече да върви на газ.Щом опитам да обърна на газ т.е след 3000 оборота на топъл двигател както винаги съм правил и край стрелката на обортомера пада като куршум долу и колата угасва.

                Коментар


                  #9
                  S_BANKOV написа:
                  Явно няма захранване с газ, провери първо бушоните. после провери дали стига ток до клапаните.
                  смених всичките бушони с нови , а за клапаните незнам как да проверя дали стига ток до тях.Направи ми впечатление днес че газта стига до клапана и не излиза от там.

                  Коментар


                    #10
                    Дали има захранване на газовите клапани може да провериш с пробна лампа след като превключиш на газ.А аз се обзалагам,че газовия клапан не затваря. :P Макар че не е в това проблема да не работи на газ.
                    OVB X18XE1 седан+ГИ

                    Коментар


                      #11
                      ivan_pop написа:
                      Дали има захранване на газовите клапани може да провериш с пробна лампа след като превключиш на газ.А аз се обзалагам,че газовия клапан не затваря. :P Макар че не е в това проблема да не работи на газ.
                      Клапана си цъка както си цъкаше преди когато искам да обърна на газ ,само че този път като си цъкне газта не тръгва .А според мен щом цъка значи си е наред,но не искам да си мислиш че споря с теб ,със сигурност си по запознат от мен .Значи аз си мислех първо че може да е от филтърчето което би трябвало да е там вътре ,но механика при който ходих ми каза че нямала филтърче.Но на мен ми изглежда че би трябвало да има там отдоло ,и да е толкова заминал че да неможе да мине газ от там, защото аз незнам нашите когато са я ползвали за тия 6 години да са сменяли филтърче.Но има проблем че немога да спра газта за да отворя клапана отгоре и да видя дали има филтър или не ,защото кранчето на газта е счупено и прескача.

                      Коментар


                        #12
                        Да в тази чашка е филтъра но едва ли е от него. Провери двата клапана на тръбата и на изпарителя.

                        Коментар


                          #13
                          Бих премахнал les 95/заедно със стъпковия мотор/ само за проба и поставил едно обикновенно кранче при условие ,че клапаните работят и газ стига до изпарителя.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            Tornado написа:
                            Бих премахнал les 95/заедно със стъпковия мотор/ само за проба и поставил едно обикновенно кранче при условие ,че клапаните работят и газ стига до изпарителя.
                            само че аз незнам как става

                            Коментар


                              #15
                              Пробвай с кабел да подадеш ток директно на магнитният клапан, чуй дали цъка. Провери си кранчето на бутилката.. да не би пък да си спрял подаването и да си забравил! Предполагам, че бутона освен автоматично обръщане има и ръчно. Обърни на ръчно и дай контакт, клапана пак трябва да се чуе дали отваря! Ако пак не иска, разбери дали стига газ до изпарителя, тук вече ти го оставям за домашно, вариантите са няколко виж кой ще е по лесен за теб. И в крайна сметка тази газова за 6 години каране, обслужвана ли е?

                              Коментар

                              Working...
                              X