Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Удачно ли е да сложа метан на пунто мк2?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Удачно ли е да сложа метан на пунто мк2?

    Колеги, пред дилема сьм. Две коли ни бяха излищни и затова си продадох пунтото. Излишно е да се впускам в подробности че ми се насьлзиха очите, като се отдалечаваше в тьмнината и една седмица бях в траур.... Остана само пунтото на приятелката ми, което е 1.2 16в 80к.с. Интересува ме има ли смисьл, а и понася ли му метана на този двигател. Тежеста на бутилката не ме притиснява, тя няма и да е голяма. Не сьм наясно много ли ще го скопи метана, само 80 коня е. Избрах метана заради икономията на пари от гориво. Не сьм имал кола с метан и газ и изобщо не сьм наясно как би се отразила метановата уредба на колата. Ще сьм Ви много плагодарен за информация която би ми била от полза!
    Fiat Punto 1.7 TD

    #2
    Е малка малка колко да е малка щом е за метан. Аз лично бих избрал газта точно заради тежеста на бутилката и заради размера и. Сложиш ли метан забрави за багажник. - това е лично мнение. Ако е някоя по голяма кола със здраво окачване и голям багажник съм ок. Съветвам те първо да провериш параметрите на бутилките и после да избираш.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Къв е проблема ?Малка кола, малък мотор, малък разход, малка бутилка
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        emzo написа:
        Къв е проблема ?Малка кола, малък мотор, малък разход, малка бутилка
        Е добре, колко би следвало да е бутилка за такова пунто като обем/кг - метан/ и дай някакво и размери и тегло. Просто всички бутилки за метан дето съм ги виждал са големи и тежки. пп Емо, приеми го като молба за съвет като от специалист.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Aми 2 х 25литра са му достатъчни, една върху друга, размери не мога да ти кажа обаче.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Няма нужда да подсилвам окачването. Една 30л бутилка тежи приблизително 30кг + 5кг метан + 10л бензин е равно все едно да карам с пьлен резервоар бензин 47л. Проблем е малкият багажник, но то неможе всичко да е идеално.
            Fiat Punto 1.7 TD

            Коментар


              #7
              emzo написа:
              Aми 2 х 25литра са му достатъчни, една върху друга, размери не мога да ти кажа обаче.
              Аз обаче мога да кажа. Бутилка 25л. Фабер е с дължина от 80/85см. с крана и диаметър 23/23.5см. и маса 20/23кг. зависи от заготовката.

              Коментар


                #8
                Гледам от снимки, че слагат точно такива бутилки - по две продьлговати. Явно така е по компактно, отколкото една голяма.
                Fiat Punto 1.7 TD

                Коментар

                Working...
                X