Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Някои съображения при проектиране и настройка на АГУ.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Първи резултати от засичането на разхода: Вчера навъртях 170км - Пловдив - Хасково - Пловдив. Скорост, приблизително около 100км/ч.Разход 9л / 100км - много е, но тъй като със старата плочка даваше 12, приемам резултата за силно обнадеждаващ и продължавам нататък с оптимизациите. Работата е там, че ми е трудно да настроя добре втората камера на карбуратора - тя се включва само при движение. Също явно съм прекалил с диаметъра на дифузорите (или пък смуче въздух отнякъде) и празния ход стана капризен.
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    Коментар


      #17
      Здравейте,Искам да изкарам тази тема от архива. Тук ще прикача някои скици на едно жалко подобие/правено незнайно в кой гараж/ на смесител и картинка на такъв от каталога на БРЦ, както и някои чертежи общо за смесителите/пак от същия каталог/.Всичко това е продиктувано от това, че ми се наложи да свалям смесителя/комбиниран с кихалка/ за да сменя бандажната лената на самата кихалка. Та като го отворих и онемях. Смесителя представляваше/виж файла подбие на смесител/ просто една бленда при която прехода от ф66/размера на въздуховода/ до ф32. На всичкото от горе клапата се оказа, че не се отваря докрай а само, на 45градуса. След тази случка толкова ми и трябваше за да се разровя и нета и попаднах на тази тема. Иначе карам Волво В40 с конвенционална АГУ и ЛГК. Та в нета попаднах на информация според която при реализацията на тръба на Вентури стеснението от големия към малкия диаметър трябва да се направи с 30 градусов наклон след което разширението се осъществява с 5 градусов наклон. До тук добре ама повечето от вас се сещат, че такъв смесител ще е доста дълъг. затова може би от БРЦ основно реализират 30 градусовия конус при прехода от въздуховода към дифузьора на смесителя. А гаражния майстор е направил просто една бленда, като фаските на входната и част са малко по- големички/ама в никакъв случай не могат да минат за конус/. Сигурен съм, че ако си види простотията ще онемее ама...Поради този факт, че е направена бленда а не тръба на Вентури колите ни се спъват във високите обороти. Все пак блендите се правят за ограничаване дебита на флуиди.Сега ще потърся едни линкове от интернет с графики на наляганията при тръбата на Вентури. Ами засега това е от мен.
      Прикачени файлове

      Коментар


        #18
        Прикаченият файл нещо не е наред... качи го пак.
        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

        Коментар


          #19
          Ей това е искал да качи
          Прикачени файлове
          Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

          Коментар


            #20
            Благодаря ти Simeon3000!Тъкмо си зададох въпроса защо бързах да изтрия файловете.Ето един линк за тръба на Вентури:http://www.ce.utexas.edu/prof/KINNAS...i.htmlможе да променяте втория радиус/разширението след стеснението/ и да се види как се променят другите величини/трябва ви Java/.Ето и още:http://en.wikipedia.org/wiki/Venturi_effectето и принципна схема на един карбураторМhttp://en.wikipedia.org/wiki/File:Carburetor.svgБях се захванал с разни сметки ама не остава време за да ги завърша.За сега това е от мен!

            Коментар

            Working...
            X