Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко ви харчи Фиата на газ/метан?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ако карам плътно зад някой ТИР, под-налягането ме засмуква и вече връщам газ в бутилката. Само дето въздуха е разреден и ми е трудно да дишам
    Brava 1.6 EL 16V 103 hps '96 ГИ Фобос

    Коментар


      gaz написа:
      Ако карам плътно зад някой ТИР, под-налягането ме засмуква и вече връщам газ в бутилката. Само дето въздуха е разреден и ми е трудно да дишам
      А пък, ако караш зад два тира, още по-голяма икономия.
      Fiat Punto`04 1.2 60hp.
      Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
      ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

      Коментар


        При мен фиат мареа 1,8 с обикновенна газ. Градско 10/100 без климатроник. Извън градско го засекох от София до Шумен като на Велико Търново заредих ми даде 7.5/100 това с 5 човека без климатроник, с климатроник ми даде 10.5/100. Гледан да зареждам само от една и съща марка бензиностанция, няма да я казвам да не правя реклама.

        Коментар


          Re: Колко ви харчи Фиата на газ/метан?

          rosen.m написа:
          Колеги карам Фиат Браво 1,6 103к.с. 1997г. с обикновена газова, има някакви симулатори но не е инжекцион. Харчи различно, най-много съм стигал до 12/100 градско газ. Извън града на дълго съм го докарвал до 6,3/100 със 120-140 средна скорост. Напоследък карам смесено и харчи около 9-10/100. Вашите коли как харчат?Редактирано заглавие!Модераторски екип.
          Моята пък харчи 5 на дълго като под 140 не падам, а градско 8 като под 3500 не падам и рядко се давам на някой на светофара

          Коментар


            Последно засичане - 960 км. със 77 литра газ. Разход - 8/100 км. Скоростта да кажем, че е била 120 км/ч през повечето време. Купето е Мареа, мотора е в подипса.

            1.9 JTD 110hp
            Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

            Коментар


              Колеги трябваше ми изпарител за другия ми автомобил и свалих Мимгас-а от Типото,а на него купих чисто нов Атикер.Градско не съм го засичал още,но онзи ден имах пътуване до София и с тази малка бутилка неколкократно правих засечки пълно-пълно.На отиване с 3-ма души и малко багаж със средна скорост 110 ми даде 7.2/100.На връщане бях сам.С 120-130 ми даде около 8/100.Със каране в диапазона 120-150 отиде към 9-10/100.Гори по-малко от Мимгас-а.И сякаш работи и по-готино ама не си спомням...може и другия като е бил нов да е бил така.Но като цяло съм доволен засега от изпарителчето.Струваше ми 45лв. без доставката и с 1г. гаранция
              EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
              Fiat Punto 1.2 16v Sporting

              Коментар


                Вече след 15 000км газ разхода на 1,6 Стило МултиВагонетка варира с/без климатроник 8,5-9,5/100 среден Как Ви се струва?
                Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                Втората......пак същата!
                (_-_)______////_______(_-_)
                Punto75-Вече на жената!
                Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                Коментар


                  bmahob написа:
                  Вече след 15 000км газ разхода на 1,6 Стило МултиВагонетка варира с/без климатроник 8,5-9,5/100 среден Как Ви се струва?
                  Ако това ти е средния разход, на дълъг път колко ще ти харчи?, 5 а може би 4. Със сигурност не го засичаш правилно.

                  Коментар


                    mihr написа:
                    bmahob написа:
                    Вече след 15 000км газ разхода на 1,6 Стило МултиВагонетка варира с/без климатроник 8,5-9,5/100 среден Как Ви се струва?
                    Ако това ти е средния разход, на дълъг път колко ще ти харчи?, 5 а може би 4. Със сигурност не го засичаш правилно.
                    а дали твоето градско и неговото са еднотипни?
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      ето вчерa зaредих от прaзно 10лв 11л, минaх 119км, кaто от тях 80км сa звънгрaдско другите грaдско блaгоевгрaд, кaжетш собре ли е или сa много
                      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                      Втората......пак същата!
                      (_-_)______////_______(_-_)
                      Punto75-Вече на жената!
                      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                      Коментар


                        При мен градско 12-15, извън 9-12 зависи от това колко ти е тежък десния крак
                        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                        Коментар


                          11литра 101км. Градско в софия през почивните дни при пълно спазване на ог.аничението и без да дразня децата.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            Последно засичане лятната отпуска за 20 дена по трип 3440км. 55км ср. скорост зареждане по белешките 212лв.Зареждана цена на метана от 1,45 до 1,68 и един път в Стара Загора на 1,16 за 22лв. ПП:Много евтин метана в Зарата!!!
                            Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                            Коментар


                              Shadowandust написа:
                              Последно засичане лятната отпуска за 20 дена по трип 3440км. 55км ср. скорост зареждане по белешките 212лв.Зареждана цена на метана от 1,45 до 1,68 и един път в Стара Загора на 1,16 за 22лв. ПП:Много евтин метана в Зарата!!!
                              Във Видин метана е 1.90, но е само една еднствена метан станция.
                              Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                              Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                              Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                              Коментар


                                320 км извънградско, 150 от които с климатик.Разхода е 5.56 kg/100 км или 8.40 лв., при цена 1.51 в Плевен.Важно е да добавя, че питата на катализатора се беше отчупила и набила в тръбата, което спъваше много вървежа :D
                                "Без сърца, сме просто машини"
                                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                                Коментар

                                Working...
                                X