Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тест на автомобил с HHO (водороден) генератор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Synthy написа:
    Аз да отговоря, може ли? Подобрява горенето, защото добавя известно количество кислород към горивната смес, от там по-пълно изгаряне и повече отдадена енергия от същото количество гориво, в следствие на добавеният кислород, който подобряява горенето, защото горенето се извършва само в кислородна среда, тъй като горенето всъщност е окисление, предизвикано от кислорода, който... и така мога до безкрай Та общо взето затова според мен има такъв ефект.
    Куо риечи?
    Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 2003 MultiWagon

    Коментар


      #77
      Подобрява се горенето заради добавеният кислород (ННО, нал’ тъй) към горивната смес. Това е едно възможно обяснение и отговор на въпроса ти.
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #78
        Аззззззз, като някой идиот пак да наблегна - УСКОРЕНА КОРОЗИЯ В ГОРИВНАТА КАМЕРА - някакви наблюдения и резултати???Възможно е да има някакъв кяр от цялата работа, поради добавянето на вода и ако се докаже, че има дори 5% полза и не вреди на двг, първи ще поставя това нещо Но този газ наистина не е усвоен и наистина се държи, като интелигентен, затова въпреки че съм скептик по въпроса, бих участвал в експерименти. Това е много интересна среда, с която аз нямам личен опит затова не отричам ефекта. Но пък имам много въпроси на които търся отговори. Затова мога само да кажа браво на колегите, които са правили опити в тази насока. Но още много неща са неясни.
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #79
          Synthy написа:
          ...повече отдадена енергия от същото количество гориво...
          ????ТЕ на тва аз му викам повишаване на КПД Нали тва се мъча да споделя, ти сам си го каза, макар и неволно а и не забравяй че остатъчните сажди и въглища също изгарят затова не пуши..
          Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 2003 MultiWagon

          Коментар


            #80
            Synthy написа:
            Аз да отговоря, може ли? Подобрява горенето, защото добавя известно количество кислород към горивната смес, от там по-пълно изгаряне и повече отдадена енергия от същото количество гориво, в следствие на добавеният кислород, който подобряява горенето, защото горенето се извършва само в кислородна среда, тъй като горенето всъщност е окисление, предизвикано от кислорода, който... и така мога до безкрай Та общо взето затова според мен има такъв ефект.
            а водорода от тоя газ кво прави. нали той изгаря със същия тоя кислород който УЖ е вповече. приказки под шипковия храст....

            Коментар


              #81
              Има ли смисъл...Колега, в СО апаратите газа всъщност е СО2. Просто "це-о" се произнася по лесно... и от там следват изводите на хората които ги мързи да четат и да мислят, но съвсем не ги мързи да пишат глупости. СО газа е на практика отровен (блокира възможността на кръвта да се свързва с кислорода и от там дишането). Къде точмо има ЖИВИ хора които заваряват с СО вместо СО2?Вярно ли е, че ННО гори по-бързо от гориво-въздушната смес в ДВГ?И ако да, то къде точно го видяхте допълнителният свободен кислород?И ако все пак сте успели да откраднете кислорода и да вадите чист водород от ауспуха... колко точно е дълъг пламъка отзад? Като на ракета?И последно: Защо според теста в Русенският университет, за който има графики, формули, изброени и цитирани измервателни апаратури с които е проведен, и т.н. ... Резултата е, че пуши повече ?И как в Япония, където всичко освен вълканична лава, цунамита и земетресения се внася от вън (разбирайте няма практически никакви природни ресурси) не са успели да демонстрират ефективна работа на такава клетка?
              Lancia Lybra 5.20 V.I.S. Automatic
              Lancia Lybra SW 1,9JTD

              Коментар


                #82
                За приказки под шипковия храст ти трябват само две зайчета. Тук сме много повече така че дай малко храсти .. Кой е казал че водорода гори с тоз "свободния" кислород? Изобщо никой не знае точно кво става когато този газ гори в дизелова смес но всички говорим..
                Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 2003 MultiWagon

                Коментар


                  #83
                  kolev написа:
                  Synthy написа:
                  Аз да отговоря, може ли? Подобрява горенето, защото добавя известно количество кислород към горивната смес, от там по-пълно изгаряне и повече отдадена енергия от същото количество гориво, в следствие на добавеният кислород, който подобряява горенето, защото горенето се извършва само в кислородна среда, тъй като горенето всъщност е окисление, предизвикано от кислорода, който... и така мога до безкрай Та общо взето затова според мен има такъв ефект.
                  а водорода от тоя газ кво прави. нали той изгаря със същия тоя кислород който УЖ е вповече. приказки под шипковия храст....
                  Може да образува нов вид остатък от горенето (въглеводород) Обаче ако всичко е както аз го пиша, въпросът ми е: защо водорода няма да изгори с кислорода, а ще се съедини с въглерода и ще направи там каквото остава от горенето? Е те това ми е много интересно, и ако изхождам от малкото знания, които имам, съдя, че не е възможно. Кислорода и водорода реагират много по-бурно отколкото водорода и въглерода. Затова си мисля, че една част от кислорода изгаря с водород, друга част с нафтата, а останалият водород се съединява с въглерода в нещо трето, като резултата е някаква оптимизация, но минимална. Аз лично, ако искам да имам по-добро горене, и да имам реална икономия на нафта, бих добавил чист кислород към горивната смес. Ще забода един щуцер преди дебитомера от бутилката с О2, и ще има наистина ефект. Само трябва да се внимава да не се стопят буталата, че е много вероятно да се случи ако се предОбри с оксиджена.
                  "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                  Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                  Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                  Коментар


                    #84
                    Synthy написа:
                    Аз да отговоря, може ли? Подобрява горенето, защото добавя известно количество кислород към горивната смес, от там по-пълно изгаряне и повече отдадена енергия от същото количество гориво, в следствие на добавеният кислород, който подобряява горенето, защото горенето се извършва само в кислородна среда,
                    Пълни глупости --> повече кислород по-голямо КПД :D :D :D А 14:1 ???? 14 кислород 1 гориво ??? А бедна смес ?????От този ГАЗ няма ефект никакъв. Може само във вреда да е, защото това не са водородни двигатели (на първо място).Не ми се пише повече че изразходвам повече енергия отколкото ползи от това

                    Коментар


                      #85
                      Capo_69 написа:
                      Synthy написа:
                      Аз да отговоря, може ли? Подобрява горенето, защото добавя известно количество кислород към горивната смес, от там по-пълно изгаряне и повече отдадена енергия от същото количество гориво, в следствие на добавеният кислород, който подобряява горенето, защото горенето се извършва само в кислородна среда,
                      Пълни глупости --> повече кислород по-голямо КПД :D :D :D А 14:1 ???? 14 кислород 1 гориво ??? А бедна смес ?????От този ГАЗ няма ефект никакъв. Може само във вреда да е, защото това не са водородни двигатели (на първо място).Не ми се пише повече че изразходвам повече енергия отколкото ползи от това
                      Капо_шест_деветь, NOS системата е точно това, мой чорап ако не знаеш азота е охладител а кислорода окислител там .. нищо де, пийни една биричка и пак .. секи мой да се оплете от толкоз термини
                      Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 2003 MultiWagon

                      Коментар


                        #86
                        Колеги,Има ли някакви резултати от последните месеци?Не зная какви са заводските данни за Либра 1,9JTD комби, но при мен редовно се получава 3.9-4.2/100 извънградско с климатик! Колата е с вградена навигация и разхода по борд се слави да е доста точен. Особено на извънградско.При мерене на пълно-пълно е същата работа. Дори не се доверявам на колонката, а наливане с туби!Това е без бълбукатор, без чипове. Сток!На по-нова кола с 1,9JTD сигурно ще го докарам още по-нисък разхода.Даже съм навит на тест. Човека с бълбукатора кара отиване и връщане при включена система, аз се возя до него. После сядам да карам аз, а той се вози до мен, и минаваме същата отсечка, пак отиване и връщане. Аз ще карам без системата.Ако дам разход по-висок от 0.1-0.2 литра спрямо неговия, ще поема всички разноски за път+изгубено време+ще направя софра за 100лв поне!И ще публикувам резултата естествено. Ако има желаещи, моля.Ако има желаещи за кибици - от моя страна няма проблем. И те са добре дошли на софрата.
                        Lancia Lybra 5.20 V.I.S. Automatic
                        Lancia Lybra SW 1,9JTD

                        Коментар


                          #87
                          koceto_8 написа:
                          Ако дам разход по-висок от 0.1-0.2 литра спрямо неговия, ще поема всички разноски за път+изгубено време+ще направя софра за 100лв поне!
                          И аз колега и аз ще се включа към твоите 100лв с още 100 от мен. Да се повеселим по-качествено и да поемем по "икономичния" път

                          Коментар

                          Working...
                          X