Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко ви харчи Фиата на газ/метан?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    veselin10 написа:
    Врътни 10 км. и се върни на същата колонка и виж колко още ще зареди
    Правил съм го този номер,колонката зареди точно 400мл газ и отказа,беше ме срам да вляза да си платя За да не съм Оф Стилото в това време сега градско се закрепи 11-12л/100 Като 100 ги минавам за 4 дни и около 10 студени старта.Правил съм и 100км градско за един ден с 1 студен старт и ми даде 8л, все още не съм го пробвал извън града
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .

    Коментар


      По повод на горното мнение аз заредих едва 3 литра газ за преход от Търново до Шумен.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        Tornado написа:
        По повод на горното мнение аз заредих едва 3 литра газ за преход от Търново до Шумен.
        Ама на различни бензиностанции нали ? Просто налягането е било различно. А ние говорим за една и съща бензиностанция и колонка.
        Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
        И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
        .

        Коментар


          cs_aleksandar написа:
          Tornado написа:
          По повод на горното мнение аз заредих едва 3 литра газ за преход от Търново до Шумен.
          Ама на различни бензиностанции нали ? Просто налягането е било различно. А ние говорим за една и съща бензиностанция и колонка.
          На различни ама после спирах още на няколко в разстояние на 10 километра и пак нищо не искаше да влезе ,а бях с ремарке и пълен догоре.Сигурно съм карал много икономично като има турбо да вкарва въздух за какво ми е гориво :D
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            Торнадо ти да не си инсталирал слънчеви колектори на покрива и от там да идва икономията? Yellow_Flash_Colorz_PDT_03

            Коментар


              qnisZ написа:
              Торнадо ти да не си инсталирал слънчеви колектори на покрива и от там да идва икономията? Yellow_Flash_Colorz_PDT_03
              Просто му е за регулиране поплавъкът :D
              Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
              Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

              Коментар


                Ново замерване - 5.75/100 или ~11.10 лв.320 км- 230 извънградско, другите 90 из Плевен. 60% от времето с пуснат климатик.Доволно
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  Пловдив-Димитровград-Пловдив ...с малко обикаляне точно 200км пълно до пълно зареждане с метан,от една и съща метан станция, сипа ми 8кг х1,65лв=13.2лв за 200км ......или 6.6лв на 100км ! като и климатика беше включен 50км поне

                  Коментар


                    M5kov написа:
                    Ново замерване - 5.75/100 или ~11.10 лв.320 км- 230 извънградско, другите 90 из Плевен. 60% от времето с пуснат климатик.Доволно
                    колега посети ли новият мол :D още несъм ходил там

                    Коментар


                      Преслав написа:
                      колега посети ли новият мол :D още несъм ходил там
                      Минах от там към 10, че ходих към метанстанцията. Нещо не ме блазни идеята да се бутам като овца, щото точно на стато ми приличаше народа отпред, който чакаше от преди 9:30... Споделям разхода след поредното зареждане:210 км - 15.5 кг.> 7,38/100 км.100 км извънградско и 110 градско с около 10 студени старта по 7-8-9 км.Напоследък нещо ми натежава крака и разхода си казва думата...Да добавя, че са намалили цената на метана с 3 стотинки > 1.89 в Плевен.
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        Браво 1,4 12V 170 км. със 17 литра газ.80 км. Велико Търново - Елена и обратно през Присово ,Пчелище и.т.н останалите до 170 км градско в Търново.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          от новия изпарител и рейката ,- 32л газ - 200км чисто градско само на газ. Изпарителя вече слегна, така че следва нова настройка щото бяха ми избягали времената. Сега пак ще засичаме. пп Само за 200км филтъра в клапана е аут, при монтажа на новия изпарител изчистихме тръби и бутилка.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            Моя ГИ е чисто нов, изминал съм 380км.Аз трябва ли да ходя при майстора за донастройка?Като си я взех колата след монтажа на мен майстора нищо не ми каза, за улягане на изпарителя, донастройка и т.н.Да не би за всеки ГИ да е различно?!

                            Коментар


                              Ако си доволен от разхода и вървенето няма смисъл да ходиш.

                              Коментар


                                Здравейте колеги,една засечка от уикенда.Маршрута е Пловдив-Юндола-Банско-Рупите-Банско-Юнд-Пл,пробег 535км.от които 20 минати на бензин,средна скорост 58км/ч. зарядка 24кг. по 1,63=39.15лв,прави 4.66кг/100км.7,60лв./100км.Колата беше натоварена с двама възрастни,бебе и багажа покрай това за две нощувки.
                                Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                                Коментар

                                Working...
                                X