Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

добрия разход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    старата ми беше със спортен и се преборих до 11 градско и 8 извън, 1.4 карб

    Коментар


      #17
      Вчера се върнах от път. София-Пазарджик-Пещера-Батак-Доспат-Ягодинска пещера-Дяволското гърло-Кричим-Пазарджик-София с 44 литра газ 498 км. Като се има предвид 4 човека и багажник догоре пълен, 30 литрова газова бутилка и 15 литра бензин в резервоара.
      Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
      Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
      Совалката средно на LPG
      Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

      Коментар


        #18
        хора, фиатката 1,4 карбуратор 89г. беше с изпарител Тартарини(метан)- така си дойде от италия, тука само и сложиха бутилка за газ- пропан бутан и вървеше като щура, а хорчеше под 10 градско( извън София -Варна и обратно 7,2 л). миналата зима обаче в студа избуши една дебела гарнитура съм водата и си е... м...., та аз като не намерих такова чудо по магазините се претаковах, че трампих изпарителя за едно ВРС еликтрически ,щото съм тъпо копеле и сега харча 13/100 е това е.
        Tipo 1,4\ 89

        Коментар


          #19
          hoho написа:
          хора, фиатката 1,4 карбуратор 89г. беше с изпарител Тартарини(метан)- така си дойде от италия, тука само и сложиха бутилка за газ- пропан бутан и вървеше като щура, а хорчеше под 10 градско( извън София -Варна и обратно 7,2 л). миналата зима обаче в студа избуши една дебела гарнитура съм водата и си е... м...., та аз като не намерих такова чудо по магазините се претаковах, че трампих изпарителя за едно ВРС еликтрически ,щото съм тъпо копеле и сега харча 13/100 е това е.
          Тук нещо не се връзва как замени изпарител на метан с електровакуумен за пропан бутан на БРЦ???
          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

          Коментар


            #20
            някой метанови изпарители стават и за пропан-бутан

            Коментар


              #21
              ми лесно, брат джон, секънд хенд немаш проблеми, трампиш,доплащаш, вземаш. Некой и друг балък като мене ше изгори после На изпарителя пишеше metano от което съдя, че е бил за метан. освен това имаше монтиран спирателен кран вместо газов клапан ( клапана беше на самия изпарител- двоен за газта и за обогатяването) после като слагах газов клапан за тъпия "нов" изпарител се наложи да се пили тръбичката, щото беше дебелостенна и не влизаше щуцера към клапана. Та таквиз ми ти работи- сега се чуда при кой майстор да ходя, че поне да и докарам разхода до 10/100, ако някой има идея ,моля да помага, ще бъда безкрайно благодарен.
              Tipo 1,4\ 89

              Коментар


                #22
                hoho написа:
                ми лесно, брат джон, секънд хенд немаш проблеми, трампиш,доплащаш, вземаш. Некой и друг балък като мене ше изгори после На изпарителя пишеше metano от което съдя, че е бил за метан. освен това имаше монтиран спирателен кран вместо газов клапан ( клапана беше на самия изпарител- двоен за газта и за обогатяването) после като слагах газов клапан за тъпия "нов" изпарител се наложи да се пили тръбичката, щото беше дебелостенна и не влизаше щуцера към клапана. Та таквиз ми ти работи- сега се чуда при кой майстор да ходя, че поне да и докарам разхода до 10/100, ако някой има идея ,моля да помага, ще бъда безкрайно благодарен.
                По-добре не си губи времето. Както се казва този изпарител толкова си може. Ако погледнеш подписа ще видиш, че и аз ползвам електровакуумен БРЦ. Най-доброто постижение, което съм имал е било 10,5/100 градско и 7,3/100 извънградско и то при пестеливо каране. Не знам какво стана, но от известно време разхода ми се качи съответно на 11,5-12/10 градско и 8-8,5 извънградско при положение, че нищо не съм променял. Дали не е от лятната газ не знам. Във всеки случай на устройството зад волана съм му дал режим на нормално каране (без юркане и ръчкане), но за съжаление разхода не пада.Май ще е най-добре да си потърсиш стария изпарител или друг такъв. А ти на метан ли я караше?
                FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                Коментар


                  #23
                  За BRC съм забелязъл че винаги харчи повечве от другите но пък за сметка на това колата върви прекрасно (AT90E)

                  Коментар

                  Working...
                  X