Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко ви харчи Фиата на газ/метан?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто мк2 1,2 8v 60ps. Газов инжекцион.София: 8,5-9. (На бензин беше 7-Извънградско при скорост 100-110 - 6,5-7,5. (На бензин беше 5-5,5)Извънградско при скорост 140-150 - 11-12.

    Коментар


      Фиат добло

      Здравейте,Имам две добила.1. Бензин, 1.4, 2008 г. 5.5 кг метан на 100 км., 75 или 77 коня. Скорост 100-1202. Бензин, 1.4, с турбина, 2013г. ?? кг метан на 100 км., 120 коня. Скорост 100-120. Не мога да хвана разхода. Карам го вече поти 4000 км. Пълен догоре / 21 кг. прибл. / не мога да мина 400 км Към момента съм много разочарован от разхода на новото добло
      Fiat Doblo Maxi Cargo, 2008 г., 1.4 бензин / метан, 77 коня
      Fiat Doblo Maxi Cargo, 2013 г., 1.4 бензин / метан-фабричен, 120 коня

      Коментар


        От седмица си правя замервания на празна бутилка с по 10лв. газ.От ОМВ 53км. с пенсионерско( превключване м/у 2000-2500об.) 100% градско каране.Следващо зареждане на Ромпетрол и 50/50 градско/извънградско отново пенсионерско каране - 55км.Вчера сложих за сефте на Газпром отново 10-ка и реших да видя с по-динамично каране(с смяна м/у 3000-5000 оборота) колко ще измина-60км. и имаше за още поне 2-3км преди да свърши тотално както при другите замерванияИма два варианта-или самата кола си иска обороти,защото се тормози макар,че върви лекичко без вибрации и др. на около 2000об. или просто газта там е по-хубава и/или количеството е реално.Лошото е,че Газпром ми е доста далеч от дома,но при пълнене догоре би имало файда от разходката до там.
        EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
        Fiat Punto 1.2 16v Sporting

        Коментар


          Трети вариант - всеки път ти слагат различни литри газ Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            Брава 1,4 12ВГрадско ги заковава 12л./100км...ако я карам аз. При приятелката ми стига 14-15/100....а преди месец ме втрещи с 18/100 когато аз я карах но ми се струва, че по бензиджииниците връткат номера. На ОМВ на околовръстното и Бъкстон уж ми сложиха 24 литра( газовата събира 2 и след 3-4 дена в Люлин виснах като супол без газ. Това е при каране 1/2/3 на 3000оборота 4/5 на 2500За извънградско СФ-ВТ миналата седмица направих 6,2/100. но на Хемус-110, а след това 90-100. Но малко писва така бавно.. Средно около 7,5-8/100. Лятото като ходихме на море: Петри-Неа Перамос и обратно с 28л ( точно на Лукойла на табелата Петрич ми свърши горивото) като на отиване карах 140/150 щот трябваше да се водим две коли ама Мазда 3 мн бяга Общо взето гледам ина другите разхода е сходенТози разход ми е на газ...на бензин не я карам и не съм я засичал.
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              брава 1.6

              Днес около 400-410 км с 39 литра газ по Тракия 100-110 и малко градско в С-я и Плд.Около 9.7 в литри и около 13 в пари.Изпарител ловато,зимни 14"ки.Малко е относително,преди съм засичал и под 8.5 на 100 газ.Заредих на Газпром единия път,др на квартална но нейм.
              Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
              Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

              Коментар


                Карам Fiat Punto Gt с проблеми в стъпковото моторче и не работещ термостат градско 16 - 18 на 100 Бензиннн .. надявам се след отстраняване на тези проблеми и донастройка на ECU-to ще влезе в прилични цифри . Поздрави колеги
                Fiat Punto 1.4 GT Turbo .... Feel my power

                Коментар


                  Вчерашна засечка: -30 литра сипани на абсолютно празна бутилка-320км. до пълно свършване-маршрут: Бургас-Варна-Бургас и останалите километри разлика градско из Варната и Бургас-динамично шофиране-сам в колата на отиване и двама на връщане-9.4/100 среден разход според изчислениятаКато за зимните температури,маршрута и че си отпусках крака смятам,че е добре
                  EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                  Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                  Коментар


                    Днес тествах, колко метан ще изгори колата, при постоянна скорост 160км/ч по магистралата. Резултата беше, 18,50лв при цена 1,79лв/кг, за разстояние от 158км, или 11,70лв на 100км. На връщане от Ст. Загора, карах 120-130км/ч, в Ямбол заредих 10,82лв при цена 1,84лв/кг, за разстояние от 125км, или 8,65лв на 100км.
                    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                    Коментар


                      Началото на декември с понижаване на температурите и вдигане на газта до 1.40 пробега ми се понижи значително.Реших да пробвам да си върна нормалния филтър вместо конусния и вече 5-6 засичания правя като колата изминава еднакво разстояние с газ от най-различни вериги.Засечения разход е една идея под 13/100.Това е абсолютно градско като си паля директно на газ и карам на средни отсечки 5-15км и гася,изстива и пак тръгвам след час-два.Задоволително според мен.Конусът дълго ще отлежава в гаража си мисля...то лятото ми даваше такъв разход с него
                      EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                      Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                      Коментар


                        white_shark написа:
                        Началото на декември с понижаване на температурите и вдигане на газта до 1.40 пробега ми се понижи значително.Реших да пробвам да си върна нормалния филтър вместо конусния и вече 5-6 засичания правя като колата изминава еднакво разстояние с газ от най-различни вериги.Засечения разход е една идея под 13/100.Това е абсолютно градско като си паля директно на газ и карам на средни отсечки 5-15км и гася,изстива и пак тръгвам след час-два.Задоволително според мен.Конусът дълго ще отлежава в гаража си мисля...то лятото ми даваше такъв разход с него
                        Разхода ми в града е същия като твоя, с 10лв приблизително 7.15литра газ минавам 50-55км. Ако заредя от ЕКО минавам не повече от 40км., извън града минавам с 32литра / пълна бутилка по обем и колонка/ 360км. и си мисля че е време да си поиграя с изпарителя и рейка. преди минавах с една бутелка точно 410км. извънгардско при скорост около 110км/ч.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          Колкото и сипя всичко го изгаря.Та по-сериозно, от както извънградско не пускам по инерция ами и при спускане карам на скорост средния разход намаля с около 8-10% . Това за метан се отнася. Та не знам мит ли е или истина , ама по-скоро второто, че на метан, с обикновена уредба, на свободна(или на място) е доста голям разхода.
                          Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                          Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                          Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                          Коментар


                            Koeто противоречи на всякаква логика.При ППХ, кое в обикновената метанова уредба спира подаването на метан ?
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              emzo написа:
                              Koeто противоречи на всякаква логика.При ППХ, кое в обикновената метанова уредба спира подаването на метан ?
                              де да знам...
                              Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                              Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                              Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                              Коментар


                                emzo написа:
                                Koeто противоречи на всякаква логика.При ППХ, кое в обикновената метанова уредба спира подаването на метан ?
                                Може би, това което го пуска.
                                Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                                Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                                ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                                Коментар

                                Working...
                                X