Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не пали на газ - продължение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Слушай дали клапана ти "цъка" и пуска газ като хората! ако ти е вакумен изпарителя освен маркуча за газта и тези за водата трябва да има едно малко марку4е с мнго малак диаметър. Ако има такова начи си с вакумен ! Пробвай като палиш да цъкаш на обогатителя ако имаш копче за такъв!
    Croma CHT
    Croma 1.9 multijet

    Коментар


      #17
      Вземи си един ремонтен комплект за изпаритела , около 10-15 лв е . Отваряш го и каквото старо свалиш слагаш ново ,така мисля че е най-добре.
      Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
      IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
      1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
      2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

      Коментар


        #18
        А откъде да си намеря такъв ремонтен комплект и, предполагам, за всеки изпарител са различни...
        Shit happens, sometimes...
        Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
        Marea 1.8 HLX - червена като аватара

        Коментар


          #19
          кажи каква марка е и какъв е

          Коментар


            #20
            Ами, вакуумен се оказа, че е. Уредбата е Ловато, а марката на изпарителя трябва да я погледна, ама май на него пишеше, че е украински.Ще погледна после като сляза, каква му е марката.Не знам защо съм решил, че е украински, може някой да ми е казал така, но на самия изпарител никъде не пише какъв е по народност. Марката е Волтран. Сега му развих пробката за почистване и източих гадостите отвътре. Изтече около стотина милилитра. Засега пали, макар че точно преди почистването не щеше. Дано е от това, макар че не ми се вярва.
            Shit happens, sometimes...
            Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
            Marea 1.8 HLX - червена като аватара

            Коментар


              #21
              волтран е турски,слагат се мембрани от ловато(по хубави са),на моя стария му слагах(пак вакумен)взех ги от един приятел за 12лв

              Коментар


                #22
                Турски, копие на "Ловато". Самоче копие със собствена тарговска марка не менте! Доста сполочливи според отзивите на повечето газаджии. Възможно е да си си разрешил проблема с почистването, но аз те съветвам да направиш същата операция и с клапана. Спираш газта от кранчетата на сондата, развиваш медната трабичка дето влиза в газовияти клапан сваляш разглабяш и почистваш!!! Лошото е че ако не се лъжа на Волтран клапана е в корпуса на изпарителя ,а там незнам как ставаше демонтажа, но предполагам че е по-сходен начин!Успех!!!
                Croma CHT
                Croma 1.9 multijet

                Коментар


                  #23
                  Турски, копие на "Ловато". Самоче копие със собствена тарговска марка не менте! Доста сполочливи според отзивите на повечето газаджии. Възможно е да си си разрешил проблема с почистването, но аз те съветвам да направиш същата операция и с клапана. Спираш газта от кранчетата на сондата, развиваш медната трабичка дето влиза в газовияти клапан сваляш разглабяш и почистваш!!! Лошото е че ако не се лъжа на Волтран клапана е в корпуса на изпарителя ,а там незнам как ставаше демонтажа, но предполагам че е по-сходен начин!
                  Мерси, но засега май проблемите спряха и няма да го пипам, ако пак не почне да ги прави. А като се замисли човек, че можех да съм си купил нов изпарител... Аман от мошеници по сервизите!!!
                  Shit happens, sometimes...
                  Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                  Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                  Коментар


                    #24
                    вакумния има клапан за обогатяване на сместа,а на ел. е за спиране на газтасъмнявам се че проблема ще се оправи от самосебеси

                    Коментар


                      #25
                      съмнявам се че проблема ще се оправи от самосебеси
                      И аз се съмнявам, но след почистването в събота съм палил поне двайсе пъти и всеки път тръгва от раз без никакъв проблем, та все повече се замислям, че проблема е бил в голямото количество мръсотия вътре. Тъпото е, че никой от тримата газаджии на които ходих не се сети да го направи - операция за две мин. и можеха да вземат 5 кинта, ама те се целят в 70 за нов изпарител + монтаж. Затова не взимат нищо. Хак да им е!
                      Shit happens, sometimes...
                      Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                      Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                      Коментар


                        #26
                        Аджеба! Точно така и аз съм стигнал до извода ,че видя ли майстора разбирач да знае по-малко от мен вобще не трябва да се доближава до колата ми!Много малко са случаите в които отивайки с каквато и марка и модел автомобил са ми свършвали безпроблемно работа и са доказвали с действията и знанията си ,че заслужават прозвището "автомонтьор" както и не не последно място парите си!!!!
                        Croma CHT
                        Croma 1.9 multijet

                        Коментар

                        Working...
                        X