Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Alfa Romeo 159 JTDm с браунов (HHO) генератор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Ами точно за това се оказа че аз съм се леко поомазал с монтажа. Има варианти да се поставят датчици, който да спират производството на газа, ако например свърши водата в бъблера. Както и ако намалее водата в казанчето. За това Алфата отива на гости на Евгени, след което ще пиша какво се е случило От днес, 16.03.2010 година има отстъпка от 10% за потребителите на форума.http://www.led-osvetlenie.com/index....product_id=150
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #47
      Консумацията зависи от концентрацията на основата.
      Да но до 30% след този процент на основа няма никакъв смисъл.Хората са казали от 5 до 30%

      Коментар


        #48
        Точно така.Идеята е да не се вдига тока с увеличаване на концентрацията, защото от един момент нататък тока отива за производство на топлина, клетката грее.
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #49
          Здравейте!Аз имам един въпрос.Имам рено 5 1400 кубика.направих си два генератора по най долнопробния начин от буркани и балбука яко.Тъй като е чист карбуратор съответно няма сонди няма нищо, а и колата е на газ, та като сложа генераторите трябва ли да ида да ми регулират АГУ-то на ново за да има някаква икономия ?

          Коментар


            #50
            има ли някой колега от Пловдив с такава кола с HHO ? имам интерес , и искам - да се видим да видя за какво става въпрос на живо

            Коментар


              #51
              toshko_panov написа:
              Здравейте!Аз имам един въпрос.Имам рено 5 1400 кубика.направих си два генератора по най долнопробния начин от буркани и балбука яко.Тъй като е чист карбуратор съответно няма сонди няма нищо, а и колата е на газ, та като сложа генераторите трябва ли да ида да ми регулират АГУ-то на ново за да има някаква икономия ?
              Извинявай колега, акъла ти стига да направиш ННО клетка, която да произвежда браунов газ и да си я монтираш, а питаш дали трябва да ходш при газаджия да ти намали кранчето на газта, нещо не ми се връзва...
              --Старата ръжда любов не хваща!--
              156 sportwagon 1,9 jtd 115
              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

              Коментар


                #52
                zgabrovski написа:
                Продължавам.Преди около седмица попаднах на фирма която продава клетки в България. Много от тези неща, които ви разказах тук, ми ги обясниха точно от там.Клетки и системи продавани в БългарияКакво разбрах?- Системата продавана в БГ щеше да ми излезе поевтина от тая в щатите...- Клетките при тях са правоъгълни с дълбоко дъно, от където има повече електролит, клетката с 11 ламела която си купих консумира около 10а ток, но прави и повече газ.- Все пак някой ми обясни компетентно как да си направя системата да работи....- Извадил съм късмет че водата в комбинация със сода - каустик която съм вкарвал във въздушния поток не ми е прецакала дебитомера и мотора...- тъй като така и така се бях набутал за американската клетка, реших да си я оставя... В момента съм и с двете, консуират около 15 ампера ток. Продукцията на газ е около литър и осем- два за минута....Ето и снимки на окончателно монтираната система:
                "Преди около седмица попаднах на фирма която продава клетки в България..." би трябвало да продължи с: която случайно се оказа моя, но аз не знаех

                Коментар


                  #53
                  zgabrovski написа:
                  Продължавам.Преди около седмица попаднах на фирма която продава клетки в България. Много от тези неща, които ви разказах тук, ми ги обясниха точно от там.Клетки и системи продавани в БългарияКакво разбрах?- Системата продавана в БГ щеше да ми излезе поевтина от тая в щатите...- Клетките при тях са правоъгълни с дълбоко дъно, от където има повече електролит, клетката с 11 ламела която си купих консумира около 10а ток, но прави и повече газ.- Все пак някой ми обясни компетентно как да си направя системата да работи....- Извадил съм късмет че водата в комбинация със сода - каустик която съм вкарвал във въздушния поток не ми е прецакала дебитомера и мотора...- тъй като така и така се бях набутал за американската клетка, реших да си я оставя... В момента съм и с двете, консуират около 15 ампера ток. Продукцията на газ е около литър и осем- два за минута....Ето и снимки на окончателно монтираната система:
                  "Преди около седмица попаднах на фирма която продава клетки в България..." би трябвало да продължи с: която случайно се оказа моя, но аз не знаех

                  Коментар


                    #54
                    zgabrovski написа:
                    Да, с един.Не е с "киселина", а с изопропилов алкохол, който се използва за системите със слъневи колектори против замръзване.
                    Изопропанолът "въобще" не летлив и "въобще" не е запалим. Честито!

                    Коментар


                      #55
                      zgabrovski написа:
                      Доколкото ми е известно, не Хайде идвай в отбора на водорода
                      т.е. в отбора на "лапни шараните", че на Здравко му трябва мъни за почивка през лятото. Любопитни факти четете в дискусията "Измамата Браунов газ (HHO) и кой има интерес от нея"Ако внезапно изчезне, може да прочете тук http://bmwpower-bg.net/forums/viewto...41029&start=60, няма да съжалявате.

                      Коментар


                        #56
                        ebrehu написа:
                        zgabrovski написа:
                        Продължавам.Преди около седмица попаднах на фирма която продава клетки в България. Много от тези неща, които ви разказах тук, ми ги обясниха точно от там.Клетки и системи продавани в БългарияКакво разбрах?- Системата продавана в БГ щеше да ми излезе поевтина от тая в щатите...- Клетките при тях са правоъгълни с дълбоко дъно, от където има повече електролит, клетката с 11 ламела която си купих консумира около 10а ток, но прави и повече газ.- Все пак някой ми обясни компетентно как да си направя системата да работи....- Извадил съм късмет че водата в комбинация със сода - каустик която съм вкарвал във въздушния поток не ми е прецакала дебитомера и мотора...- тъй като така и така се бях набутал за американската клетка, реших да си я оставя... В момента съм и с двете, консуират около 15 ампера ток. Продукцията на газ е около литър и осем- два за минута....Ето и снимки на окончателно монтираната система:
                        "Преди около седмица попаднах на фирма която продава клетки в България..." би трябвало да продължи с: която случайно се оказа моя, но аз не знаех
                        Сам на себе си я е обяснил

                        Коментар


                          #57
                          пък ако се сложи по една клетка на всеки цилиндър смяяяяяяяятай ква ракета става колата....
                          Fiat Punto 1.1-Синята птица
                          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                          Коментар


                            #58
                            donnna написа:
                            пък ако се сложи по една клетка на всеки цилиндър смяяяяяяяятай ква ракета става колата....
                            zgabrovski написа:
                            Консумацията зависи от концентрацията на основата. Трябва да се усети "тънкия" момент в който консумацията на тока да отива за производство на газ, а не за загряване на електролита, което си е жива загуба на енергия.... Именно консумацията определя количеството произведена газ.Малко update: Спирам самодейностите. Защо? Ами отрах щуцера от входящия колектор.... Оказа че във фирмата монтира един майстор, който е един от фаворитите ми по тая тема - emm от форума mazeto.net. Пича като видя какви съм ги свършил ми каза - утре я искам тая кола, толкова неща си омазал, казанчето виси свободно, електролита си го гласил "едно към гьотере" ...В момента консумира 30 ампера, но клетките са 2 а не една...Цените са намалени.Отделно очаквам отстъпки за форума. Те и сега ми обясниха че за 3 системи има отстъпка...
                            Ако се сложи на всеки цилиндър по една колата ще лети.Яааа и късмет извадихме точно навреме-то тъкмо сега имало и намаление там,ако си купиш 3 броя + допълнителни 10% отстъпка за будали от форума.Направо на далавера отвсякъде.

                            Коментар


                              #59
                              колега, къде и кога може да се види тази кола в действие ?бих бил заинтерeсован да се оборудвам със същотоза 159 1.9 jtdm 16v stava vypros

                              Коментар


                                #60
                                stoyangeorgiev написа:
                                колега, къде и кога може да се види тази кола в действие ?бих бил заинтерeсован да се оборудвам със същотоза 159 1.9 jtdm 16v stava vypros
                                И аз проявявам интерес, но ...............

                                Коментар

                                Working...
                                X