Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Marea

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за Marea

    Здравейте колеги. Въпросът ми е следния: когато колата работи на метан свети на таблото една лампичка като пръскалка или нещо подобно. Като обърна на бензин и покарам половин час изгасва. Докато свети оборотите на паразен ход се менят постоянно, като изгасне всичко е наред. На какво се дължи това?
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    #2
    Това е лампичката за дюзите.По принцип не трябва да свети при нито едно положение(ако всичко е наред).Светва само като дадеш на контакт и после угасва.Щом ти свети и докато караш на бензин най-вероятно имаш проблем с някоя от дюзите.Покарай малко повечко на бензин ако не се оправи опитай с добавка за пречистване на дюзи,която се слага в горивото,ако пак светва докато караш на бензин-диагностика или направо чистене на дюзите на ултразвук.
    FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
    Единствено в България "селянин" е обидна дума.

    Коментар


      #3
      veskobravo написа:
      Това е лампичката за дюзите.По принцип не трябва да свети при нито едно положение(ако всичко е наред).Светва само като дадеш на контакт и после угасва.Щом ти свети и докато караш на бензин най-вероятно имаш проблем с някоя от дюзите.Покарай малко повечко на бензин ако не се оправи опитай с добавка за пречистване на дюзи,която се слага в горивото,ако пак светва докато караш на бензин-диагностика или направо чистене на дюзите на ултразвук.
      Не си съвсем прав и заблуждаваш колегата.Свети му чека като е на метан, което значи че няма или не работи коректно емулатор на дюзите. А след като покара на бензин, колата се оправя.
      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

      Коментар


        #4
        и аз мисля, че не е сложен емулатор на дюзите

        Коментар


          #5
          Благодаря за отговорите. Препоръчайте срвиз в София за да я закарам да се види какво е точното положение. Казаха ми, дори ми ги показаха тези емулатори, процесори и не знам още какво, но аз не разбирам от коли , занимавам се с компютри и предпочитам да я види спец в областта на метана. Благодаря предварително!!!
          Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
          Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
          Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

          Коментар

          Working...
          X