Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с ламбда контрол

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с ламбда контрол

    здравейте колеги,след едно мое излизане извън града тези дни съм твърдо решен да премахна ламбда контрола понеже направих към 110км и реших пак даси напълня до горе и ооо чудо 15 литра газ :о явно ламбдата сондата не ми работи коректно а няма финанси за да я сменя в момента.Въпрса ми е мога ли да откача стъпковия мотор на ламбда контрола и на негово място да поставя кранчеи,и трябва ли да правя нещо друго.
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .


    #2
    махаш моторчето и слагаш кранче, това е
    Брава 1.6

    Коментар


      #3
      а някъкви настроики по изпарителя допълнителни трабва ли да правя.
      Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
      И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
      .

      Коментар


        #4
        ами ще се наложи да отрегулираш празния ход, ако кажеш какъв е изпарителя ще ти кажа от къде да го направиш
        Брава 1.6

        Коментар


          #5
          и идеа си нямам какъв е,колата си беше с газовата като я купих,а тои е скрит някъде около бронята,трябва да погледна,ама все пск празния ход не е ли един месингов винт? и какво по точно трябва да го направя смисъл как така да го отрегулирам.
          Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
          И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
          .

          Коментар


            #6
            сигурно е ланди ренцо, ами като сложеш кранче, остави го отворено на 2,5 оборота примерно, като запалиш мотора няма да работи гладко, от болта за регулиране на празен ход въртиш докато се оправи абе ще се оправиш, няма какво да счупиш, така че давай смело
            Брава 1.6

            Коментар


              #7
              малко развтие по моита тема,вчера премахнах стъпковия мотор на контрола и сложих месингово кранче,смених си и кабелите на свещите защото бяха избили.по изпарителя не съм пипал нищо и си запали без проблем ,настроих си я от кранчето и сега чакам резултат.Малко по тромавичка стана но това не ме притеснява.
              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
              .

              Коментар

              Working...
              X