Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На някой обяснява ли му се настройка на метанов инжекцион ?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какъв точно е проблема нали каза че си я нагладсил в задоволително състояние, какво те дразни?Вече съвсем се оплетох
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      Искам да мине автокалибровката.Рейлове, мейлове, всичкото е един дол дренки.Газово време под 6 не съм видял.Има някакъв проблем, давайте насоки, кое да проверявам.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        Е добре де тоя метанов инжекцион няма ли самодиагностика? Пусни му една да видиш какво ще ти каже.В инструкциите няма ли инфо за самодиагностика, примерно едно мигане - това, две - друго, три мигания - ала, бала.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          emzo написа:
          Искам да мине автокалибровката.Рейлове, мейлове, всичкото е един дол дренки.Газово време под 6 не съм видял.Има някакъв проблем, давайте насоки, кое да проверявам.
          Kaжи каква грешка изписва при автокалибровката и ще го измислим.

          Коментар


            Autocalibration failed, increase jet diameter size and try again.1-2 пъти съм го виждал с турската рейка да се калибрира, ама от тогава - не.Има нещо гнило, бензиновите времена под 3.2 не съм ги виждал скоро, а бяха по-едно време около 2.9.Утре чак ще мога да бодна работеща сонда.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              emzo написа:
              Autocalibration failed, increase jet diameter size and try again.1-2 пъти съм го виждал с турската рейка да се калибрира, ама от тогава - не.Има нещо гнило, бензиновите времена под 3.2 не съм ги виждал скоро, а бяха по-едно време около 2.9.Утре чак ще мога да бодна работеща сонда.
              Което означава ?Автокалибровката не успя, увеличете диаметърана стреята/предполагам впръскването/ и опитайте отновоилиАвтокалибровката е неуспя да коригира налягането, моля опитайте отново.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                Автокалибровката е неуспешна, увеличете диаметъра на щуцера и опитайте пак.И с 2.8мм съм пробвал ама не става
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  emzo написа:
                  Автокалибровката е неуспешна, увеличете диаметъра на щуцера и опитайте пак.И с 2.8мм съм пробвал ама не става
                  Изчакай пробата с друга сонда ... търпение му е майката.Сега да не вземеш да пробиеш и новите щуцери
                  I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                  Коментар


                    Ако вземеш да изключиш акумулатора за половин час и после да я оставиш 10 мин. на ниски на бензин за калибрация на стъпковото и току-виж се променили бензиновите времена на ниски което ще ти покаже че имаш адаптация ,която в момента е направена по работата на газовото .Аз съм със същия мотор и бенз. времена на ниски ми са 2.2мс с хитачи комп.Не знам защо си мислиш че оригиналната настройка /калибровка е нещо добро,тя е само за малоумни газаджии и непретенциозни клиенти и никога не може да бъде основа за качествена настройка .Ако трябва всичко да е както трябва настройката няма нищо общо с стойностите от автокалибровката.

                    Коментар


                      Ебаси драмата.Стана.Обаче само след като разкача ламбдата. Явно в нея е проблема.При разкачена сонда, цялата и графика е 0.3 волта, почти идеално равна линия.И мамка му , чак сега видях, че като включи перката на радиатора, бензиновите времена скачат яко нагоре. Пуснах парното на макс, издебнах да спре и тогава дадох калибровка.На 2.1 бара минава с 2.2мм, но колата не върви, разпробих на 2.3мм и времената паднаха още доста. Утре ще сложа и читава сонда, та да видим. Всъщност с 2.3мм и закачена сонда не съм пробвал де.И сега си имам чорба от 3 рейки.За Бога хора, четете и не се доверявайте на сляпо ! Руснаците имат тонове информация, за разлика от нас.От цялата система май само редуктора ми е читав.Благодарности на u_bo, Slavi Lancia, S_BANKOV, MEMO ама момчета имам още въпроси и ще Ви тормозя.p.s. Horizon-a шумен, но като се затвори капака нищо не се чува.п.с.с. @S_BANKOV - спойката за ламбдата е направена в конектора към шасито, не мисля, че е проблем.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        Хоризона е доста шумен,да но това не му пречи да е най добрата рейка която имаш.Откачил си ламбдата,това добре но сега колата бачка по предварително зададени таблици което е равносилно на занулена с откачане на акум. адаптация ,има един вариант при който циклите самоадаптация се изчерпват и софтуерно трябва да се занулят но само с ориг тестер става и всички крият инфо по въпроса .Мисля,че и с нова ламбда резултата ще е като със старата .Абсолютно задължително е изключването на всички консуматори при настройка на времената ама кой да се се сети по рано,то толкоз страници вече забравих какво е казано и какво не.Важното е че си доволен от себе си.

                        Коментар


                          Перката върти много често ако не пусна парното на макс.Ама ще гледам да видя, закачих я сондата, не съм правил повторна калибровка, няма промяна в поведението на колата.Утре ме чака път и като се върна ще пипам още
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            Чисто информативно имам 25км повече пробег с едно и също количество метан на един и същ маршрут и скорост, прекалено голяма разлика ... де да знам.Имам проблем с празния ход обаче на газ/метан, ще направя клип тия дни, че ще е по-лесно да се види.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              Следния проблем се забелязва на газ/метан на празен ход:http://youtu.be/LNYwvrZH_8Eпри разкачена ламбда играят много по-малко.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                оправих го - богата смес, почти бях сигурен, че е бедна, аве тва ламбда сондата е голяма простотия, евро 2 и 3 печките са си добре без нея.Рейката е доста добре, Мемо да я беше предложил по-рано
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X