Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto 1.2 75PS проблем работа на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Punto 1.2 75PS проблем работа на бензин

    Здравейте,Преди около две седмици сложих газова уредба на Фиат Пунто 1,2 75кс, 1997 г. производство. Майсторът, при който я закарах, каза че може да се сложи обикновена/не ГИ/, защото била с метални колектори колата. До преди да я монтира уредбата колата си вървеше нормално, палеше нормално и т.н. След като сложи газовата започнаха проблеми с работата на бензин. Сутрин колата пали и веднага загасва. Налага се да и се подава повечко газ на педала за да държи обороти. Като се прехвърли от бензин на газ и вече работи. Но това не е всичко - когато я обърна да работи на бензин, колата пак загасва, държи непостоянни много ниски обороти и угасва. Като я карам на бензин просто върви на тласъци. Закарах я при майстора, който я монтирах и той смени емулатора на ламбда сондата с друг. Проблемите обаче продължават. Моля ако някой има идея каква може да е причината да помага.PSСменени са свещи и кабели, както и въздушен филтър
    ex. Fiat Punto ELX '97
    176A8.000 LPG BRC
    -----------------------

    #2
    Това е цената на икономията .
    Brava 1.6 16V 103 10/97
    http://www.aardvark.co.nz/hho.shtml
    http://www.msnbc.msn.com/id/29899191/

    Коментар


      #3
      Вероятно проблема ти е в емулатора на ламбда - пробвай без него как ще е.
      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

      Коментар


        #4
        Свети ли грешка на таблото,има ли емулатор и на дюзите?
        Fiat 1.4 12V
        Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
        Да си втори значи да си първи сред загубилите.
        Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

        Коментар


          #5
          Не свети грешка. Има емулатор на ламбда и дюзи. Проблемът е само като обърна на бензин - замисля се като подам газ, а на празен ход тресе и загасва. Отделно като я запаля на студен двигател и е на бензин трябва да се подава газ на пеаьль, защото гасне.
          ex. Fiat Punto ELX '97
          176A8.000 LPG BRC
          -----------------------

          Коментар


            #6
            Колега,колко пари ти излезна газовата уредба,защото карам същото пунто и отдавна се чудя да ли да слагам газ.

            Коментар


              #7
              Нещо не са ти вързали свястно този симулатор.Мойта без симулатор спря въобще да пали и още на другият ден отидох и срещу 40 лв ми сложиха.Обаче въпреки,че го имам като мина на бензин и първите 10-20 км се държи като нас...ана Явно когато е на газ блъска някакви не толкова коректни стойности(обаче достатъчни за да се залъгва компютъра).И после докато се коригират/адаптират с истинските датчици минава време,лошото е ,че през това време никакъв вървеж няма...за разход не ми се мисли.
              Fiat 1.4 12V
              Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
              Да си втори значи да си първи сред загубилите.
              Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

              Коментар


                #8
                Ами като ги питаш майсторите и казват "Няма да имаш проблеми..." ма това е докато им дадеш парите. После почва ходене по мъките...
                ex. Fiat Punto ELX '97
                176A8.000 LPG BRC
                -----------------------

                Коментар


                  #9
                  Pchelata написа:
                  Колега,колко пари ти излезна газовата уредба,защото карам същото пунто и отдавна се чудя да ли да слагам газ.
                  500 лева дадох в Пловдив
                  ex. Fiat Punto ELX '97
                  176A8.000 LPG BRC
                  -----------------------

                  Коментар


                    #10
                    Колега не се мъчи след време месец или два ще спре напълно на бензин да пали върви и т.н.И се почва смяна на помпа после чистене на дюзи и това през месеци.Аз също се преебах и сложих обикновенна газова на пунтака и не ми се говори през какво минах и не върви на бензин тая кола и тва си е .Сега съм решил да искормя това газово,и на негово място един газов инжекцион само това е оправията никакви други емулатори и симулатори не вършат работа поне аз вече 2 години се мъча.

                    Коментар


                      #11
                      и аз съм със същия проблем на моята кола от както имам газова уредба, и сега вече съм решил да го оправям като се поосвободя, цялата работа идва от скапната адаптация, просто трябва добра симулация на ламбда сондата и работеща ламбда сонда и няма да има проблем, сутрин палиш на бенз минаваш 2-3 км докато дигне 40-50 градуса и тогава минаваш на газ и ще е добре. а той като ти смени емулатора диагностика направи ли й, защото ако не е няма никакъв ефект да има все пак трябва да се изтрие грешката

                      Коментар


                        #12
                        ами той(майсторът)няма диагностика и мe прати да си търся диагностик С две думи - оправяй се сам, аз парите си ги взех
                        ex. Fiat Punto ELX '97
                        176A8.000 LPG BRC
                        -----------------------

                        Коментар


                          #13
                          след диагностика!!!

                          Днес закарах колата на диагностика и какво само излезе...Имате ли идеи какво може да е объркано при монтирането на газовата, че да се появят такива грешки Грешките ги чистихме два пъти и пак се връщат, след като се запали мотора
                          Прикачени файлове
                          ex. Fiat Punto ELX '97
                          176A8.000 LPG BRC
                          -----------------------

                          Коментар


                            #14
                            Re: след диагностика!!!

                            biserb написа:
                            Днес закарах колата на диагностика и какво само излезе...Имате ли идеи какво може да е объркано при монтирането на газовата, че да се появят такива грешки Грешките ги чистихме два пъти и пак се връщат, след като се запали мотора
                            някакви предположения Yellow_Flash_Colorz_PDT_34 ?
                            ex. Fiat Punto ELX '97
                            176A8.000 LPG BRC
                            -----------------------

                            Коментар


                              #15
                              кола

                              смени майстора диагностника трябва да направиш като е на бензин -преди това да свалиш +или - за поне 30 минути ии тогава иначе сега/ гора от глешки/дори са дадени и такива работи където в този Фиати ги няма проблем може да направи ланда сонда емулатора другото ще е и при бензин сага съм е оставил само на газ и от една година няма проблем
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар

                              Working...
                              X