Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко ви харчи Фиата на газ/метан?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    S_BANKOV написа:
    ...зареждането се прави на една и съща колонка при налягане от 13 бара на колонката.
    Колега, кажи ако знаеш, че ми е важно за един спор:Би ли ми пояснил какво отражение дава налягането на колонката и дали при пълнене догоре си на далавера, защото накрая набутва само газ без въздух?
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      Принципно газта е в течно състояние до изпарителя на колата и колонката въздух не вкарва или поне не би трябвало да вкарва.По ниското налягане веднагасе отразявана горивните времена.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        S_BANKOV написа:
        Принципно газта е в течно състояние до изпарителя на колата и колонката въздух не вкарва или поне не би трябвало да вкарва.По ниското налягане веднагасе отразявана горивните времена.
        Задачата на изпарителя е да поддържа постоянно налягане на изхода си!Литъра е мярка за обем.При зареждане ако е различно налягането то в един и същ обем ще има различно количество в килограми газ!
        OVB X18XE1 седан+ГИ

        Коментар


          ivan_pop написа:
          S_BANKOV написа:
          Принципно газта е в течно състояние до изпарителя на колата и колонката въздух не вкарва или поне не би трябвало да вкарва.По ниското налягане веднагасе отразявана горивните времена.
          Задачата на изпарителя е да поддържа постоянно налягане на изхода си!Литъра е мярка за обем.При зареждане ако е различно налягането то в един и същ обем ще има различно количество в килограми газ!
          В една газова бутилка, дали има 0.5 литра газ или е пълна почти догоре, налягането е едно и също, при една и съща температура. Толкова за задачата на изпарителя.

          1.9 JTD 110hp
          Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

          Коментар


            14/100 газ, Опел астра 1.6 моно, 75коня с климатикбез клима 12/100 градско, карам я в диапазона 4-6к рпм, че иначе не върви Toва са засечки по фактури.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              ivan_pop написа:
              S_BANKOV написа:
              Принципно газта е в течно състояние до изпарителя на колата и колонката въздух не вкарва или поне не би трябвало да вкарва.По ниското налягане веднагасе отразявана горивните времена.
              Задачата на изпарителя е да поддържа постоянно налягане на изхода си!Литъра е мярка за обем.При зареждане ако е различно налягането то в един и същ обем ще има различно количество в килограми газ!
              При налягане от 8 атмосфери /при температура 20-25С°/ газта се втечнява. Така, че няма голяма разлика в теглото газ на литър. Под това налягане нещата вече са други.

              Коментар


                Я обадете как е най-добре да се зарежда, при хладно време - вечер или сутрин, на загрял двигател или няма значение, има ли значение и температурата на бутилката ако колата се е нагряла от слънцето
                Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                Коментар


                  Колонките обикновено ги правят с налягане 10 бара. Поне аз съм виждал повечето да са с такова налягане. И двете му съставки се втечняват при 2 до 2.2 бара. Така че и 8 бара да е на колонката, едва ли ще е голям проблем. При стайна температура втечнения газ се изпарява, а при загрята бутилка си увеличава съответно обема. Затова газовите бутилки са конструирани така, че да остава свободен обем. Всичко това ще рече, че е по-добре да се зарежда, когато бутилката е студена.
                  Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
                  Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

                  Коментар


                    13 до 14 градско 1.8 16в Газ бензин с литър до 2 по малко . Газта е обикновеннамасло тотал 10w 40, имам катализатор и не знам дали ако го махна ще смъкне, колата си върви идеално и на газ и на бензин (отвил съм и крановете на газта да си взима каквото и трябва. Превключвам на около 2000 оборота приблизително .
                    мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

                    Коментар


                      Шкодето от подписа-11/100,извънградско.Уредбата е Заволи.Разходката беше Пловдив-Синеморец-Пловдив.Скорост по магистралата 140-150.След това по-кротко,според правилата. Имам усещането,че газта на Лукойл беше по-добра от тази на Еко.
                      Octavia RS
                      Evo 10-служебната играчка.

                      Коментар


                        263 km c 24 l lpg + aircon - средна скорост 123 km/h (времето разделено на км), a по табло под 140 не съм падал.9,12 l lpg/100km
                        Play Golf ,but not drive golf!!!
                        Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                        C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                        Коментар


                          Засичане от вчера, 301км. - 25,7л. газ.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            Пунто МК2 1,2 8V 6,2л газ/100км с 80-100км/ч извънградско.

                            Коментар


                              Fiat Brava 1.6 16v 103h. с ГИ. След монтирането на Магнити на газопровода, FUEL SHARK, Турбонатор, Плазмено запалване, HHO генератор, Капсули за пестене на гориво, Спортен филтър, Нискоемисионни гуми. Добавка за масло ресурс, разхода ми е 4л. газ на 100км. :D
                              Brava 1.6 EL 16V 103 hps '96 ГИ Фобос

                              Коментар


                                gaz написа:
                                Fiat Brava 1.6 16v 103h. с ГИ. След монтирането на Магнити на газопровода, FUEL SHARK, Турбонатор, Плазмено запалване, HHO генератор, Капсули за пестене на гориво, Спортен филтър, Нискоемисионни гуми. Добавка за масло ресурс, разхода ми е 4л. газ на 100км. :D
                                Аре сега монтирай и платно за попътен вятър
                                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                                Коментар

                                Working...
                                X