Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ГИ за Панда 2 4х4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Slavi_Lancia написа:
    При ГИ не мисля че има значение но при обикновено меко казано ГОЛЯЛМО, ще ви кажа що, и преди си го знаех де но сега си го доказах сам на себе си че инерционите сили влияят на изпарителя по точно на мембраните му. Скоро си направих една платка за мониторинг на ламбда сондата и по нея си оправям сместа на газ. Когато стоя на място на празен ход ми светят първите два диода което говори за бедна смес, (Общо са 8 диода, два жълти за бедна, 6 зелени за в нормите и след тях 2 червени за богата) когато ускорявам немога да преценя какво се случва с сместа но би трябвало да обеднява, защото мембраната се тласка към предната час на изпарителя. Когато пусна да кажем по инерция и колата е на празен ход светят както казах двата жълти за бедна смес, в мига в които чукна спираката да спирам сместа веднага се обогатява много, светват всички зелени дори едната червена премигва, и тва не е при кои знае кво интензивно спиране. Направете си сметка за 100 км градско колко пъти ми се налага да спра и колко преразсход се натрупва. Сещам се и нещо друго но едва ли то е фактора, да не би като натисна спирачката от задеистването на сервото да повлиява на въздуха в колектора и сместа да се обогатява, малко не виждам логика щото падне ли вакума в колектора ще падне и засмукването на газ. Така че отдавам всичко на напречния изпарител и съвсем скоро ще го врътна. По спомен на дедрата като го врътнах разсхода ми падна с почти литър. Под 11 в граДА НЕМОЖЕХ ДА Я СВАЛЯ А ПОСЛЕ НОРМАЛНО ГОРЕШЕ 10 . Та така аз лично си мисля че има фаида да се врътне изпарителя на обикновена АГУ, за ги може да влияе но минимално там са малки мембрани и инерците не могат да им влияят чак така.
    колега ще кажеш ли в каква посока да врътна изпаритела да пробвам дали ще има ефект
    "Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в дадена стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

    Коментар


      ако това е предницата на колата | , а това е изпарителя -- , трябва да го направиш да излгежда ето така : |--

      Коментар


        nedialk00 написа:
        ако това е предницата на колата | , а това е изпарителя -- , трябва да го направиш да излгежда ето така : |--
        Прикачени файлове
        "Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в дадена стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

        Коментар


          така както е червения контур, така трябва да е

          Коментар


            Да, трябва да е като червения контур. Т.е. монтиран ти е правилно.
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар


              благодаря ви :D :D :D
              "Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в дадена стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

              Коментар


                u_bo написа:
                a освен това ГИ - има и МАП сензор в рейката и реагира на промените в налягането
                Хм, знам че има датчик за налягане в рейката, но си мислех че мап значи друго.MAP - manifold absolute pressure
                Stop giving directions, just say "Follow me."
                Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                Коментар


                  кандардисах се и аз да въртя моя изпарител... гледах гледах, ама при мене мисията е невъзможна почти, трябва да го натъманя край скоростната кутия на мн шибано място...

                  Коментар


                    Недялко, при теб не може ли нещо от стандартното разположение в коша да се премести или преправи?
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      nedialk00 написа:
                      кандардисах се и аз да въртя моя изпарител... гледах гледах, ама при мене мисията е невъзможна почти, трябва да го натъманя край скоростната кутия на мн шибано място...
                      Моят е монтиран точно под въздуховода до кутията с големите предпазители..Мога да ти го снимам и да ти пратя на лични да видиш как точно е сложен..
                      FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                      Коментар


                        дай да видим, ама аз имам абс, и там място дефицит в момента ми е пред акумулатора, махната е кутията с релетата и е там, гледах там да го врътна, ама е тясно не става, пречи ми тръба на климатика, единственото място което виждам като вариант за сега е, под ЕКУ-то, ама трябва да си поиграя да направя една ъглова планка която да прихвана към тавата на акумулатора и да го напасна

                        Коментар


                          Не го слагай под ЕКУ-то. Помисли за другаде. Лятото компа си стига 70гр на корпуса и то при положение, че е доста отделен от двг. Ще го влошиш топлинно. Не съм казал че непременно ще изгори, но е желателно да е изолиран от топлоизточниците. Повечето електронни компоненти нямат кой знае какво ниско топлинно съпротивление. Имам в предвид че е сравнително високо и кристалите на мощните елементи като нищо ще идат на 100-110гр. Рядко са тези пък, които позволяват до 150гр на кристала функционалност. Повечето са на 120гр. По-скоро ако самото ЕКУ с неговите кабели позволи преместване ще е по-добре. И тогава на неговото място. Но трябва да се съобразиш пък да няма директен достъп на вода до него - при дъжд или миене на автомобила.
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар


                            предполагам че еку-то мога да го преместя зад акумулатора, ама незнам дали ще се събере изпарителя на мястото му ама май няма, по-скоро ще е под еку-то ама поне на 10 см надолу от него пък и там е широкичко, едва ли ще го нагрява; ще видя еку-то да преместя първо, че ми е по-лесно така

                            Коментар


                              Да, просто имай едно на ум.Успех
                              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                              Коментар


                                Що ми тряше да ви вкарвам в тоя филм тъкмо се чудех ко ли ша правя утре а то ето кво
                                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                                Коментар

                                Working...
                                X