Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Типо 1.6 висок разход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Типо 1.6 висок разход

    Здравейте колеги нуждая се от помощ фиатчето ми гори 16 на 100 газ опитах се да го засеча на бензин ама като превключа на бензин и почва да ми прекъсва и някой път като е на свободна гасне...

    #2
    Ако е с нова газова уредба е проблем ,но ако си нямаш на идея кога и какво е поставяно под капака е логично да е така.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Смени кабели, свещи, палец и капачка на делко.За свещите гледай да са ngk три полюса, по възможност!
      Кара fiat Croma turbo i.e LPG, R Clio 1.8 16v

      Коментар


        #4
        Три полюсни свещи на газ не работят така хубаво както нормалните еднополюсни.Изкарай я извънградско и тогава я обърни на бензин и покарай по-динамично да се поосвести малко и виж дали ще гасне после.Преди да се впуснеш в смяна на каквото й да е провери основните неща които касят разхода на газ-> филтър на газовия клапан,въздушен филтър и пренастройка.
        EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
        Fiat Punto 1.2 16v Sporting

        Коментар


          #5
          Нещо си в грешка,говорим за оригинални NGK, 10 кинта парчето ,не говоря за тези ментета за 10 лева комплекта,с които си караш фиатчето! Няма да се очудя ако му предложиш на колегата да сипва М-10 -Д
          Прикачени файлове
          Кара fiat Croma turbo i.e LPG, R Clio 1.8 16v

          Коментар


            #6
            Аз карам с такива от 5,а не от 10лв комплекта...и с отработено масло,щото си е мазно на допир-за к’во да наливам ново като е същото?!Като те гледам от какво започваш да нищиш проблемите с разхода на газ смятам за напред да игнорирам мненията ти в техническите раздели
            EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
            Fiat Punto 1.2 16v Sporting

            Коментар


              #7
              На свършил двигател от кадето и да почниш, все до моргата за нов ще стигнеш, ,колкото до разхода, той на първо е място свързан със състоянието на мотора ,какво да говорим за свещи, делка и настройки,те са от значение, ако всичко друго по мотора е наред!Моята фифи лично е производство 1989 и съм съумял да я приведа в отлично състояние ,разхода на газ при мен е повече от приличен за 155 коня,така че единственото което правя е да помагам на колеги ,ако желаят разбира се!Лек ден.
              Кара fiat Croma turbo i.e LPG, R Clio 1.8 16v

              Коментар


                #8
                За да работи една кола добре на газ, е желателно и на бензин да работи както трябва.Най-простото нещо което можеш да направиш, а и първото задължително е да идеш на диагностика (около 20лв).По нагоре са писали за филтрите - важни са.Има МНОГО неща които могат да окажат влияние на работата на газ.Палиш ли я на бензин ?На какви разстояния караш и как ?Термостата как е ? Филтри сменял ли си ?От кога е разхода ?Нормално ли си върви колата ? Има ли инерция ?Обикновена газова или с ламбда контрол ?Всичко по въздух, вакуми, запалване наред ли е ?Изпускателната система как е ?И още доста неща мога да питам пряко свързани с разхода но първо отговори на тези.
                http://karate-bg.com
                Пътна помощ в София

                Коментар

                Working...
                X