Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Марийката вече е с Фобос газов инжекцион

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колега Станчев, термостата е на 200о километра, беше сменен месец май, колата наистина дотогава едвам загряваше, смених го, катализатора ми го тестваха не знам с какво беше там пак при моя човек, и той си е ок, все пак колицата ми е само на 96000 и малко километра.А това че двигателя 1.6 харчи повече от 1.8 е грешно твърдени и мисля, че вече се води такъв спор из форума, и доколкото си спомням някой от колегите беше дал сайт със заводските характеристики на всички тези двигатели.ПоздравиМ.К.

    Коментар


      #17
      http://www.catalog.auto.ru/catalog/c...rd/2896.htmlА това 96000км как го измисли ??? Блаженни са вярващите

      Коментар


        #18
        sstanchev написа:
        http://www.catalog.auto.ru/catalog/cars/card/2895.htmlhttp://www.catalog.auto.ru/catalog/cars/card/2896.htmlА това 96000км как го измисли ??? Блаженни са вярващите
        ето това е за 1,6ти си дал BiPower - ако не се лъжа заводски работи и на метан или пропан-бутанhttp://www.catalog.auto.ru/catalog/cars/card/2894.html
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #19
          Колега Станчев, колата която карам в момента е купена в Римини Италия от моя баджанак през февруари 1998 година дибидюс новичка и карана само там с много редки идвания до БГ, до миналата година той и балдъзта живееха в Италия, от тази заминаха за Канада, в момента в който заминаха за Канада му платих 3000 евро и взех колицата, това беше февруари тази година и автомибила беше на 87535 километра със всичките му салтанати и документи от Италия.Така че -да блаженни са вярващите - в случая аз, пожелавам ти и на тебе тоз късмет

          Коментар


            #20
            Сори.Грешка.Ама от това на собствениците на 1.6 не им става по-леко :P

            Коментар


              #21
              Richard Burns написа:
              Колега Станчев, колата която карам в момента е купена в Римини Италия от моя баджанак през февруари 1998 година дибидюс новичка и карана само там с много редки идвания до БГ, до миналата година той и балдъзта живееха в Италия, от тази заминаха за Канада, в момента в който заминаха за Канада му платих 3000 евро и взех колицата, това беше февруари тази година и автомибила беше на 87535 километра със всичките му салтанати и документи от Италия.Така че -да блаженни са вярващите - в случая аз, пожелавам ти и на тебе тоз късмет
              Е има и такива ситуации , обаче това са много редки филми

              Коментар


                #22
                Относно разхода - аз съм особенно взискателен към тая тема, правил съм си маса опити и експерименти с това, и мисля че за същата мареа, но 1.6 16 която предполагам е на същите кила, или може би малко повече, разхода е следния - стъпвам на Тракията, пълня резервоара до капачката с туба, карам 100 км с точно 100 км в час, и след това допълних 5 литра и 400 грама, правил съм го два пъти, втория път глътна с 100 грама повече......тук е мястото да спомена че двг ми е тъпкан с химия, сложих към маслото SX 6000 мисля че беше, и това допълнително ми смъква поне половин литър на 100 - в София градско ми гълта към 10 - 11 но тук категорично не мога да кажа нищо, карам различно, но като цяло въртя по 40000 на година и тоя бенз понякога ме задушава, и затова ще следя темата с интерес, ако тоя Фобос дава все така положителни отзиви ще се накича с него, щото иначе много дебело ми излиза цялото това обикаляне......Добре ще е автора на темата да продължи с мнения и впечатления от газовото си....
                Alfa 156 2.0 TS
                Alfa 156 20VTurbo
                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                Locost TF1 3.0V6

                Коментар


                  #23
                  ФЕРАРИСТ написа:
                  Относно разхода - аз съм особенно взискателен към тая тема, правил съм си маса опити и експерименти с това, и мисля че за същата мареа, но 1.6 16 която предполагам е на същите кила, или може би малко повече, разхода е следния - стъпвам на Тракията, пълня резервоара до капачката с туба, карам 100 км с точно 100 км в час, и след това допълних 5 литра и 400 грама, правил съм го два пъти, втория път глътна с 100 грама повече......тук е мястото да спомена че двг ми е тъпкан с химия, сложих към маслото SX 6000 мисля че беше, и това допълнително ми смъква поне половин литър на 100 - в София градско ми гълта към 10 - 11 но тук категорично не мога да кажа нищо, карам различно, но като цяло въртя по 40000 на година и тоя бенз понякога ме задушава, и затова ще следя темата с интерес, ако тоя Фобос дава все така положителни отзиви ще се накича с него, щото иначе много дебело ми излиза цялото това обикаляне......Добре ще е автора на темата да продължи с мнения и впечатления от газовото си....
                  при условие, че на теб ти харчи под 6 л/100, какво положително виждаш в разход от 10-11 л/100
                  "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                  (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                  Коментар


                    #24
                    charlie написа:
                    при условие, че на теб ти харчи под 6 л/100, какво положително виждаш в разход от 10-11 л/100
                    e да, но с газ при 100 км/ч няма да харчи повече от 7 / 100моята с обикновено газово при 120 е на около 8,5 / 100
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #25
                      charlie написа:
                      при условие, че на теб ти харчи под 6 л/100, какво положително виждаш в разход от 10-11 л/100
                      Не съм споменал нищо положително или отрицателно....градското не съм си играл да го засичам, казвам приблизителни цифри, може да е по малко, може и повече.....
                      Alfa 156 2.0 TS
                      Alfa 156 20VTurbo
                      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                      Locost TF1 3.0V6

                      Коментар


                        #26
                        За подобна сума има метанова инжекция. Това според мен е най-добрия избор. 6-7лв/100км, други да сметнат икономията. Успех.
                        Lancia Kappa, 2.0 20V, 155 k. с., бензин/метан

                        Коментар


                          #27
                          duw2 написа:
                          За подобна сума има метанова инжекция. Това според мен е най-добрия избор. 6-7лв/100км, други да сметнат икономията. Успех.
                          за 1000лв няма и обикновена метанова, какво остава метанов инжекцион който е около 3000 лв
                          ex Fiat Bravo GT

                          Коментар


                            #28
                            Всъщност, май си прав.
                            Lancia Kappa, 2.0 20V, 155 k. с., бензин/метан

                            Коментар


                              #29
                              Преди няколко дни купих въздишен филтър FIAAM. На него пишеше, че се препоръчва само и единствено за Ланчиа Капа. Най-неочаквано ми спадна разхода на метан.
                              Lancia Kappa, 2.0 20V, 155 k. с., бензин/метан

                              Коментар


                                #30
                                А Фабос имат ли сертификат за ка4ество ? Щото ми казаха 4е и такива работи имало. И ако си сложи6 газов инжекцион при тях и си от Пловди и се наложи някви донастроики да се правят те имат ли представители в Пловдив или тях да питам ?

                                Коментар

                                Working...
                                X