Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Заслужава ли си човек да си вземе газова уредба на старо?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    The_Machine написа:
    t_i_t_o написа:
    Взимай я, най малкото защото на една газова само мембраните се "износват" - всичко друго просто си стои. По добре втора ръка нещо хубаво от колкото нов боклук!Много ми беше смешно някой в форума беше като пита дали да си вземе бутилка на старо, и някой му беше отговорил нещо от сорта "по добре нова, недей да рискуваш, нам кво си нам що си"... баси това е парче желязо, ко ще на 100 години да е пак си е същата бутилка както както когато е била нова! (тук естествено изключвам варианта ако от бутилката падат люспи ръжда...)П.С. Що винаги докато пиша отговор в тема форума ще вземе да забие и като натисна "Прати" ми казва че сървъра го няма... и аз подивявам щото съм писал 15 мин една педя текст който отива на м....а си... и естествено ме мерзи същото да го пиша пак... Ама му ’фанах цаката - копирам преди да пратя щото не се знае... ае със здраве!
    Абе неслучайно производителите на съдове за течности/газове под налягане дават срок на годност (около 20 г.) , както и се изисква периодичен хидравличен тест... имаш умора на материала , корозия...Нова турска уредба при нас е 310 лв , на уредба втора ръка обикновено какво се прави: газовия клапан трябва да се отвори и сърцевината му да се почисти и полира , защото най-вероятно вече заяжда , клапана в изпарителя също , нови мембрани на изпарителя, тръбата е хубаво да е нова , защото медта кородира , особено ако няма изолация отгоре.
    Можеш ли да ми кажеш колко като цена излизат тези неща при вас, за информация, и колко излиза поставяне на нова газова като работа?За сега съм на мнение че нова стара маркова газова е почти равна на нова турска газова и се чудя между двете.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #17
      Да ако може да си я монтира сам

      Коментар


        #18
        Работата по монтажа е 70 лв , мембраните са 40, тръбата е около 30 , зависи каква е колата.Почистването и полирането го правя обикновено аз , защото се вманиачавам , но в краен случай , Т.Е. ако някой клапан не сработи, иначе няма кой да се занимава...
        Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
        София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

        Коментар

        Working...
        X