Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нещо стана с Фобоса (аз му го причиних)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нещо стана с Фобоса (аз му го причиних)

    Свалих си FobosGas (0.63.3.1) от сайта, свързах се с газовия компютър и съответно получих предложение за качване на по-нова версия от настоящата. Съгласих се и всичко мина успешно. След което преминах на Автонастройка. Достигнах до етапа да задържа педала на газта на позиция при която мотора да е с около 3000 об/мин. и проблема се появи - делта P пада до 0, МАР пада, Ргаз пада също и преминаваме на бензин. Без да правя нищо реших да повторя опита, отворих отново програмата, свързах се с контролера, двигателя работи на бензин, наляганията на газта се движат в стойности под 1000, при покачване на оборотите(на бензин) стойностите на показателите за налягането на газ-та се променят(понижават се още), продължавам напред, Автонастройка - Опознаване на впръскване- до тук успешно, но показателите за налягането на газ-та са ниски, натискам бутона НАПРЕД и изведнъж показателите са в норма, натискам пак НАПРЕД и идва момента с 3000об/мин, показателите спадат и нещата се повтарят.Напълних бутилката до горе с газ, свалих филтрите(нови са но все пак реших да проверя), чисти са, размърдвах кабели и букси, масата проверих, върнах по-стари версии на газовия компютър, но си е все така. Проверих електромагнитните вентили, но си щракат силно и отчетливо, въвеждах първоначални настройки(модел изпарител, датчици и т.н.) Сега на лаптопа съм с тази версия FobosGas (0.63.3.1), може ли проблема да е породен от несъвместимост с тази версия. Газовата я купувах месец май 2010(нова).До днес газовата си работеше, правил съм някои корекции преди време, но не съм изпадал в такава ситуация. Проблема стана след качване на новата версия. Или нещо обърках със софтуера или датчика за налягането се прецака и става проблем. Смущава ме, че в една от стъпките при автонастройка, наляганията се нормализират(по показания) и на следваща стъпка всичко се срива. Ако можете помагайте, ако имате някоя по стария версия от 0.63.3.1 да опитам с нея, пробвах с тези от сайта на Фобос, обаче тръгва единствено с последната.Мерси за отделеното време!

    #2
    Погледни все пак в " Конфигурация " - > " Системна конфигурация " дали всичко е вярно като датчици
    Brava 1.6 16V 103 10/97
    http://www.aardvark.co.nz/hho.shtml
    http://www.msnbc.msn.com/id/29899191/

    Коментар


      #3
      Проблема е решен-качих последната версия, като му зададох да не запазва досегашните настройки. После въведох всичко отначало и си направих настройките. Мерси на отзовалите се!

      Коментар


        #4
        ..

        радвам се колега,ще споделя един мой проблем.А з пък от както сложих фобос,нз в сервиза ли не са ми направили настройките както трябва,от друго ли е,просто е ебахти скапаната работа,сутрин като запаля алфата 156 1.8тс,да сме по точни,тресе,няма обороти,гасне, не може да подадеш газ ,докато не стане 30 градуса да прехвърли на газ,отвратителна работа,целата кола се тресе,а аз не мога да направя нищо,превключи на газ и се оправи едното,но почне другото,първо не върви като на бензин,второ както караш и изключиш от скорост,хоп оборотите рипат до 2000 ,падат,на место си играят,да подчертая че на бензин го няма,ходих на диагностика,всичко по бензина си е ок,свещи,ламдата работи,нов дебитомер,на бензин оборотите не играят,но това сутрин ме побърква,а тия от ФОБОС ми викат ела до долни богров да го погледнеме,леле направо откачих,от перник,секи ден да се надигам да бием 60 км до тия.Айде са кажи колега аз как да си опраем въпроса,помагай,да хванем ли и аз да си настроем сам колата ,или па да я унищожим още толкова и да я хвърлим тая газова ,иначе си е екстра да заредиш газ
        Фиат Типо 1.4 i
        Алфа ромео 156 1.8TS 16v 144ks

        Коментар


          #5
          Колега, аз не ги разбирам също много тия газови инжекциони. Четох някъде по форумите че с новите версии на програмата при автонастройка се получавал задоволителен резултат и реших да опитам (имам придърпване, когато спускам на скорост без газ и исках да се оправи). Резултата беше пълен блокаж, с много зор колата пак проработи и мисля да я покарам така, както си е. Другия месец трябва да мина на преглед на газовата и тогава ще помоля човек от сервиза да го повозя, а той да я закачи на лаптопа и да я настрои и повече да не пипам.

          Коментар


            #6
            montero881988 ти на кого вярваш повече - на тези дето ти твърдят че на бензин всичко ти е добре или на двигателя дето се опитва да ти избяга от коша ? Оправи си колата първо на бензин и после се заигравай с газовата , ако въобще има нужда .
            Brava 1.6 16V 103 10/97
            http://www.aardvark.co.nz/hho.shtml
            http://www.msnbc.msn.com/id/29899191/

            Коментар


              #7
              Както каза колегата това е от настройката на газовато не е от бензина. Проблема е че не са изравнени времената на бензиновите дюзи когато колата е на бензин и на газ. В този случаи самоадаптацията се самонастроива за газта и разваля сместа на бензин. Наи вероятно е бедна сместа на бензин и се получават детонаций в колектора. Ходи да ти изравнят времената и ще се оправят нещата.

              Коментар


                #8
                KGT написа:
                montero881988 ти на кого вярваш повече - на тези дето ти твърдят че на бензин всичко ти е добре или на двигателя дето се опитва да ти избяга от коша ? Оправи си колата първо на бензин и после се заигравай с газовата , ако въобще има нужда .
                Колега по принцип не вярвам и най хубавото,но преди да сложа газовата сутрин се качвах паля и оборотите изхвърчат,въстановяват на нормалното ,и след малко тръгва,а сега палиш ,уж тупалка караш а хората гледат как се тресе и работи лошо ,докато не стигне 30 градуса да прехвърли на газ
                Фиат Типо 1.4 i
                Алфа ромео 156 1.8TS 16v 144ks

                Коментар


                  #9
                  Покарай я малко за експеримент само на бензин , ако е от адаптацията ще се почувства и отиваш да вадиш душата на газаджиите .
                  Brava 1.6 16V 103 10/97
                  http://www.aardvark.co.nz/hho.shtml
                  http://www.msnbc.msn.com/id/29899191/

                  Коментар


                    #10
                    ..

                    така и правя,днеска на бензин и утре ще се види сутринта,ако не ще и вадя май не душата а нз какво
                    Фиат Типо 1.4 i
                    Алфа ромео 156 1.8TS 16v 144ks

                    Коментар


                      #11
                      То е ясно какво да я караш. :D

                      Коментар


                        #12
                        ..

                        ами да ви кажа май е може да се окаже че не е и от газаджията,че там има какво да се базне има,но днеска на бензин и направиха адаптацията,покарах 20-30 км ,оставих я за няколко часа пак същотото,като само на бензин,а сега съм я оставил в сервиза утре сутринта като я запалят майсторите,да видат за какво иде реч,като запука затреска и почне да гасне ,ако не се реши и утре проблема,направо нз от какво може да е
                        Фиат Типо 1.4 i
                        Алфа ромео 156 1.8TS 16v 144ks

                        Коментар


                          #13
                          Остави ги те да мислят , като се занимават само с една система ще е по-лесно , а като я вкарат в пътя и заработи нормално на бензин във всички режими тогава и настройката на ГИ ще е по-лесна и правилна .
                          Brava 1.6 16V 103 10/97
                          http://www.aardvark.co.nz/hho.shtml
                          http://www.msnbc.msn.com/id/29899191/

                          Коментар


                            #14
                            Re: Нещо стана с Фобоса (аз му го причиних)

                            motovalve написа:
                            наляганията на газта се движат в стойности под 1000,
                            Е как искаш да ти работи ??? Налягането трябва да е около 1400 !Вдигаш налягането - развиваш малко и се качваш у МПС-то да си настроиш времената по изискванията ти.А на всички който им се скапва колата "от газовата" ще им кажа, да имат да вземат.Няма как газовата да ти влоши работата на мотора при бензинов режим.Просто му е дошло времето именно тогава и си въобразявате какво ли не.Направете си колите да работят на бензин добре и тогава ровичкайте .....Ще се повторя, няма вариант газовия комп да влияе на работата на бензиновия.На бензиновия може да му повлияеш единствено ако направиш някакви промени по МАП картите и ........ така по-известните чип тунинги Хайде със здраве :D

                            Коментар


                              #15
                              Re: Нещо стана с Фобоса (аз му го причиних)

                              Capo_69 написа:
                              motovalve написа:
                              наляганията на газта се движат в стойности под 1000,
                              Е как искаш да ти работи ??? Налягането трябва да е около 1400 !Вдигаш налягането - развиваш малко и се качваш у МПС-то да си настроиш времената по изискванията ти.А на всички който им се скапва колата "от газовата" ще им кажа, да имат да вземат.Няма как газовата да ти влоши работата на мотора при бензинов режим.Просто му е дошло времето именно тогава и си въобразявате какво ли не.Направете си колите да работят на бензин добре и тогава ровичкайте .....Ще се повторя, няма вариант газовия комп да влияе на работата на бензиновия.На бензиновия може да му повлияеш единствено ако направиш някакви промени по МАП картите и ........ така по-известните чип тунинги Хайде със здраве :D
                              Колега не претендирам че разбирам,но на бензин си работи добре,не клати оборотите,на газ ги клати,на бензин върви на газ не,показва богата или там бедна смес,от както сложих газовия инжекцион,е кой да е виновен,два дена колата седи в сервиза,настроена е на бензин,карана само на бензин,и днес настроена УЖКЕМ и на газ,и утре сутринта,ще се види ,кой е прав и кой крив и от какво точно се е*е колата
                              Фиат Типо 1.4 i
                              Алфа ромео 156 1.8TS 16v 144ks

                              Коментар

                              Working...
                              X