Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможно ли е палене на газ при газов инжекцион?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Възможно ли е палене на газ при газов инжекцион?

    Въпроса е към всички които са с ГИ замисляли ли са се как ще стане ако се наложи и вредно ли е?Става дума за авариино палене на газ ако нещо се случи с бензиновата уредба.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Да, възможно е. Проблем е гумичката на клапанчетата на рейката.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #3
      Възможно е!Моят е AG Zenit и има такава опция за аварийно палене.За моя радост ми свърши работа като ми се развали бензиновата помпа.При мен работи по следният начин:Натискаш бутона газ/бензин и го задържаш натиснат.Подаваш на контакт и палиш.Тествахме го и на Дидо на старата Ланча ,но при него не сработи.
      FIAT FORUM BULGARIA
      Ракията е над политиката

      Видео от Италфест 2011

      Коментар


        #4
        Зависи от уредбата, не всичко го имат, не знам що, примерно моето БРЦ казват че няма такъв вариант, питах офицялния сервиз, или не са искали да ми кажат или няма. Прави ми впечатление че като оставя колата на контакт з аизвестно време около 30 сек ключето почва да пиука и преминава в междинен режим и ако врътна пали направо на газ. Да ма тва е на топъл двигател, на студен само почва да пиука и си свети червено че е на бензин. Варианта да я запаля студена на бензин за сега е само един, да се лъжем, закъсявам темп. датчика да си мисли че е топла и въртя поне 5 сек на стартер за да си мисли и че работи тогава тръгват газовите инжектори. Тоест тва са условията да мине на газ да има над 40 градуса и да има 5 секунди импулси на бензин. БЕ дано не ми се налага Старата ми Би газ с задържане на бутона палеше на газ, ловато също го може.
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

        Коментар


          #5
          а Фобос-а си пише в ЕПРОМ-а колко пъти си го палил на газ /насила/ и при преминаване на определен брой пъти се губи гаранцията.

          Коментар


            #6
            krasio_79bs написа:
            Възможно е!Моят е AG Zenit и има такава опция за аварийно палене.За моя радост ми свърши работа като ми се развали бензиновата помпа.При мен работи по следният начин:Натискаш бутона газ/бензин и го задържаш натиснат.Подаваш на контакт и палиш.Тествахме го и на Дидо на старата Ланча ,но при него не сработи.
            Брех, какво ли не съм пробвал на моя ГИ, но не можах да запаля на газ. Утре ще пробвам по този начин.
            Stop giving directions, just say "Follow me."
            Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
            Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

            Коментар


              #7
              Да се включа и аз. На ловатото също може и методиката е същата като по-горе описаната. Държи се натиснато бутончето и палиш. директно свта зеленото, че е на газ и съответно по трудно запалва. В софтуера за диагностика също пише колко пъти е палена на газ, като ограничението било 10. След което вече не става. Трябва да се мине през диагностика за да ти занулят брояча. Поне така ми обесниха преди време в сервиза. Най - странното е, че последният път като бях на диагностика ми показа, че 2 пъти съм я палил принудително на газ, а аз не поня да съм го правил никога...освен за опити де, но отдавна. Сигурно има и друг начин ама си трайкат.
              Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
              182A4.000 IAW49F
              LPG - Lovato EasyFast
              ----------------------------
              "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

              Коментар


                #8
                sok1 написа:
                krasio_79bs написа:
                Възможно е!Моят е AG Zenit и има такава опция за аварийно палене.За моя радост ми свърши работа като ми се развали бензиновата помпа.При мен работи по следният начин:Натискаш бутона газ/бензин и го задържаш натиснат.Подаваш на контакт и палиш.Тествахме го и на Дидо на старата Ланча ,но при него не сработи.
                Брех, какво ли не съм пробвал на моя ГИ, но не можах да запаля на газ. Утре ще пробвам по този начин.
                При Дидо(imortal) този метод не сработи.Нямам идея дали не трябва да се разреши софтуерно от настройките на ГИ. При мен още при монтажа ми го демонстрираха техниците, с предупреждение ,че е за аварийно палене и да не го ползвам често.
                FIAT FORUM BULGARIA
                Ракията е над политиката

                Видео от Италфест 2011

                Коментар


                  #9
                  Запалих принудително на газ само за пробата.При мен се получи с натискане на бутона и едновременно въртене на стартер.Доколко е полезно за инжекторите най-вероятно не е.Някъде попаднах на информация ,че тези авариини запалвания на газ били заложени в компа като брой пъти например 10 и след това на диагностика на ГИ за изчистването им.Вярно ли е?
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    u_bo написа:
                    а Фобос-а си пише в ЕПРОМ-а колко пъти си го палил на газ /насила/ и при преминаване на определен брой пъти се губи гаранцията.
                    Как става паленето "насила" и на студен двигател при ГИ Фобос?

                    Коментар


                      #11
                      трудноооо :D значи то пали и без проблем ама започва да замръзва изпарителя в това студено времезначи паленето става по следния метод1.Натискаш и задържаш копчето за смяна бензин/газ2.даваш на контакт и въртиш 3.светват ти индикацията за газ веднага с даването на контакт палиш и гледаш да не ти се случва често :D
                      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                      Коментар


                        #12
                        При мен се получи. Но го пробвах на загрял двигател.
                        Stop giving directions, just say "Follow me."
                        Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                        Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                        Коментар


                          #13
                          sok1 написа:
                          При мен се получи. Но го пробвах на загрял двигател.
                          Да и при мен става ама само на топъл двигател или в топлото време. Кой успее в тоя студ на вън да се обади.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            утре ако не забравя ще ви кажа на БРЦ става ли.
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                            Коментар


                              #15
                              S_BANKOV написа:
                              Koйто успее в тоя студ на вън да се обади.
                              Бързах и не ми се рискуваше да я задавя...
                              Stop giving directions, just say "Follow me."
                              Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                              Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                              Коментар

                              Working...
                              X