Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трябва ли изпарителя да се отваря периодично за почистване?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трябва ли изпарителя да се отваря периодично за почистване?

    Колеги казаха ми че от време на време трябва от пробката на изпарителя да се отваря и да изтичат разни гадости но напоследък ми се струва прекалено замърсен и че не изтича всичко.Има ли начин как да го продухам и да разбера има ли още живот в него и ако трябва да си взимам нов какво трябва да гледам.Благодаря.Извинявам се ако темата се дублира или е в грешен раздел.Грешен раздел -> Преместена. Редактирано заглавие.Модераторски екип на Fiat-bg.org

    #2
    ами да тя затова е тази пробка.един път в годината/ако се сетя/ я развъртам и наи-много да изтече една капачка/кюпак/ смес масло-графит в зависимост от чистотата на филтъра и качеството на газта.
    Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
    Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

    Коментар


      #3
      Да бе ама аз моята е отварям всеки месец и тече доста гняс от нея и нещо ми се струва че вътре има още обаче не е течно а е като мокри сажди.

      Коментар


        #4
        Re: Трябва ли изпарителя да се отваря периодично за почиства

        shefa_nuti написа:
        ...има ли още живот в него и ако трябва да си взимам нов какво трябва да гледам.
        И защо трябва да го сменяш с нов?Сменят се мембраните, филтъра, почиства се и е като нов. :D
        Fiat Punto 1,1- 1996г.
        газ-бензин , "Lovato"

        Коментар


          #5
          сняна на гумите да, но на хубав италиянски изпарител, а бюджетните турски - напроаво нов, струват до 50кинта !!!
          ...хладилник, карам хладилник...

          Коментар


            #6
            е кво му е на турския. да не би нещо друго да му се износва което го няма в ремонтния комплект.

            Коментар


              #7
              е добре как да разбера въпросните мембрани и другите части дали са читави още.

              Коментар


                #8
                shefa_nuti написа:
                е добре как да разбера въпросните мембрани и другите части дали са читави още.
                Ако разхода ти е нормален, пълниш оборотомера на газ и тихите обороти са стабилни няма защо да пипаш.
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #9
                  Разхода ми е малко завишен- но това може и от термостата да е,пълни оборотомера но след това работи много неравномерно сякаш на 3 цилиндъра, на ниските обороти играят от 500 до 1500/2000.Това може ли да е признак или е от друго

                  Коментар


                    #10
                    Не, не може да ти качва оборотите на 2000 на празен ход от проблеми с изпарителя. Стъпковият ти мотор не е наред най-вероятно.
                    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                    Коментар

                    Working...
                    X