Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Водородни клетки. Браунов газ - Дискусия

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    chaveto написа:
    в тоя газ ще имаш енергия от 120 вата
    Защо реши, че при 12V и 10A ще има 120W в газта.Когато направиш нагревател с мощност от 120W и с него нагрееш парче желязо до червено-жълто с размери фи 20 на 100мм тогава ела пак ми се обади и ми кажи, че има 120W
    защото има закон за запазване на енергията колега. имаш 120 вата електрическа енергия. чрез електролизата я обръщаш в химична и имаш Х загуби. в двигателя тая химична енергия я обръщаш в механична , като 70% от нея се губят под формата на топлина. фактически тоя ННО газ не е източник на енергия , а само я пренася.понеже водорода не се среща в чисто състояние , икономически най-ефективния начин за добиването му е от природен газ и нефт, а освен това има доста ниско октаново число по MON /лесно детонира/ и затова е изключително лоша алтернатива като гориво за двигатели с вътрешно горене.За да се движи колата само на ННО газ, произведен от клетка , клетката трябва да е с доста голяма мощност и освен това КПД то и трябва да е доооста над 100% . това физиката го отрича.

    Коментар


      #62
      КЕМПЕР С ВОДОРОДНА КЛЕТКА- РЕЗУЛТАТИ

      КЕМПЕР PEUGEOT J5 2.5TD ВЕЧЕ С ВОДОРОДНА КЛЕТКА - МАСА 1620 КГ !11 МАЙ 2011 ГОДИНАЧЕТОХ КАКВО Е ПИСАНО ЗА ВОДОРОДНИТЕ КЛЕТКИ . РЕШИХ ДА СЪБЕРА ИНФОРМАЦИЯ И ЛИЧЕН ОПИТ , ОТЗИВИ И ВПЕЧАТЛЕНИЯ . ПОТЪРСИХ И НАМЕРИХ "СПЕЦИАЛИСТИ" И ЕТО : НА БУС PEUGEOT J5 2.5TDI МОНТИРАХМЕ ВОДОРОДНА КЛЕТКА .БУСЪТ Е НА 220 ХИЛЯДИ КИЛОМЕНТА , КУПЕН СКОРО . ЗА МЕСЕЦ И ПОЛОВИНА НАВЪРТЯХ 7 ХИЛЯДИ КИЛОМЕТРА . БУСЪТ СЕ ДВИЖИ С ПЪТНИ ЛИСТА , ЗАРЕЖДА СЕ САМО НА БЕНЗИНОСТАНЦИИ OMV- СКЪПАТА НАФТА И ДАВА СРЕДНО 8,8-9,6 РАЗХОД НА 100 КМ ПРОБЕГ .ПОНЯКОГА РАБОТНИЦИТЕ ОТ БЕНЗИНОСТАНЦИИТЕ НЕ ПЪЛНЯТ ДО ГОРЕ РЕЗЕРВОАРА / КАКТО БИХ ЖЕЛАЛ / МОЖЕ И КОЛОНКИТЕ ДАВАТ ОТКЛОНЕНИЯ . САМО ДВАМА КАРАМЕ БУСА , ПРЕХОДИТЕ ИВЪН ГРАДА СА ДЪЛГИ , ШОФИРАНЕТО Е СПОКОЙНО И С МНОГО СПИРАНИЯ И ПОТЕГЛЯНИЯ . . РАЗХОДЪТ НЕ Е ДИФЕРЕНЦИРАН ПО МАРШРУТИ И РЕЖИМИ НА КАРАНЕ /ГРАДСКО И ИЗВЪНГРАДСКО /С РЕЗЕРВОАР ЗАРЕДЕН НАПЪЛНО ПОТЕГЛЯМ НА ПЪТ - ЩЕ НАПРАВЯ ПОНЕ 250-300 КИЛОМЕТРА ПРОБЕГ.ЩЕ СПОДЕЛЯМ ИНФОРМАЦИЯ КАКВО Е ПОВЕДЕНИЕТО И РАЗХОДА НА КОЛАТА ,СМЯТАМ ТОВА ЗА ВАЖНО , ПРИ ВЗИМАНЕТО НА РЕШЕНИЕ И ЗА МОНТАЖА НА ТАКАВА КЛЕТКА . ОТЗИВИТЕ ЗА ТОЗИ ВИД ВОДОРОДНО ГОРИВО , ЩЕ БЪДАТ ОСНОВЕН ФАКТОР ПРИ ВЗЕМАНЕТО НА РЕШЕНИЯ .ТЪРСЯ КОНТАКТИ С ЛИЦА И ФИРМИ , КОИТО ВНАСЯТ , ПРОИЗВЕЖДАТ И ПРОДАВАТ ВОДОРОДНИ КЛЕТКИ , С ЦЕЛ СПОДЕЛЯНЕ НА ИНФОРМАЦИЯ , А СЛЕД ТОВА И БИЗНЕС.ЕТО ПЪРВИТЕ ДАННИ :СУБЕКТИВНИ ВЪЗПРИЯТИЯ : БУСЪТ Е ОПРЕДЕЛЕНО МНОГО ПО - РАЗЛИЧЕН . ПОТЕГЛЯ МНОГО ПО ЛЕКО , ДАЖЕ ПРЕВЪРТА ГУМИ ПРИ ПО РЯЗЪК СТАРТ . ПРЕДЕЛНАТА СКОРОСТ ПРЕДИ МОНТИРАНЕТО НА КЛЕТКАТА БЕШЕ 120 КМ В ЧАС И ТО ПРИ УСЛОВИЯ . ДОСЕГА ДОРИ И НА РАВНО ИЛИ ПО НАНАДОЛНИЩЕ , НЕ Е БИЛО ВЪЗМОЖНО ДА ВДИГНЕ ПОВЕЧЕ ОТ 120 КМ В ЧАС. СЛЕД МОНТАЖА НА ВОДРОДНАТА КЛЕТКА , БЕШЕ ДОСТИГНАТА 137 КМ ЧАС И ПРЕКРАТИХ ОПИТИТЕ, ЗАЩОТО С ТАКАВА ДЪРТА ПЛАТНОХОДКА , ЕДНО ДУХВАНЕ НА ВЯТЪРА И ТОКУ ВИЖ - ЕКСПЕРИМЕНТИТЕ ПРИКЛЮЧВАТ.МНОГО ПО РАЗЛИЧЕН БУС , МНОГО ПО ПРИЯТЕН ЗА КАРАНЕ . ПЪТУВАНЕТО БЕШЕ ПО МАРШРУТ СОФИЯ - БЛАГОЕВГРАД - СОФИЯ . ЗА ДА ПОЛУЧА ПО ТОЧНИ И ЯСНИ РЕЗУЛТАТИ , ИЗМИНАХ ПРОБЕГ 300 КИЛОМЕТРА , В ТРИ РЕЖИМА :- 1 РЕЖИМ - АГРЕСИВНО КАРАНЕ СОФИЯ - БЛАГОЕВГРАД , КАКВОТО ПРЕДИ ТОВА ПРОСТО НЕ Е БИЛО ВЪЗМОЖНО ДА СЕ ПОСТИГНЕ .МОЯТА ПРЯКА СЛУЖЕБНА ДЕЙНОСТ ИЗИСКВА МНОГО ЧЕСТО СПИРАНЕ И ТРЪГВАНЕ , ПОЧТИ НА ВСЕКИ КИЛОМЕТЪР ИМАМ СПИРАНЕ И ТРЪГВАНЕ . ЧАСТ ОТ ТОЗИ РЕЖИМ ВКЛЮЧВА И КАРАНЕ ПРИ ГРАДСКИ УСЛОВИЯ .ПОЧТИ НАВСЯКЪДЕ КАРАХ НА ПЕТА СКОРОСТ , ОТ СОФИЯ ДО ПЕРНИК И СЛЕД ТОВА НА ВЪЗВИШЕНИЯТА "СТУДЕНА " И " СТАРО СЕЛО" . НА ТЕЗИ МЕСТА В ПРЕДИШНИ ПЪТУВАНИЯ СЕ НАЛАГАШЕ ДА ИМНАВАМ НА 4 СКОРОСТ. ОСВЕН ТОВА , КАРАХ ВЕЧЕР НА ТЪМНО , НА ФАРОВЕ .ПЪРВИЯ ОТЧЕТ ЗА ПЪРВИТЕ ПРИ АГРЕСИВНО КАРАНЕ 100 КМ РАЗХОДА СЕ ОФОРМИ НА 8,1 / СТО КИЛОМЕТРА .- 2 РЕЖИМ - ПРОБЕГ НА ДОСТАТЪЧНО ГОЛЯМО РАЗСТОЯНИЕ БЕЗ СПИРАНЕ . ЗА ЦЕЛТА НАПРАВИХ ЗАРЕЖДАНЕ В OMV БЛАГОЕВГРАД , ВЪРНАХ СЕ ОБРАТНО ДО ДУПНИЦА И ОБРАТНО ДО СЪЩАТА БЕНЗИНОСТАНЦИЯ В БЛАГОЕВГРАД . ЗАРЕДИХ И ВЗЕХ ОТЧЕТ . ПРИ ТОЗИ РЕЖИМ НА КАРАНЕ , РАЗХОДА НА ГОРИВО СПАДНА РЯЗКО НА 6,12 НАФТА НА СТО КИЛОМЕТРА .- 3 ТИ РЕЖИМ : ПЛАВНО КАРАНЕ И ПО-РЯДКО СПИРАНЕ , ПРИМЕРНО НЕ ВЕДНАЖ НА КИЛОМЕТЪР , А ВЕДНАЖ НА ТРИ - ЧЕТИРИ КИЛОМЕНТРА . ПРИ ТОЗИ РЕЖИМ СЕ ОФОРМИ РАЗХОД 7,3 ЛИТРА НА 100 КИЛОМЕТРА ПРОБЕГ . ОСВЕН ТОВА , ТОЗИ ПРОБЕГ ВЕЧЕ БЕШЕ ИЗВЪРШЕН В СВЕТЛАТА ЧАСТ НА ДЕНЯ .ИЗВОД : ИКОНОМИИ ИМА . ЗА СЕГА ИКОНОМИИТЕ ВАРИРАТ ОТ ЕДИН ДО ТРИ ЛИТРА НАФТА НА 100 КИЛОМЕТРА ПРОБЕГ . ОСНОВЕН ФАКТОР Е НАЧИНА НА КАРАНЕ И БРОЯ НА СПИРАНИЯТА И ПОТЕГЛЯНИЯТА .В ЦИФРОВО ИЗРАЖЕНИЕ ТЕЗИ ИКОНОМИИ ОЗНАЧАВАТ - 3 ДО 10 ЛЕВА ИКОНОМИИ НА ПРОБЕГ ОТ СТО КИЛОМЕТРА .МОНТАЖЪТ НА ТАКАВА КЛЕТКА Е ОПРАВДАН ПРИ ГОЛЯМ МЕСЕЧЕН ПРОБЕГ .АВТОМОБИЛЪТ МИНА НА ОГЛЕД ОТ АВТОМОНТЬОР , СПЕЦИАЛИСТ В РЕМОНТ НА ГНП . ТОЗИ МОНТЬОР МНОГО СЕ ЗАИНТРИГУВА , ЗАРАДВА И ОЦЕНИ ПОЛОЖИТЕЛНО И ПРОФЕСИОНАЛНО НАПРАВЕНОТО И РЕЗУЛТАТИТЕ .12,05,2011 ГОДИНА .ДОСИПАНА ДЕСТИЛИРАНА ВОДА - 03 ЛИТРА , НА ИЗМИНАТ ПРОБЕГ 400 КМЗАМЕРВАНЕ НА ГРАДСКИ РАЗХОД САМО В СОФИЯ : ПРОБЕГ 180 КМ ЗАРЕДЕНИ 18 ЛИТРА НАФТА .ГРАДСКИ РАЗХОД 10 ЛИТРА НА 100 КИЛОМЕТРА - МНОГО СВЕТОФАРИ И ЗАДРЪСТВАНИЯ .ДОСЕГА НЕ СЪМ ПРАВИЛ ПОДОБНА ЗАСЕЧКА НА ГРАДСКИЯ РАЗХОД И НЯМАМ БАЗА ЗА СРАВНЕНИЕ .НО БУСЪТ Е КЕМПЕР , ВЕРОЯТНО ТЕЖИ НАД 1,6 ТОНА И ТОВА БИ СЛЕДВАЛО ДА Е ДОБЪР РАЗХОД . СПОДЕЛИХ ТАЗИ ИНФОРМАЦИЯ С КОЛЕГА , КОЙТО КАРА СЪЩИЯ БУС . ТОЙ МИ КАЗА , ЧЕ ПРИ НЕГО РАЗХОДЪТ ИЗВЪН ГРАДА , ПРИ ДЪЛЪГ ПРЕХОД КЪМ МОРЕТО , МУ ХАРЧИ 10 ЛИТРА .13,05,2001 ГОДИНАГРАДСКИ ПРОБЕГ 84 КМ ЗАРЕДЕНА НАФТА - 8,3 ЛИТРА - ГРАДСКИ РАЗХОД 10 ЛИТРА НА 100 КМ.НЕУСПЕШНО СЕ ОПИТАХ ДА НАМЕРЯ ТЕХНИЧЕЧИСКИ ДАННИ ЗА РАЗХОДА НА ГОРИВО ОТ GOOGLE .
      Прикачени файлове

      Коментар


        #63
        Може ли да се инсталира водородна клетка на коли с АГУ и да работи само когато сме превключили на газ и от тройника да се намаля притока на газ а водородната клетка да компенсира и от това да има някаква икономия...пътувам често така че ако е възможно бързо ще си избия инвестицията

        Коментар


          #64
          mitko_sl написа:
          Може ли да се инсталира водородна клетка на коли с АГУ и да работи само когато сме превключили на газ и от тройника да се намаля притока на газ а водородната клетка да компенсира и от това да има някаква икономия...пътувам често така че ако е възможно бързо ще си избия инвестицията
          ЗА СЕГА СЪМ САМО ПОТРЕБИТЕЛ НА УСЛУГА И НЯМАМ ТЕОРИТИЧЕСКА И ПРАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА ЗА ОТГОВОР ЧЕТОХ ПО ФОРУМИТЕ ЧЕ ПРИ ГАЗОВИ УРЕДБИ КЛЕТКАТА ДАВА СЪЩО ЕФЕКТ НО ПО МАЛЪК - НЕЩО НЕ МИ ИЗЛИЗАТ ПРЕПИНАТЕЛНИТЕ ЗНАЦИ ЗАТОВА ПИША БЕЗ ТЯХТЪРСИ ПО САЙТОВЕТЕ И ЩЕ ПОЛУЧИШ ОТГОВОР НА ВЪПРОСА СИ

          Коментар


            #65
            там е работата че няма много информация в нета...а предпочитам да разбера ако някой го е правил на практика дали има ефект на пропан бутан а не само теория

            Коментар


              #66
              mitko_sl написа:
              там е работата че няма много информация в нета...а предпочитам да разбера ако някой го е правил на практика дали има ефект на пропан бутан а не само теория
              Имам десетина коли които поетапно ще преминат на клетки Хората с които ще работя имат опит който аз не зная и ще ги питам за параметри - тези параметри са доста по малки отколкото при дизелите Въпросът е тогава дали икономически ефект си струва Иначе когато качихме колата на газов анализатор - отчета на вредните емисии е много ама много по малък но кой се вълнува от това - дори и аз В момента ме интересува разхода и стойността на икономическия ефект от монтажаВ конкретния случай с кемпера очаквам изплащането на разходите по клетката за 2--3 месеца което ще е доста интригуващо Колата на Краси - един от хората които монтираха клетката 0897984724 е Голф - ТДИ 90 коня дава градско около 3 и половина литра и това всъщност ме запали да правя експерименти Та и ти си прави сметката щото без сметка не става

              Коментар


                #67
                Старата песен с нов изпълнител . Поредният фен-агитатор крещи (с главни букви ) колко е доволен с информация копирана от собствения му сайт за авточасти . Успя и телефон да пробута покрай рекламата . Опитвайте опитвайте , все ще се намерят последователи
                Brava 1.6 16V 103 10/97
                http://www.aardvark.co.nz/hho.shtml
                http://www.msnbc.msn.com/id/29899191/

                Коментар


                  #68
                  Някой знае ли откъде може да се закупи Брауновото чудо дето прави мехурчета.Един познат иска да си монтира на фирмените коли-те са около 80 автомобила и дали има отстъпка за количества?Първоначално ще мотира на 50 от тях и ако му хареса ще сложи и на останалите.Предполагам това неминуемо ще доведе до колосално сваляне на фирмените разходи,а оттам и повече пари за трудови възнаграждения.Като гледам нещата с цените на горивата как отиват само нагоре,трябва да се мисли по въпроса с алтернативните решения.Използването на вода като гориво например е много добро решение.Също така трябва да се свалят и разходите от гледна точка на консуматорите в превозните средства.Друго добро решение за тази цел е използването на LED осветление.Така алтернатора ще има още по-големи излишъци на ток,за да може да се слагат мехургенератори с още по-голям дебит,а оттам да се реализират и още по-големи икономии.По този начин ще се заделят средства за закупуването на още нови автомобили с цел разширяване на автопарка и съответното им оборудване с електролитни икономайзери.

                  Коментар


                    #69
                    Има разбира се , няколко теми по-надолу в същия раздел ги продават .И бълбукащите чудесии и LED осветленията .
                    Brava 1.6 16V 103 10/97
                    http://www.aardvark.co.nz/hho.shtml
                    http://www.msnbc.msn.com/id/29899191/

                    Коментар


                      #70
                      kolev написа:
                      chaveto написа:
                      в тоя газ ще имаш енергия от 120 вата
                      Защо реши, че при 12V и 10A ще има 120W в газта.Когато направиш нагревател с мощност от 120W и с него нагрееш парче желязо до червено-жълто с размери фи 20 на 100мм тогава ела пак ми се обади и ми кажи, че има 120W
                      защото има закон за запазване на енергията колега. имаш 120 вата електрическа енергия. чрез електролизата я обръщаш в химична и имаш Х загуби. в двигателя тая химична енергия я обръщаш в механична , като 70% от нея се губят под формата на топлина. фактически тоя ННО газ не е източник на енергия , а само я пренася.понеже водорода не се среща в чисто състояние , икономически най-ефективния начин за добиването му е от природен газ и нефт, а освен това има доста ниско октаново число по MON /лесно детонира/ и затова е изключително лоша алтернатива като гориво за двигатели с вътрешно горене.За да се движи колата само на ННО газ, произведен от клетка , клетката трябва да е с доста голяма мощност и освен това КПД то и трябва да е доооста над 100% . това физиката го отрича.
                      Как важи този принцип за запазване на енергията при ядрената електроенергия? Имаш 200гр уран/плутоний, започваш верижна реакция и освобождаваш колко енергия? Тук няма верижна реакция, но преобразуване на водната молекула, сама по себе си водата не гори, но разделяйки я на водород и хидроксилна група може вече да я ползваш за добиване на енергия чрез горене. Взимаш два магнита, от много силните 40кг сила хващаш ги с двете ръце и се опитваш да ги събереш, магнитите не се събират, къде отива енергията, която влагаш? Това не е пружина да разсейва с механично противодействие, къде отива енергията, която те поти да ги събираш тия магнити? Да изпомпиш нефта от земята и да го преработиш повече енергия ли отнема от тази, която добиваш като го изгаряш? И ако се чудиш откъде идва енергията виж на Айнщайн формулата: E=mc2.. значи в един атом има доста много енергия и ако може да я вземеш по хитър начин, не е нужно да влагаш повече отколкото ще получиш. Има много интересен филм за Айнщайн, по времето когато немците са правели атомна бомба, той е мислил също като теб, че трябва да вложиш повече енергия отколкото ще получиш от разделянето на атома, негов колега идва да го накара да предупредят Рузвелт и му споделя идеята за верижната реакция

                      Коментар


                        #71
                        Ама бива ли такива работи , а уж знаеш че Е=m*c^2 . И да си преговориш химията , при електролиза на вода резулатът не е водород и хидроксилна група а водород и кислород Ако забравяме таквиз основни нещица такъв мишмаш ще забъркаме ,че може не браунов ами и замайващ газ да получим , че и студен синтез да си спретнем под капака на двигателя и да се чудим после какво да правим с излишъка енергия
                        Brava 1.6 16V 103 10/97
                        http://www.aardvark.co.nz/hho.shtml
                        http://www.msnbc.msn.com/id/29899191/

                        Коментар


                          #72
                          KGT написа:
                          Ама бива ли такива работи , а уж знаеш че Е=m*c^2 . И да си преговориш химията , при електролиза на вода резулатът не е водород и хидроксилна група а водород и кислород Ако забравяме таквиз основни нещица такъв мишмаш ще забъркаме ,че може не браунов ами и замайващ газ да получим , че и студен синтез да си спретнем под капака на двигателя и да се чудим после какво да правим с излишъка енергия
                          Пълна електролиза с акумулатора на колата доста трудно ще постигнеш. Браунов газ какво е, H-H-0 така ли?...Researcher Chris Eckman (Idaho State University) found in 2009 that BG is not just a mix of pure hydrogen and oxygen atoms.

                          Коментар


                            #73
                            Аз говоря за онази обикновената електролиза дето сме я правили всички и при която и с батерии от фенерче се получават водород и кислород За тайните на пълната такава и на Брауновия газ се надявам да ми обясни някой от посветените , ама ако може като се цитират изследвания да е с пълния им текст .
                            Brava 1.6 16V 103 10/97
                            http://www.aardvark.co.nz/hho.shtml
                            http://www.msnbc.msn.com/id/29899191/

                            Коментар


                              #74
                              Не зная вие какви икономии имате, но при мен нещата са на обратно.ККлетка с 33 пластини и при 15 ампера ток имам преразход с 3-4л/100кмВървеж никакъв в повече.Това е на Бензин и ГАЗ.Не мога да повярвам на това което се пише тук.Явно драсканиците са от един или няколко човека, който твърдят това с икономии и по-добър вървеж.Системата ми излезе 1100лв.(би трябвало да произвежда до 4л/мин. за до 5500 кубика мотор) - Купена от сайт (няма да го рекламирам), не самоделка.Тук в БГ също предлагана от сайт се продава за 1500лв с монтажа за автомобил 1800 кубика, а за моята (2-3 пъти по-голяма) не ми се мисли колко пари ще ми сервират.Тези клетки са измама. Казвам го най-отговорно !!!

                              Коментар


                                #75
                                KGT написа:
                                Старата песен с нов изпълнител . Поредният фен-агитатор крещи (с главни букви ) колко е доволен с информация копирана от собствения му сайт за авточасти . Успя и телефон да пробута покрай рекламата . Опитвайте опитвайте , все ще се намерят последователи
                                Изписания телефон не е мой нито фирменТова е човекът който ме запали и извърши монтажа а аз си платих като попецПри моето каране парите ще ми се върнат за два месеца Аз не мога да отговоря компетентно на въпросите защото съм лаик и потребител а въпроси ще има Най чинно и стриктно записвам отчетите и ги публикувам и в това едва ли има нещо лошо Който иска нека чете Който не иска нека не чете Кемпера ми е работно място вече и на ден по 20--30 пъти вдигам капака хе хе хе Тези дни ще отскоча до Велико Търново - там има едно момче което вероятно ще монтира клетка на една от другите ми коли за да имам база за сравнение
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Working...
                                X