Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за поплавака на сондата BRC

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за поплавака на сондата BRC

    Здравейте колеги!Наскоро си купих др.газова бутилка БРЦ,обаче се появи един проблем със сондата.На 30-тия литър спира и показва,че е на 80 % пълна ,а бутилката е 60 лт.Направих следното ... огънах поплавака така че да побира повече.Сега спокойно си влизат 50-55 лт но сондата не ми показва вярно.Въпроса ме е какво мога да направя за да показва долу-горе вярно но и да си се пълни до горе?А ако има такъв от русе който може да ми помогне ще има бира Не ми се ходи по сервизи и майстори щот пишман станах с тях

    #2
    Да не би да си променил ъгъла на монтаж на бутилката. Мисля че може да ти окаже влияние. Ама не е редно да се криви поплавъка, че чак тогава да изключва където трябва. С една турска сонда имах такива игрички. За да изключва кривих поплавъка защото чопа който трябва да изкочи за да затвори клапана не съвпадаше. почна да изключва ама по рано . Проблема беше в малкото количество което събира . После я върнах нормално и сега не изключва аве...заигравка беше. Ама за БРЦ сонда не трябва да имаш проблеми . Ако имаше снимка на сондата можеше да се сетя нещо . Ако пак се заигреаеш да я вадиш , вземи я снимай. Може пък да си има дефект.
    не подценявайте италианските коли
    Tipo 1.6 (149.C2.046)

    Коментар


      #3
      от ъгъла на монтаж е колега. виж в сервизното ръководство на какви градуси беше монтажа, но вероятно ще се наложи пак да я махнеш и да си върнеш поплавъка както е бил...
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        по книжка налкона го дават 30 градуса или 40.Ще опитам с местене на бутилката но по нататък.Сега вече не ми е от полза Фиата си замина геройски

        Коментар

        Working...
        X